Nenad Krstic

Ciddi riskli bir transfer oldu. 33 yaşında ve nasıl döneceğini bilemiyoruz. Bir yıldır top oynamıyor.

EL'de kalite ve tecrübesiyle fark yaratabilirse ihya oluruz. Kariyeri, tecrübesi, ikili oyun becerisi muazzam. Ama sakatlık koca bir soru işareti.

Hayırlı olsun, hoşdeldin Krstic.

Ne çok iyi ne çok kötü bir performans sergileyeceğini düşünmüyorum.Ortalama bir katkı bekliyorum kendisinden.Bu senenin sürprizi de Krstic

Krstic 2010'da ki Istanbul yapilan dunya sampiyonasinda bizim pota altini denize dokmustu. CSKA,NBA her oynadigi yerde ust duzey katki verdi. Efes'e gelen oyuncunun kariyeri bitiyor.Lasme gecen sezon Efes'te kalsaydi, bizde gosterdigi gibi olamazdi. Krstic'ten umutlar yuksek.

6 yıl daha genç bir kristici bir de çapraz bağ sakatlığı sonrası kıyas yapmak doğru değil. Beklentileri artırmayalım ben tecrübesi ile faydalı olacağı kanaatindeyim yine de.

Chuck Davis'i İBB'yle oynadığımız hazırlık maçında dolgun kalçaları ve yere sağlam basamayan bacaklarıyla gördükten sonra bitik olduğunu düşünmüştüm.Ama verdiği katkı hepimizin malumu.
Bu tarz basketbol zekası ve çalışma ahlakı yüksek oyuncularla ilgili keskin tespitler yaparken dikkatli olmak gerek.Hazırlık dönemini verimli geçirirse fark yaratacak duruma gelme ihtimali çok da düşük değil bence.Eğer tekrar sakatlanmazsa kalitesini ortaya koyacaktır.

Krstic zaten bu halde olmasa almamız mümkün değil.Arkası dönük olsun orta mesafe olsun zekası olsun oyun görüşü olsun üstüne pek adam yok avrupada.
Nelere para vermiyor kulüp batacaksa 600 binimiz değecek adamda Krstictir :)

Hayırlı,uğurlu olsun.Yeni gelen oyuncularımıza destek vermekten başka yapacak bir şeyimiz yok.Kendisini buraya ait hissederse ve Krstic hala burada deyip kendisini kanıtlamak isterse sürpriz işler yapabilir.Krstic kalitesinde bir isim basketbolu çok özlemiştir.Ümit ediyorum deli gibi yeni sezona hazırlanıyordur.

Lasme konusu ciddi talihsizlik oldu. Bu sezon ikisini birlikte izleyebilirdik ..

[video=youtube;PnGwhEtxrCQ]https://www.youtube.com/watch?v=PnGwhEtxrCQ[/video]

Nenad Krstic isminin çok fazla hor görüldüğünü düşünüyorum. Hayırlı olsun, kendisini bu forma altında izlemek değişik olacak.

Bazı arkadaşların Krstic hakkında yazıları komik geldi .Yok artık böyle pivotlara Avrupa'da yer yokmuş geçmişte kalmış bu tarzlar 5ler falan filan.Avrupada Undersize daha atlet 5 numara trendi var doğrudur basketbolda herzaman trendler vardır ama basketbolun gerçekleri hiç mi hiç değişmez topu o potadan geçireceksin veya geçirmeyeceksiniz.Avrupadaki bu ındersized trendi birazda mecburi (tamamen değil)bi trend çünkü NBA ve yeni çıkan Çin pivot bırakmadı Avrupa'da.

Krstic özeline gelirsek sağlıklı ve formda bi Krstic Avrupa'nın en iyi 3 pivotun kafadan girer trend filan dinlemez topu potadan sokmada en iyi pivot çünkü.Efes-Madrid top8 Maçlarını Hatırlıyorum Krstic Ayon(sevdiğimi pivot),Slaghterı filan denize dökmüştü resmen ağlatmıştı Efes topu getiriyordu içeriye indiriyordu ya sayı ya faul alıyordu.Herkesin ellerinin titrediği yerde içerde itişip kakışıp pozisyonunu Alıp top istiyordu zaten Perperoglu 3 boş şuttan birini soksa elemişlerdi o sezonun şampiyonu Madrid'i ve bunun %70ini tek başına Krsticin oyunu sayesinde olacaktı ,tecrübe böyle bişey Avrupa'da iyi bi Krstici durduracak pivot yok Bourisisin yaptığı etkinin aynısını belki fazlasını bizde yapar çünkü bu adam bu yolun 50 kere gidip gelmiş Üstadı olmuş.Sağlıklı bi Krstice hayır dicek durumda değiliz büyük maçlar böyle oyuncular olmadan kazanılmaz.

Bu kumara değer demiştim çoğu kişi karşı çıkarken Umarım utandırmaz,fiziksel durumu belirleyici olacak.

Yunanistan maçındaki sofo ya saldırışı geldi aklıma krstiç değişik bir oyuncu cska - Efes'te ciddi tribün önünde oynamadı şimdi Avrupa'nın en tutkulu taraftarı önünde oynuyacak bizimle birlikte çok değişik performanslar sergileyebilir agresif bir oyuncu

Kristic duygusal bir oyuncu . Eger bu formayi sahiplenirse en az micov kadar takıma karakter katacagini düsünüyorum ..

[video=youtube;loLphpM43n4]https://www.youtube.com/watch?v=loLphpM43n4[/video]

Arkadaşlar Krstic ve Davis'in durumları aynı değildi. Davis sakat değildi sağlık problemleri vardı. Sakatlığı zaten geçmişti. Bize geldiğinde sağlık problemleri de minimize olmuştu. Nenad Krtic ise ciddi diz sakatlıkları yaşamış ve 33 yaşında bir uzun. Boyu aşırı uzun olup da 40'ını aşan abilerimiz varsa lütfen anlatsınlar artık dizlerin nasıl ağrılar çektiğini. Bakın ben 1,80 mt 3 kez ayak bilek liflerim koptu yeri geldi vakti zamanında saatlerce basketbol oynadık arkadaş arasında okulda orada burada ve 36 yaşındayım iki dizimde de hafif problemler var artık. Bu adam profosyonel düzeyde oynadı maçlar, antremanlar vs yaptı. Bunlar etkilemiyor mu zannediyorsunuz. Profesyonel sporlar vücuda ağır darbe vurur.
Allah dileğim katkı vermesi lakin ihtimali çok düşük.