Nenad Krstic

Merhabalar,
Bahsettiğiniz diz problemleri malesef ki doğru.Kendimden değil ama yakın arkadaşlarımdan eskiden basketbol oynamış işimler var ki boyları 1.95 civarı olmasına rağmen dizlerinden bu konuyla ilgili sıkça yakınırlar, 2.13 birinin problemleri muhakkak ki daha fazla olacaktır.Umalım ki bir problem olmasın ama benimde tereddütlerim var.Öte yandan isim Krstic olunca insan acaba eski günlerine döner mi diye de düşünüyor.Ben açıkçası verdiğimiz para için Krstic transferini olumsuz bulmuyorum ama yanına alacağımız diğer uzunlar çok önemli hale geldi şimdi.Eğer Krstic eski günlerine dönemese bile 8. yabancı olur, sadece EL oynar ve 10 dakka civarı süre alır bu da bizi fazla sıkıntıya sokmaz.Şimdi umalım ki alacağımız diğer uzunlar atletik , kendini göstermiş ve sakatlıktan uzak isimler olsun.

Bu tarz büyük ve rekabetçi oyuncuların her zaman söyleyecek son bir sözü olur. İnşallah o sözü bizde söyler. Açıkçası ben katkı vereceğine inanıyorum.

Eğer bir talihsizlik yaşamazsa kesinlikle ciddi katkı vereceğine inanıyorum. Forum yazarlarının en büyük endişesinin çapraz bağ sakatlığından çıkmış olması olduğunu biliyorum ve hak veriyorum ama bazen adama aşırı hantal, savunmada kara delik gibi yorumlar yapılması da oldukça ilginç. Kendisinin geçen yıl 2,5 milyon euro ile Avrupa'nın en çok kazanan 5. oyuncusu olduğunu unutmamak gerek.

Buradaki ya da sokaktaki 35-40 yaşındaki abilerle en az 15 yıl üst düzey basketbol oynamış bir oyuncunun dizlerini bir tutmayalım yalnız. Yaşadığı sakatlığın Krstic'in performansını etkileme ihtimali çok yüksek tabi ki ama şu saatten sonra karalar bağlamak anlamsız. Aslında Krstic transferini alınacak diğer uzunlar ve kısa rotasyonunu gördükten sonra değerlendirmek daha doğru. Krstic kumarı tutarsa seviye atlatacağı kesin, tutma ihtimali düşük. Tutmama durumunda sorun gidecek 600 bin dolardan ziyade azalacak yabancı hakkımız olur.

Buradaki ya da sokaktaki 35-40 yaşındaki abilerle en az 15 yıl üst düzey basketbol oynamış bir oyuncunun dizlerini bir tutmayalım yalnız. Yaşadığı sakatlığın Krstic'in performansını etkileme ihtimali çok yüksek tabi ki ama şu saatten sonra karalar bağlamak anlamsız. Aslında Krstic transferini alınacak diğer uzunlar ve kısa rotasyonunu gördükten sonra değerlendirmek daha doğru. Krstic kumarı tutarsa seviye atlatacağı kesin, tutma ihtimali düşük. Tutmama durumunda sorun gidecek 600 bin dolardan ziyade azalacak yabancı hakkımız olur.

Alperen profesyonel oyun bizim oynadığımızdan daha fazla zarar veriyor. Biz sadece maç yapıyorduk bu adamlar üstüne antreman maçından tut, ağırlık çalışmasına kadar her şeye giriyorlar. Sakatlığı çok ağır ve eskisi gibi olmasa da %80'niyle bile dönen çok çok az. Amar'e Stoudemire'da bildiğim kadarıyla aynı sakatlığı yaşadı hem de genç yaşında ve eskisi gibi olamadı. Kilolu gelmezse belki daha az sorun yaşar. Lakin ben bu riske girmem. Yaşı 25-26 olur piyasa biraz temkinli yaklaşır sende deneyelim yahu dersin ama yaş 33 ve çok ağır bir sakatlık yaşamış. Umarım artık şu dar oyuncu havuzunun dışına çıkarız.

Krstic hırslı bir oyuncu.
Biz de cok atesli bir taraftar grubuyuz.

Bu iki denklemi dusunursek ortaya iyi seyler cikacagini düşünüyorum.

GT-I8200Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bugün video paylaşmış. 37 km bisiklet sürmüş. Bisiklet uzmani arkadaslar vardır illaki ama bunu yapabiliyorsa o bacakta sakatlığın etkisi kalmamıştır. Tek soru işareti 1 sene aranin ardından nasil döneceği.

Kesin transferiyle birlikte bendeki umutsuzluk giderek dağılıyor. Şöyle ki sakatlık mevzusu Young gibi Jamont gibi patlayıcı gücüyle oynayan oyuncuları derinden etkileyebilir. Oyuncu eski atletizmine kavuşamayabilir yüksek ihtimalle. Ancak burada Kristici az çok biliriz hepimiz kıdemli arkadaşlar da belirtmiş; adam zaten çabuk ayaklı değildi ve atletizmi ile oynamıyordu. Teknik bilgisi ve kalıbı ile öne çıkan bir oyuncu ve iyi bir profesyonel. Bir sene sahadan uzak kalmak adına kötü ancak iyileşme sağlamak için de bir o kadar iyi bir süre. Yine topla yaratan bir oyuncu olmadığı için 1 sene sahadan uzak kalması beceri ve bilgisine ya da pratiğine darbe vurmaz diye düşünüyorum çünkü kristic yaptıklarını gözü kapali ezbere yapacak tecrübede bir pivot. 1 senede basketbolu unutmaz. Son olarak memur aile babası görüntüsünün aksine hala epey hırslı bir karakter, kendini yeniden ispat etmek isteyecektir. Hocanın da ücret politikası ile bu durumu korukledigini düşünüyorum. 100-200 daha düşsün öyle alalım diyenler oldu. Mantıklı fakat bu adama pazar sonrası çöpten toplanan meyve sebze muamelesi yaparsan hedeflediğin verimi alamazsın. Onun yerine takımda taşlar oturmadan mevcut ederinin bir tık üzerinde alarak "sen bizim için kiymetlisin" mesajı verilmek istendi. Ergin Atamanın en iyi bildiği şeylerden biridir. Oyuncuyla direkt diyaloğu ne kadar sorunluysa bu tarz dolaylı mesajlarda o kadar başarılıdır. Umarım sağlıklı döner ve teknik ekip de yanına doğru yapılanmayı kurabilir.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kristic bundan 3 sene önce Avrupanın en iyi pivotuydu bence ama şimdi o zamanların üzerinden çok uzun süreler geçti.Ben Ergin Hocanın da ondan fazla birşey beklemediğini düşünüyorum 10-15 dakika süre alacaktır ve bu süre içerisinde 8 sayı 5 ribaunt gibi bir ortalama yakalarsa bizim için süper olacaktır diye düşünüyorum.Bence Ergin Hoca da böyle düşünüyor.geçen video seyrettim.sıkı çalışıyor Kristic.Mutlaka son sözü olacaktır.''ben daha ölmedim'' i göstermeye çalışacaktır.ve bunda da başarılı olursa bizim formamız altında olacaktır.fundemantal ustası bir oyunu Kristic.aynı 1997 yılında türk telekomdaki milicevic gibi.:)

Krstic, kariyeri boyunca 40-50 milyon dolar para kazanmış bir oyuncu. Galatasaray'a para için gelmediği kesin. Zaten paylaştığı videolarla vermek istediği mesaj da açık "ben buradayım" diyor ve amiyane tabirle taraftarı gazlamaya çalışıyor. Galatasaray tarihindeki en kariyerli ve -kendi üst performansında olduğunda- Galatasaray tarihindeki en kaliteli pivottur Krstic.

Ayrıca burada konuşulmayan bir yanı da mental yanı ve liderik özellikleri. Sırbistan milli takımın kaptanlığını yapmış doğal lider vasıflı bir oyuncu olarak da, Galatasaray'a ciddi katkılar yapabileceğini düşünüyorum. Umarım sağlıklı kalır ve burada basketboluna hayran bıraktığı bir kitle oluşturur.

Kesin transferiyle birlikte bendeki umutsuzluk giderek dağılıyor. Şöyle ki sakatlık mevzusu Young gibi Jamont gibi patlayıcı gücüyle oynayan oyuncuları derinden etkileyebilir. Oyuncu eski atletizmine kavuşamayabilir yüksek ihtimalle. Ancak burada Kristici az çok biliriz hepimiz kıdemli arkadaşlar da belirtmiş; adam zaten çabuk ayaklı değildi ve atletizmi ile oynamıyordu. Teknik bilgisi ve kalıbı ile öne çıkan bir oyuncu ve iyi bir profesyonel. Bir sene sahadan uzak kalmak adına kötü ancak iyileşme sağlamak için de bir o kadar iyi bir süre. Yine topla yaratan bir oyuncu olmadığı için 1 sene sahadan uzak kalması beceri ve bilgisine ya da pratiğine darbe vurmaz diye düşünüyorum çünkü kristic yaptıklarını gözü kapali ezbere yapacak tecrübede bir pivot. 1 senede basketbolu unutmaz. Son olarak memur aile babası görüntüsünün aksine hala epey hırslı bir karakter, kendini yeniden ispat etmek isteyecektir. Hocanın da ücret politikası ile bu durumu korukledigini düşünüyorum. 100-200 daha düşsün öyle alalım diyenler oldu. Mantıklı fakat bu adama pazar sonrası çöpten toplanan meyve sebze muamelesi yaparsan hedeflediğin verimi alamazsın. Onun yerine takımda taşlar oturmadan mevcut ederinin bir tık üzerinde alarak "sen bizim için kiymetlisin" mesajı verilmek istendi. Ergin Atamanın en iyi bildiği şeylerden biridir. Oyuncuyla direkt diyaloğu ne kadar sorunluysa bu tarz dolaylı mesajlarda o kadar başarılıdır. Umarım sağlıklı döner ve teknik ekip de yanına doğru yapılanmayı kurabilir.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Çok yaşa,ben de sırf bunu yazmak için girmiştim..İnşallah yanılmayız da iyi katkı verir.

Ne; harika, olağanüstü başarı seviyesinde transferdir, ne de fiyaskodur.
bütünüyle risk dolu bir transferdir.

Koç özellikle BJK'deki Hawkins ve Arroyo kumarlarını kazandıktan sonra bu tür transferleri sıkça yapıyor. Ancak çevresindeki insanların kendisini uyarması lazım, zira sonraki kumarları hep kaybetti.

Ne; harika, olağanüstü başarı seviyesinde transferdir, ne de fiyaskodur.
bütünüyle risk dolu bir transferdir.

Koç özellikle BJK'deki Hawkins ve Arroyo kumarlarını kazandıktan sonra bu tür transferleri sıkça yapıyor. Ancak çevresindeki insanların kendisini uyarması lazım, zira sonraki kumarları hep kaybetti.
iyi de ne arroyo ne de hawkins kumar değildi ki.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

arkadaş krstic bu ya sakatmış riskmiş kumarmış anlamam zaten krstici bu forma ile görmek diğer tür çok zor olurdu ben çok büyük beklenti içerisindeyim. Micov Daye Krstic mükemmel bir grup olacak.

iyi de ne arroyo ne de hawkins kumar değildi ki.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Hawkins tamamen kumardı. Daha önce de aynı suçu işlemiş, tarzı filan belli olan bir oyuncuydu. Arroyo ysa kısmen kumardı. Hoca çıkışa geçeceğine inanarak aldı ve tuttu. Bana göre Bonsu ve Erceg bile kumardı, potansiyelleri üzerinden transfer edildiler ve BJK da kısa vadede başarı gelse de bizde kar-zarar olarak bakarsak tek tutan Arroyo oldu.

Krstic bence kariyerinin sonunda taraftarı olan, uzun süredir arzuladığı şevki bulabileceği bir takım olduğumuz için gelmiş olabilir. Ball handling, sırtı dönük oyun ve liderlik konularında Avrupa da uzun süredir Smodis hariç eşi benzeri gelmedi ama yine de geçtiğimiz yıllarda belki 2 defa bu tip transferler yüzünden şampiyonluğu kaçırdık. En son Bernard James örneği çok yakındı. Bu defa avantajımız sezon başında oluşumuz. Umarım tutar bu transfer.