NBA Yaz Ligi

Orlando - Utah ve Las Vegas'ta düzenlenen NBA Yaz Ligi'nin ilk etabı bugün Orlando'da başlıyor.

16:00 Dallas - Oklahoma
18:00 Orlando White - Charlotte
20:00 Indiana Pacers - Orlando Blue
22:00 Detroit Pistons - New York Knicks

Dallas maçı dışındakileri canlı izledim. Şu an Detroit maçını izliyorum. Yalnız benim anlamadığım bir konu var. Bu summer league düzenlenirken oyuncu kriterleri neye göre belirlenip takımlarda oynatılıyor acaba? . Yani bu maçta dahil bu kadar rezil bir basketbol izlemedim. Potasını şaşıranlar mı dersin, hücum kendisinde olupta kendi potasına doğru koşan mı dersin, sokakta bile yapılmayan stepsler mi dersin, ne ararsan var. Bu yüzden oyuncu çağırırken herhangi bir kriterleri yok sanırım. Bu yüzden arada yetenekli gençlerde kaynayıp gidiyor. Bu yüzden summer league den nba' e geçiş yapan sayısı çok az. Şu oyunculara bir filtre getirse takımlar fena olmaz. 12 yaşında iken Metin Oktay tesislerinde katıldığım Galatasaray seçmeleri gibi. Toprak sahada top olsun olmasın herkes bir yöne doğru koşuyordu, toz toprak içinde, kim yetenekli kim değil seçmek imkansızdı herhalde. Aynı onun gibi :)

Bugün oynanan Portland-Utah yaz ligi maçı müthiş ve bir o kadar da ilginçti!
Buzzer-beaters ✅
Atan kazanır (Futbolda bir ara uygulanan altın gol kuralı gibi) ✅
Uzaklardan maç sonlandıran basket ✅

NBA yaz liginde maç uzatmaya giderse 2 dakika uzatma oynanıyor. Bu 2 dakikalık ilk uzatmada da denge bozulmazsa 2.uzatmada ilk sayıyı atan kazanıyor.

Bugün oynanan Portland-Utah yaz ligi maçı müthiş ve bir o kadar da ilginçti!
Buzzer-beaters ✅
Atan kazanır (Futbolda bir ara uygulanan altın gol kuralı gibi) ✅
Uzaklardan maç sonlandıran basket ✅

NBA yaz liginde maç uzatmaya giderse 2 dakika uzatma oynanıyor. Bu 2 dakikalık ilk uzatmada da denge bozulmazsa 2.uzatmada ilk sayıyı atan kazanıyor.
Sudden death

Sent from my LG-D855 using Tapatalk