Deon Thompson

Eleştirenlerin birde Deon yerine şu alınsaydı yazmalarını da bekliyoruz. Her istediğimiz oyuncuyu alamadığımızı da hatırlatmak isterim.

Bugun Deon Thompson'i nasil unutmus Barca,Real hayret yedek benchlerini guclendirme adina. Neyse isin ozune gelecek olursak, Muthis bir yedek 4 numara ve 5 numaraya yardim edebilecek bir isim.

Daha önce 4 numara oynarken, 5 numara oynamak adına kilo almış. Şutları da etkili. Aradığımız 4.5 numarayı da bulmuş olduk. Böylelikle Lasme konusu da kapanmış oldu. Cezanın belli olmasını beklemedik, elimizi çabuk tuttuk. Geriye guardlar kaldı. Onları da hallettik mi iddialı bir takım haline geliyoruz inşallah.

Thompsonu Alba Berlinden beri takip ederim o zamanlar inceydi bol bol fadeawayler atardı şimdi ise tam bir pivot kalınlığına erişmiş şutu temizdir Lasmeyi aratmaz. Ben cok memnun oldum açıkcası transferden

Bence bir az kilo verip incelirse tam aradığımız oyuncu olabilir. Çünkü kilo alınca ayak hızını, atletizmini bir az kaybetti. Kilo vermek bunları ona yeniden kazandırabilir.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Christian Wood, Jeff Brooks, Cory Jefferson, Will Thomas, Okaro White, Tyler Honeycutt,Coty Clarke..

Wood'u tanımıyorum. Brooks ve Okaro White bence bize uymazdı çünkü 5 numara çok oynadığını görmedim. Bize 5'e de kayabilecek biri lazımdı. Coty Clarke ve Honeycutt da daha 3-4 oynayan oyuncular bence yine bize uymazdı. Thomas'ı ben de tercih ederdim Thomson yerine ama bence öyle çok da büyük farkı yok Thomas ile Thomson'ın. Bir de Thomas için Barça, Real, Efes'in falan adı geçiyordu. Belki fiyatı yükselmiştir. Hoca da parayı guarda ayırmak istemiştir. Gerçi öyle büyük paralar verilmeye değecek guard da kalmadı piyasada.

Wood'u tanımıyorum. Brooks ve Okaro White bence bize uymazdı çünkü 5 numara çok oynadığını görmedim. Bize 5'e de kayabilecek biri lazımdı. Coty Clarke ve Honeycutt da daha 3-4 oynayan oyuncular bence yine bize uymazdı. Thomas'ı ben de tercih ederdim Thomson yerine ama bence öyle çok da büyük farkı yok Thomas ile Thomson'ın. Bir de Thomas için Barça, Real, Efes'in falan adı geçiyordu. Belki fiyatı yükselmiştir. Hoca da parayı guarda ayırmak istemiştir. Gerçi öyle büyük paralar verilmeye değecek guard da kalmadı piyasada.

Ligde Thompson'u oynatmaktansa Krstic'i oynatırdım ben olsam ya da yerli uzun. Takımın kısa savunması oldukça sıkıntılı bi seviyede. topa basan 3.5'lar ya da fiziği kuvvetli 4.5 (Thompson) tercih ederim.

Ligde Thompson'u oynatmaktansa Krstic'i oynatırdım ben olsam ya da yerli uzun. Takımın kısa savunması oldukça sıkıntılı bi seviyede. topa basan 3.5'lar ya da fiziği kuvvetli 4.5 (Thompson) tercih ederim.

Bence bu takıma Gobert,Deandre Jordan falan bile getirsek savunmayı toparlayamayız. Takımın şu an en iyi savunma yapan kısaları Sinan ve Göksenin'ken bu takım nasıl savunma yapacak ben de bilmiyorum. Ama bence Thomson'dan ziyade Diebler daha yanlış bir tercih.

Krstic'i ise katılmıyorum. Bence rolü çok büyümemeli. Dakikası çok artarsa bence yarardan çok zarar getirir.(En iyi haliyle bile) Bence EL'de 10-15 dk yeterli onun için. Onun da rolü artarsa yeni bir 2014-2015 sezonu geliyor diyebiliriz.

Ligtv de Madrid Bayern maçına rastladım şimdi. Ayon'a karşı hücumda da savunmada da üstün oynuyor. Chuck gibi fundementali, oyun görüşü ve sezgileri iyi. Sezonun jokeri olabilir pis işleri yapan adam.

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çok umutluyum Deon'dan. Hem orta mesafesi var, hem de ikili oyunlardan sayı çıkarabiliyor. Atletizmi vasat ama bununla birlikte kuvvetli. EL seviyesinde rotasyonun ana parçası olmak için yeterli değil belki ama benchten gayet iyi bir opsiyon olacağını düşünüyorum.

En az beklenti içerisinde olduğum yabancı transferimizdi. Ama düğün fotolarında ciddi manada incelmiş görünüyor. Zayıflamasını bekliyordum ama bu ölçüde başarmış olması sevindirici. Umarım beni yanıltıp, oldukça iyi bir performans sergileyecek bu yıl.

https://www.youtube.com/watch?v=qkOLWoaIgs8
https://www.youtube.com/watch?v=nUVGGDBTQnY

Bu adam hakkında iki üç bir şey karalamak istiyordum. Özellikle olimpiyatlarla kilit olduğum için okuyamadım bile.

Eğer sakatlık falan olmazsa bana göre bu adam taraftarın en sevdiği isimlerden biri olacak. Neden bu maçı koydum? 22 dakika süre almış bu maçta. Pivot olarak daha çok görev almış. Zaten geçen sene de ben daha çok pivot olarak izledim. Bunun sebebi Bryant'ın faul problemine çok kolay girmesi. Bryant'ı çok beğeniyorum. Cüssesine göre harika bir hareketliliği var ve çok iyi bir silah. Ama her avantajın getirdiği defactler var. Bu kadar ağır ve büyük cüsseyi bacaklar taşımadığı için çoğu maç biraz boyalı alandan çıktığında ayak çabukluğu yetmeyip faul problemine girdi. Bu sebepten Deon 5 numarada kullanıldı ve farklı özellikleri olan bir oyuncu.

Girişi yaptığımıza göre neden taraftarın en seveceği oyunculardan biri olacağını yazmak istiyorum.

Bir kere çöpçülüğü iyi adamın. Boyalı alan civarında yanındakini kapatmak için yapabileceği her şeyi en iyi şekilde yapmaya çalışıyor. Onun dışında kendi görevlendirmesini de olabildiğince, performansı el verdikçe yapıyor. Özlenen 4 numaralardan da biri.

İyi bir savunmacı bence. Boyalı alanda kendine iyi yer alıyor. Özellikle düşük sizelı uzunlara karşı çok rahat pivot oynar. Pota altında kendine iyi yer seçiyor ve sayı bulabiliyor. Kuvvetli de bir adam. Çizilen set içinde pota altından dışarıya top çıkartabilen birisi. Yani bu takım topu hızlı aktarabilirse ki bence bu kadro yapabilir Kristic ile beraber içeriden dışarıyı iyi besleyecekler.

Şutuna gelirsek. Şutu seçen bir oyuncu değil. Alçak post civarında topu aldığında adım alabilecek boşluğu varsa potaya gitmeyi tercih ediyor. Ya da post oyunu oynarken öncelikle potaya gitme arzusunda. yani birinci seçenek pota, ikinci seçenek pas, üçüncü seçenek şut Deon için.

İşin ilginç ve bana komik gelen tarafı, şut mekaniğini kullanmayı sevmeyen bir adam 3 şut atıyorsa en tuhaf şutunda bile korkusuzca sallıyor. İnsan bir çekinir, yok arkadaş. Tuhaf ve soğuk kanlılığı yüksek bir karakter aldık.

Son olarak. Ligde çok fazla yabancının normal sezonda değişeceğine hatta görevlerin bile farklılaşacağını düşünüyorum. Ancak bana göre Deon çoğu lig maçında da görev alacak. Ben zannetmiyorum ki Deon bu takımda 5, 10 dakikalara oynayacak bir oyuncu olacak.

Yayınladığı her video daha da umut veriyor. Sahada görelim artık seni aslan parçası.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Balayından taraftara selam göndermiş aslan :) Kilo da vermiş sanki.

Çok iyi bir bench oyuncusu kattık takımımıza, alınabilecek en iyi alternatiflerden birini seçtiğimizi düşünüyorum.