2016/2017 Transfer Dönemi ve Kadro Yapılanması

Neyse olan oldu artık, önümüze bakalım. Biraz beyin jimnastiği. Şu anda 8 yabancımız var. Bir tane daha alınacak. Bunlardan bir tanesine lig lisansı çıkarılmayacak. İki tanesi dönüşümlü olarak lig de oynamayacak. Şahsi görüşüm, Schilib sadece EL de oynayacak. Lig de de bir uzun bir kısa yı dönüşümlü kenarda oturtacak Ataman hoca.

Ben Schilb'in ligde ilk 8'de olacağını düşünüyorum Micov için yerli ya da yabancı bir alternatif onun dışında yok. 2 guard 1 Micov, 3 uzun, orhan,ege,sinan,göksenin. Simmons'u alabiliriz ya da Schilb değişmeli olarak oynayabilir.

Arkadaşlar,

Öncelikle dikkat ederseniz açıklamada "silme" sözcüğünü kullanmamaya özen gösterdim, sorunlu iletileri toplu seçerek sileyim derken yanlışlıkla konuyu sildim. Açıklamada da kurtarılabilme ihtimaline dayanarak "askıya alındı" dedim.

Teknik konulara vakıf arkadaşlar veritabanından en son yedeklenmiş hali getirmeye çalışıyor. Konu kurtarılabilecek mi, kurtarılabilirse ne kadarlık kısmı kurtarılabilecek yakın zamanda belli olur.

Lig Kadrosu

Russ-Can
X-Sinan-Göksenin
Micov-Orhan
Daye-Thompson
Tyus-Ege

Bir yerli daha alacağımızı düşünüyorum

Ligde böyle oynarsak ilk başlarda sıkıntı olmaz. Ama playofflarda zorlanabiliriz. Özellikle point guard ve pivot mevkinde. Ege ve Tyus çok yetersiz pivot için. Thompson da belki orada oynayabilir ama bir yerli daha olsa iyi olurdu. Keşke biraz daha bütçemiz olsaydı da Semih Erden'i de alabilseydik.Diebler ya da Schilb'den birini kullanamamak da şut açısından bizi zorda bırakabilir. Krstic'i hücum yönünden arayabiliriz. Tabi sağlıklı bir Krstic'i ama savunma yönünden sıkıntı olmaz pivot kısmında.

Fersu yabancı kısa alınmadan transfer kapatılabilir dedi. Herhalde Kenan'ın alınıp tansferin kapatılacağını düşünüyor. Gerçi burda son konuşulan yabancı kısanın adını da ilk Fersu yazmıştı ama olsun. Ben yazayım da dursun kenarda.

Fersu yabancı kısa alınmadan transfer kapatılabilir dedi. Herhalde Kenan'ın alınıp tansferin kapatılacağını düşünüyor. Gerçi burda son konuşulan yabancı kısanın adını da ilk Fersu yazmıştı ama olsun. Ben yazayım da dursun kenarda.

Fersu'ya göre saatte bir bizim transfer politikamız değişiyor. Ben çok inanmayalım derim.

İnanmaya lüzum yok, muhtemelen gelir yabancı kısa transferi. Cunningham'ı da buradan gördüğünü düşünüyorum geçen yıl DJ Kennedy ve Jarrid Famous'ta yaptığı gibi. Tabi ben böyle düşünüyorum, belki de gerçekten Cunningham'ın koça önerildiğini duydu ve haber yaptı.

Ligde böyle oynarsak ilk başlarda sıkıntı olmaz. Ama playofflarda zorlanabiliriz. Özellikle point guard ve pivot mevkinde. Ege ve Tyus çok yetersiz pivot için. Thompson da belki orada oynayabilir ama bir yerli daha olsa iyi olurdu. Keşke biraz daha bütçemiz olsaydı da Semih Erden'i de alabilseydik.Diebler ya da Schilb'den birini kullanamamak da şut açısından bizi zorda bırakabilir. Krstic'i hücum yönünden arayabiliriz. Tabi sağlıklı bir Krstic'i ama savunma yönünden sıkıntı olmaz pivot kısmında.

Bende 5 numara da çok sıkıntı çekeceğimizi düşünüyorum belki ligin ilerleyen dönemlerinden Krstic'in de performansına bağlı olarak Thompson Krstic değişimi olabilir Orhan da 4 e kayar bu şekilde 3 numara da yine sıkıntı çekeriz gibi ama hayırlısı :) 5 numara da fark yaratacak tek Türk Semih var dediğiniz gibi ama o da imkansız.

Russ - Can

X - Sinan

Micov - Göksenin

Daye - Orhan

Tyus - Thompson - Ege

Gibi olacak bence rotasyon.

Göksenini 3 e oturtamıyorum bir türlü ama Thompson 5 e kayacaktır Ege de 4 ve 5 den sürelere alacak .

Russ-Can
X-Sinan-Göksenin
Micov-Orhan
Daye-Ege
Tyus-Krstic(Thompson)

Bence böyle olmalı keşke bir tane devşirmemiz olsa elimiz çok rahatlardı

TURKCELL T70 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Russ-Can
X-Sinan-Göksenin
Micov-Orhan
Daye-Ege
Tyus-Krstic(Thompson)

Bence böyle olmalı keşke bir tane devşirmemiz olsa elimiz çok rahatlardı

TURKCELL T70 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kenan'la ilgilendiğimiz haberleri kadar simmons bize daha faydalı olur gibi sanki . Kenan bey kendini kanıtlamadan daha 600-700 bin Euro'lar istemesi fazla.

Euroleague :

RUSS - SINAN
CANNIGHAM - DIEBLER - GOKSENIN
MICOV - SCHILB
DAYE - THOMPSON - EGE
TYUS - KRSTIC

TBL :

RUSS - CAN
CUNNIGHAM - SINAN - GOKSENIN
MICOV - SIMMONS
DAYE - HACIYEVA - EGE
TYUS - KRSTIC

Düğün fotoğraflarını paylaşmış Deon, yanlış anlaşılmıyorsa baya baya incelmiş.

5 numarada bir Ege projesi olabilir, bu sene ligde 10civari dakikalarda süre alabilir.

Kısa için haber çıkmadı doğru dürüst gou dan sonra cunningham deniyordu asılsız çıktı galiba pek ardı gelmedi haberlerin nbaden düşenleri mi bekliyoruz acaba