2016/2017 Transfer Dönemi ve Kadro Yapılanması

Russ Smith'in yerine Erick McCollum sezon başında bizimle olsaydı Dentmon ve McCollum ile çok daha iyi işler yapabilirdik. Russ Smith evlere şenlik oynayınca herkeste bir umutsuzluk başladı ve bu Euroligteki performansımızı çok olumsuz etkiledi. Fitipaldoyada gerek kalmazdı o zaman.

Saras'in roportajini okudum.

Adam gibi bir yonetim olsa, yeni salon yapiyoruz, hedefimiz gelecek sezon Eurocup ondan sonrada uzerine koyarak ilerlemek, al bu 10 milyon dolarda sabit butcen gelecek 5 sene bu butcenin altina dusmeyecegiz desen getirir harika bir projeye imza atarsin.

Can, Goksenin, Furkan, Ege'nin yanina 6/7 kalibre yabanci ile harika isler yapabilir. Keske olsa ama mevcut yonetim Saras'in kim oldugunu bile bilmiyordur.

Galatasaray Odeabank, VTB Ligi’ne verilen arayı değerlendirmek üzere İstanbul’a gelen UNICS Kazan’ı 93-73 mağlup etmeyi başardı.

VTB Ligi’nde verilen arayı değerlendirmek için İstanbul’a gelen UNİCS Kazan, ikinci hazırlık maçında Galatasaray Odeabank karşısına çıktı. İlk maçında İstanbul BBSK’yı mağlup etmeyi başaran Rus ekibi bu karşılaşmada Galatasaray’a farklı mağlup olmaktan kurtulamadı.

Mücadeleye iki takım da karşılıklı basketlerle başladı. İlk 5 dakikalık bölümü Cimbom 12-10’luk üstünlükle geçerken, ilk çeyreğin sonuna doğru tempoyu arttıran Galatasaray ilk çeyreği de 31-19 üstünlükle kapattı. İkinci çeyrekte de bu temposunu sürdüren Sarı-Kırmızılılar farkı yavaş yavaş arttırmaya başladı. Savunma ve hücumda istediklerini sahaya yansıtan Galatasaray ilk devreyi 56-36 önde tamamlamayı da başardı. Üçüncü çeyrekte de hücum ve savunmadaki etkili oyununa devam eden Sarı-Kırmızılılar, sadece 12 sayı yediği çeyreği 31 sayı farkla önde kapattı (79-48). Son çeyrekte farkın verdiği rahatlıkla mücadele eden Galatasaray Odeabank karşılaşmadan da 93-73 galip ayrılmayı başardı.

Galatasaray Odeabank: Emir Preldzic 10 (3 rb, 3 ast), Erick McCollum 15 (5 ast), Vladimir Micov 12 (3 ast), Bruno Fitipaldo, Alex Tyus 6 (4 rb), Can Korkmaz 2, Ege Arar 11 (8 rb), Orhan Hacıyeva 8, Austin Daye 8 (7 rb), Sinan Güler 6, Jon Diebler 2, Göksenin Köksal 12

UNICS Kazan: Pavel Antipov 3, Cotty Clarke, Keith Langford 23 (4 ast), Anton Ponkrashov 12, Artsiom Parakhouski 15 (7 rb), Joaquim Colom 1, Artsiom Klimenko 2, Marko Banic 4, Evgeny Voronov 2, Latavious Williams 9 (8 rb), Danilo Andusic 2