Justin Dentmon

Doğum günün kutlu olsun nice senelere adamım :)
Sakatlıksız, bol son saniye 3'lüklü ve bol kupalı bir sezon geçirirsin inşAllah :)
Yeni MVP'imiz olacak Allah'ın izniyle :)

Söyleyeni yazamam sonra başka birşey söylemez. 3 oyuncuyu takipteyiz. 3ünden 1ini almaya karar verip anlaştığımız an dentmon gidiyor.
Sebep neymiş peki..? Eğer böyle bir düşünce varsa çok acele bir kararmış gibi geliyor bana.
Takım genel olarak kötü,adam harcamak çözüm değil.Koç bu oyuncuların hepsini bilerek aldı ve bence hiçbir oyuncudan bu kadar çabuk vazgeçmemeli.
Kadro kurarken en başta bazı planlamaları daha iyi yapmak gerekiyor yoksa yapboz'a dönüyor herşey.

Dentmon'ın yerine birisi alınırsa euroleague'de sezonun ikinci yarısına kadar oynayamayacak. Ben şimdilik böyle bir karar alınacağını sanmıyorum. Asparagas. Mantıksız.

Ben oynadığı sürede faydalı olabileceği izlenimini aldım. Savunmada da istekliydi, hırslıydı. Oyunu tamamlayabilse ayakta kalabilen ender oyuncularımızdan olabilirdi. Lig lisansının çıkarılıp

takımın liderliğine yavaş yavaş soyundurulması gerek. Giden biri olacaksa Dentmon değil Smith olmalı

Dün CSKA maçında çok kısa süre sahada kalabildi. Oyundan atılışı Euroleague tarihinde bir ilk olmuştur muhtemelen. Hakemi aldatmaya yönelik hareketten iki teknik faul adlı. İkincisi saçma bir karardı... Bir oyuncu bu kadar basit şekilde atılır mı? Resmen hakem kurbanı oldu. Justin Dentmon çok kısa süre sahada kalsa da aklı başında bir görüntüydedi, yani takımın uyumunu bozmadı, düzenler içinde sırıtmadı ve biz potansiyelini biliyoruz. Russ Smith Avrupa basketbolu için çok çok ham. Dolayısıyla Justin Dentmon'a takımın birinci PG rolünün net bir şekilde verilmesi lazım özellikle Euroleague'de... Yani koç önce Justin'i yazmalı sonra diğer parçalarla takım kimyasını yakalamaya çalışmalı...

Schilb ve Thompson'a lig lisansı çıkarılmış. Sanırım Dentmon yukarda yazıldığı gibi gidici...
Bu ilginç hakikaten ve dün yazan arkadaşımızın söylediklerini de doğrulayan nitelikte gibi.Takımın en çok kazanan oyuncusuna lisans çıkartmıyorsan bunun açıklamasını taraftara ve kamuoyuna doyurucu bir şekilde yapman gerekir.Bu oyuncuları ben almadım.

Kesinlikle takımın lideri Dentmon olmalı. Koçla ne gibi bir sorunları var bilmiyorum ama şu anki Diebler Schilb ve Pleissin olduğu takımda bu arkadaşa lig lisansı çıkmıyorsa çok yazık. Çok sıkıldım Ergin hocanın oyuncu ilişkilerinin zayıflığından

Kesinlikle takımın lideri Dentmon olmalı. Koçla ne gibi bir sorunları var bilmiyorum ama şu anki Diebler Schilb ve Pleissin olduğu takımda bu arkadaşa lig lisansı çıkmıyorsa çok yazık. Çok sıkıldım Ergin hocanın oyuncu ilişkilerinin zayıflığından

Trajikomik hakikaten.Diebler ve Schilb ikilisinin ikisine de lisans çıkartılırken Dentmon'a çıkartılmıyor,bu kararı anlayabilen varsa bize de anlatırsa seviniriz.Dentmondan memnun değil dicem ama adama daha ne kadar şans verdin ki memnun olmayacaksın,transferden pişman mı oldun dicem ama o oyuncuları da ben almadım,karakterli özel bir takım olduk açıklamasını da ben yapmadım,anlamış değilim kısacası.Elinde iki tane yetenekli guardın var ve bu oyuncular bu takımın en çok kazanan oyuncuları ve bu oyuncuların hepsini de isteyerek sen transfer ettin ama sonuç ne öyle ya da böyle bu iki guarddan da verim alamıyorsun,bunun adı plansızlıktır ve bence işini yeterince ciddiye almamaktır.

Bryce Cotton örneği var mesela.hazırlık maçlarının skorlarından anladığımız kadarıyla adaptasyonu çok zor olacak gibi görünüyordu,hatta kalitesini bildiğimden dolayı 27,28 dakika oynadığını görüp 0 sayı 2 sayı 4 sayı attığı maçlar olduğunu görüp şaşırmıştım ama koçu kötü oynamasına rağmen oynatıyordu ve bence de doğru olan buydu.Russ Smith gibi Bryce Cotton gibi adaptasyon sorunu yaşayan oyuncuları iyi oynasa da kötü oynasa da bir şekilde oynatman gerekiyor kazanmak için,oynatmazsan sürekli çıkarırsan kazanamazsın bu kadar net.Bugünkü maçı izleyemedim yine çok iyi oynamamış olabilir ama en azından 27 dakika sahada kalmış 13 sayı atmış 13 PIR yapmış,yani yavaş yavaş fotoğrafa girmeye başlamış.Efes yine Cotton'u kazanamayabilir bikaç ay sonra gönderebilir,bunların hepsi basketbolda var ama en azından oyuncuyu adapte etmek açısından oynatarak çaba gösteriyorlar.

Russ varken Dentmon'un gitmesi çok saçma.
Schilb'e ve Russ'a lisans çıkartıp Dentmon'a çıkarmamak çok saçma.
Dentmon in Russ out olmalı.

ilk başta demiştim , kazanmamız gereken bir isim.. Takıma liderlik yapacak 2 kişiden biri.. Daye ve dentmon üzerine kurarım ben takımı.. Emir sinan micov diebler yardımcı elemanlar.. Russ süreleri azalmalı.

Trajikomik hakikaten.Diebler ve Schilb ikilisinin ikisine de lisans çıkartılırken Dentmon'a çıkartılmıyor,bu kararı anlayabilen varsa bize de anlatırsa seviniriz.Dentmondan memnun değil dicem ama adama daha ne kadar şans verdin ki memnun olmayacaksın,transferden pişman mı oldun dicem ama o oyuncuları da ben almadım,karakterli özel bir takım olduk açıklamasını da ben yapmadım,anlamış değilim kısacası.Elinde iki tane yetenekli guardın var ve bu oyuncular bu takımın en çok kazanan oyuncuları ve bu oyuncuların hepsini de isteyerek sen transfer ettin ama sonuç ne öyle ya da böyle bu iki guarddan da verim alamıyorsun,bunun adı plansızlıktır ve bence işini yeterince ciddiye almamaktır.

Bryce Cotton örneği var mesela.hazırlık maçlarının skorlarından anladığımız kadarıyla adaptasyonu çok zor olacak gibi görünüyordu,hatta kalitesini bildiğimden dolayı 27,28 dakika oynadığını görüp 0 sayı 2 sayı 4 sayı attığı maçlar olduğunu görüp şaşırmıştım ama koçu kötü oynamasına rağmen oynatıyordu ve bence de doğru olan buydu.Russ Smith gibi Bryce Cotton gibi adaptasyon sorunu yaşayan oyuncuları iyi oynasa da kötü oynasa da bir şekilde oynatman gerekiyor kazanmak için,oynatmazsan sürekli çıkarırsan kazanamazsın bu kadar net.Bugünkü maçı izleyemedim yine çok iyi oynamamış olabilir ama en azından 27 dakika sahada kalmış 13 sayı atmış 13 PIR yapmış,yani yavaş yavaş fotoğrafa girmeye başlamış.Efes yine Cotton'u kazanamayabilir bikaç ay sonra gönderebilir,bunların hepsi basketbolda var ama en azından oyuncuyu adapte etmek açısından oynatarak çaba gösteriyorlar.

ben de ergin hocanın meseleye duygusal yaklaştığını düşünüyorum ama kafasındaki şey aşağı yukarı belli bence. russ smith avrupa basketboluna ortalama bir amerikalı oyuncudan çok daha uzak bir basketbol anlayışına sahip. tamamen birebir temelli, hız ve atletizm odaklı bir hücum anlayışı var ve savunmayı savsaklıyor. bu oyun tarzıyla amerikada saygın bir konum kazandığı için oyun anlayışını baştan yapılandırması için ciddi bir sürece ihtiyacı var. ve bu dönüşüm süreci temelde yeteneklerini sahaya yansıtabilmekten ziyade oyun anlayışını baştan yapılandırmasından geçiyor.

biz russ smith ismini transfer ettiğimizde russ amerikada ne yapabiliyorsa burada da aşağı yukarı aynı şeyleri yapabilir şekilde geldi. ergin atamanın onun yapmasını istediği şey sadece sahada kalıp bu yeteneklerini parkeye yansıtması değil; savunma yapması, topun kıymetini bilmesi ve fevri bir skorer olmamak için çaba sarf ederken arkadaşlarını oyuna dahil etmesi, şu an her parkeye çıktığında yaptığı gibi onları soğutmaması. russ bu hataları her yaptığında birincisi ona bir mesaj verilmesi açısından kenara gelmeli, ikincisi ise ergin hoca russ'ı alıştırayım derken maçları kaybetmemesi için onu kenara almalı. ki o da bunu yapıyor ve ben bunda şahsen bir sakınca görmüyorum.

neden dentmon değil de russ sorusu ise tamamen ergin hocanın hedefleriyle alakalı gözüküyor. ben dentmon'u küstürdüğümüzü düşünmüyorum. cska maçında 2 teknik faul alıp maç dışı kalana kadar azımsanmayacak bir süre aldı ve en önemlisi de maça ilk beşte başladı. russ dentmon'a göre mental açıdan çok daha kırılgan bir görünüm veriyor ve bu yüzden onu gönderme fikrinin dışında ya onu takımın merkezine oturtacağız ya da hepten kaybedeceğiz gibi bir izlenimim var. dentmon'un hem ligde hem euroleague'de rotasyonu domine ettiği bir ortamda 850k verip getirdiğimiz adamı büyük ihtimalle gözden çıkarmış olacağız. ergin hoca henüz bunu yapmak istemiyor gibi gözüküyor. ve olaya biraz da duygusal yaklaştığı fikrimi yenileyerek russ smith'i avrupa'ya kazandırma işini kafaya takmış gibi geliyor bana. russ'ın mı dentmon'un mu takıma katabileceklerinin tavanı daha yüksek bilmiyorum ama şu noktada ben yaptıklarını koç tercihidir diyerek ve dentmon'u kaybetmediğimizi de düşündüğümden saygıyla ve merakla karşılıyorum. keşke russ'ın yolu euroleague arenasına çıkmadan önce en azından bir uşak sportif'ten geçseydi de şimdi daha farklı şeyler konuşsaydık.

Lig sitesinde takım kadromuzda Schilb ve Thompson'ı görebiliyoruz. Resmilesti yani yanlış girilmediyse.