2016-2017 Turgay Şeren Sezonu

Beşiktaş Taliscadan sonra Nasriyi de almış iyi bir santrafor da alırlarsa çok iyi takım olacaklar. İki oyuncu da lige baya fazla özellikle Nasri.

Beşiktaş, Nasri transferini de yaparsa ciddi anlamda şampiyonluktan uzaklaşırız daha forvette alacaklardır bu şekilde Cenk ile gideceklerini sanmıyorum CL'ne..Biz Lass ve Forvet transferlerini yapamazsak sezonu açtığımız gibi kaparız!!

Bu orta saha (Nasri- Talisca- Atiba/Oğuzhan) fazla kaçar lige...Birde Mbokani tarzında bir forvet gelirse üzgünüm lig biter..Biz anca bu orta sahaya Sneijder- Lass- Selçuk/Tolga hamlesi ile cevap verebiliriz bu 1 haftada..Bari Lass hamlesini yapalım kağıt helva gibi orta sahamız!!!

Yalnız gerçekten Beşiktaş nasıl transfer yapılır adeta gösteriyor..Adamlar Nasri'nin maaşının %40'nı Citye ödetiyor :) Kendileri %60'nı ödeyeceklermiş..Helal olsun bizde saçalım paraları Tolgaya 2m , Serdara 2m şeklinde..

Beşiktaşın sıkıntısı transferde geç kalmaları olacak olursa. Onun dışında yine çok iyi takım oldular maalesef. Nasri sakatlanmazsa Sosa falan hikaye kalır yanında. Gerçi erken konuşmamak lazım. Diego da çok iyi oyuncuydu ama burada bir türlü olmadı.

Bizim yapmamız gereken çn libero ile beraber Denayer'i bir an önce almak olmalı. Forvet transferinden daha önemli bence stoper konusu. Forveti Podolski, Eren, Sinan bir şekilde idare ederler. Ama stoperde Chedjou'yu izlemek istemiyorum artık. Balta-Serdar ikilisi önde oynayan bir takım için çok ağır. Denayer gelirse yanında Balta veya Serdar ile daha iyi bir stoper ikilisi olacaktır. Onun dışında Selçuk tamamen, Sneijder de kilolarını verip form tutana kadar takımdan kesilmesi lazım. Ne olursa olsun Fbden öndeyiz ama şampiyonluk yarışına gireceksek erken önlemler ile toparlanmamız lazım. Yoksa geçen seneki gibi lig kopup gittikten sonra hamle yapmanın bir manası kalmıyor.

Nasriyi nasıl alıyorlar yaa?? Cidden helal olsun çok iyi transfer yapıyorlar sadece alırken değil satarken de acaip iyi iş çıkardılar. Mal gomez de gitmese idi taş gibi takım olacaklardı. Bonyi düşünseler aslında, neden düşünmediler acaba? Stoper ve forvetle şl gruplarından bir üst tura çıkar. Biz lassı alırsak kadromuz oturacak. Beşiktaş şl heyecanı ile ligde garip yenilgiler alacaktır biz şampiyon oluruz bence Lass transferi ile.

Nasri geçen yıl hepi topu 8 maç oynamış, sezonun 6 ayını sakat geçirmiş bir oyuncu olarak geliyor. Barca'da Iniesta'yı başka bir seviyeye taşıyan Guardiola'nın, yakın tip Nasri'yi bu kadar kolayca vermesi için bu ve benzeri tarz nedenlerin olması lazım. Ben açıkcası gelse bile Nasri'nin Beşiktaş'a çok faydalı olamayacağını düşünüyorum. Talisca'yı 2 sene önce kiraladık deseler çok büyük transfer derdim ama geçen yılı çok durgun geçirdi. Duran ve hareketli toplara çok iyi vuran oyuncu, asist özelliği yok, driblingi çok yüksek değil. Açıkcası Sosa yerine aldıysa Beşiktaş, büyük hayal kırıklığına uğrar. Sosa'ya göre çok daha hareketli bir adam olabilir ama Sosa'daki kazanma azminin yarısı kendinde yok. Ben açıkcası çok büyük takım değilseniz, bu yaşlarda Brezilyalı oyuncu getirmenize karşıyım. Geçen yıl Sosa'nın dahil olduğu takımdaşlığına Talisca'nın hiç ayak sağlayamayacağını düşünüyorum.

Bana göre bu sene Beşiktaş, her şeyden önce Atiba'nın yanına ve belki de önüne bir adam bakmalıydı. Atiba çok yürekli, çalışkan bir oyuncu ama hayatında ilk defa ŞL oynayacak 33 yaşında bir adam, 5 hücumcuyla oynayan bir takımın yükünü kaldıramaz. Beşiktaş, takımların bırakmak istediği isimli adamları alarak fark yaratmaya çalışıyor. Açıkcası disiplini bu kadar göz ardı ediyorlarsa, Las Palmas gibi takımlara düşen Boateng gibi bir adamı alıp 3 oyuncuyla yapmak istedikleri rotasyonu, tek bir canavar futbolcuyla kapatabilirlerdi.

Gerçekten adamlar hem satarken hem alırken çok akıllı hamleler yapıyorlar..Özellikle bu sezon neden kiralık oyuncular alıyorlar diyorlar oda şu sebepten hem ffp var hemde cezaları seneye bitiyor!! Yani bu sezon ligde şampiyon olmak tek amaçları zaten CL'inde nereye kadar gidecekleri belli..Seneye de ceza bittikten sonra şampiyon olurlarsa direk yine CL katılacaklar ve tam anlamıyla elleri rahatlayacak..Bence akıllı hamle bunu bizde düşünebilirdik..

Önce ciddi ciddi dinledim. Bir yere bağlayacak zannettim. Sonra bastım kahkahayı. =)) Arkadaki elemanın bakışları ise ayrı bir olay... :p