Emir Preldzic

[FONT=&quot]Galatasaray Odeabank koçu Ergin Ataman, Basketfaul'e yaptığı açıklamada Emir Preldzic'i 300 bin euroya transfer ettiklerini bildirdi.[/FONT]
[FONT=&quot]Predzic ile 10 gündür görüştüklerini, Fenerbahçe ile ilişkisini kesmesini beklediklerini, transferin takımdaki sakatlıklarla ilgisi olmadığını belirten Ataman şunları söyledi:[/FONT]
[FONT=&quot]"Emir 1-2-3-4 oynayabilen bir joker. 2014 Dünya Şampiyonası'nda da ondan çok verim almıştık. Özellikle Türkiye Ligi'nde çeşitlilik katacak bir oyuncu. Parası da makul olunca kadromuza kattık. Çok kapasiteli ve çok değerli bir oyuncu. Emir'i özellikle Türkiye Şampiyonluğu hedefimiz için transfer ettik."
[/FONT]

Umarım iyi oynar. Pek istemezdim ama hayırlısı artık. Gidip de tepki gösterecek değilim.
Bu arada Fenerbahçe'yi sağlam bir kontrattan kurtardığımıza göre, bu sene umarım küfür etmeyi bırakırlar :)

Ergin Ataman zaten gerekli açıklamayı yapmış. Çeşitli pozisyonlarda oynayabilen joker bir oyuncu ve lig şampiyonluğu için önemli bir hamle oldu.

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Konu Makyavelizm olunca Ergin Hoca gibisini degil spor dunyasinda, rekabetin en sert oldugu ticaret ortamlarinda dahi gormedim.
Bu kotu bir durum degil, sadece tercih, hoca icin kazanmaya giden her yol mubah.
Ataman'in kendisinin bile Emir'in karakterini sevdigini, gunluk hayatinda yaninda isteyecegi tarzda birisi oldugunu sanmiyorum.
Fakat play-off'ta yari final ve final serilerini 7.5 kisi yerine 8.5 kisilik rotasyonla daha kolay gececegini dusundu muhtemelen.
Duygusal olarak olmasa da rasyonel baglamda anlasilabilir bir transfer, yuruyedursun.

Emir Preldzic gibi yerli statüsünde oynayan bir oyuncuya muhalefet yapanları anlayabilmiş değilim.Gayet iyi bir transfer oldu bence.Kişisel egolarla beğenmediyseniz onu bilemem.

Gerçi ben burada yapılan eleştirilerinin birçoğunun da neden yapıldığını anlamış değilim.Herneyse herkesin kendine göre bir nedeni var elbette.

Bu sene çok iyi takım kurduğumuz inancındayım.Birde gerçek bir maçta canlı izleyelim takımı o zaman daha iyi karar verebiliriz.

Heyecanla sezonu bekliyorum:)

Emir lig için gerekli bir transferdi. Gönül isterdiki 2-3 numara bu kadar yoğunken 5 numaraya Semih yada Furkanı alalım ama maalesef şartlar bir yere kadar.

Emir sevdiğim bir oyuncu oyuncu değildir. Sevmeme sebebim de FB'de oynaması değil, yetenekleri ve performansıdır. Frank Rijkaard'ın bir sözü vardı: "Türk futbolunda her şeyden biraz var, ama hiçbir şey tam değil" Emir de tam bu tanıma uyan bir oyuncu... Her şeyden biraz var ama hiçbir şeyi tam değil... Dalgalanan performansı da cabası... Bir maç yıldızlaşır, öteki maç parkede varlık gösteremez. Ancak onun yıllar boyu FB'de hayal kırıklığı yaratmasının asıl sebebi, takıma liderlik etme konusundaki hırsıydı. Galatasaray'da ise ne kimse ondan bu liderliği göstermesini bekleyecek, ne de Emir'in bu tür bir talepte bulunacak bir konumu olacak. Sanırım bu transferdeki en büyük şansımız da bu... Ergin Hoca'nın geçmişte Emir 'den verim almış olması da ümitlenmemizi sağlayacak etkenlerden...

Neticede hayırlı olsun. Yerli statüsünde oynayabilecek, değerli bir oyuncu transfer ettik. Hem de uygun maliyetle...

Olaya pozitif yönden bakarsak fiyat performans olarak alinabilecek tartışmasız en iyi yerli oyuncuyu transfer ettik. 5 numara disinda her pozisyonda alternatif oluşturabilecek all around bir oyuncu emir .
Kimse preldzic'den her mac 10-15 sayı beklemiyor zaten. Tecrübesi ve rotasyona yapacagı katkı bile yeterli olacaktir . İzzet Türkyılmaz ve duşan gibi çöplere verilen paraya katkı verecek bir oyuncu transfer ettik .

Resmi açıklama da geldi.
Hayırlı olsun.
Bence net iyi transfer.
Sakatliksiz bol kupalı bir sezon geçirir inşAllah ?

Galatasaray'ım için en hayırlısı olsun. Yeteneklerine inandığım bir adam, inşallah taraftarımız da elemanın ergenlikte yaptığı hareketleri kin olarak kullanmazsa bize çok faydalı olacağını düşünüyorum. Hiç yoktan son toplarda eli ayağı titremeyen, uzunu iyi besleyen, oyunu aklıyla oynayan bir oyuncu kazandık. Galatasaray formasına .. rengi diyen bir adamı 22 yaşında kaptan yaptıysak, taraftarın gazıyla 6-0 yapan bir ergeni de hayli hayli kabul ederiz diye düşünüyorum.

Ben basarili olacagini dusunuyorum, ve dahasi bu formayi kabul edip oynayacaksa dundekiler kendini baglar, bize dusende onu desteklemek olmali. yerli rotasyonunda elzemdi, hosgeldin Emir- Allah sana Sari Kirmizi forma ile kupalar kaldirmak nasip eylesin.