2016/2017 Spor Toto Basketbol Süper Ligi

Basketbol kalitesi anlamında zayıf maç oluyor bence. İyi eller şut sokamıyor, taraftarın gazına gelip atılan toplar, elden yapılan top kayıpları. Ki iki takım da formsuz bu ara. Beşiktaş Banvit'i deplasmanda yendikten sonra kendinden düşük seviyede 2 rakibini güç bela yenmiş, Fenerbahçe çoğu son 1 ayda olmak üzere Euroleague'de yarım sezonda 6 maç kaybetmiş. Ama iki koç da takımlara yenilirken de başı yukarda maçı bitirmeyi öğretmişler. Biz geçen yıl Avrupa Kupası kazanırken bile böyle bir takım değildik. Deplasmandaki en hedef maçta bile, 14 sayı avantajla gittiğimiz deplasmandan, 45 dakikada 91 sayı yiyip kariyer blok ortalaması 0.2 olan Micov'un vurduğu blokla anca turlamıştık. Beşiktaş bize karşı da -bu sezon takıma benzediğimiz birkaç maçtan birinde hem de- çok karakterli top oynamıştı, bugün de çok eli yüzü düzgün top oynuyorlar. Onları yeri geldiğinde ipten alabilecek bir 3 numaralı olsa çok fark yaratırlar, Weems filan o seviyelerde görünmüyorum hiç.

Bu arada Wilbekin'e kafa attığında terbiyesiz olarak dikte ettiğimiz Dixon, bugün kanıtladı ki tam kansızmış. Sarıca'yı da pek sevmem de kendisini Evliya Çelebi gibi dünyayı gezerken takım oyununa katmış, şampiyonluk yaşatmış, Euroleague'de top oynatmış adama bir 3'lükten sonra artistlik yapmak için harbiden küçükken eşek sütü içmek lazımdır. Bence bir Fenerbahçe efsanesi olması için her türlü donanıma sahip, Cenk Randa isimli kavas emekli olunca kenarda onun yerine görev alabilir. Biraz tartıda da düşürür benchi.
Yalnız bence tahrik eden Ufuk Sarıca daha doğrusu karşılıklı bir olay var Dixon'la sürekli konuşuyorlardı bu 2 senedir böyle..
Birde aynı şey Ufuk Sarıca içinde geçerli Dixon'dan sonra Ksk'nın ne yaptığı ortada

Bu arada Wilbekin'e kafa attığında terbiyesiz olarak dikte ettiğimiz Dixon, bugün kanıtladı ki tam kansızmış. Sarıca'yı da pek sevmem de kendisini Evliya Çelebi gibi dünyayı gezerken takım oyununa katmış, şampiyonluk yaşatmış, Euroleague'de top oynatmış adama bir 3'lükten sonra artistlik yapmak için harbiden küçükken eşek sütü içmek lazımdır. Bence bir Fenerbahçe efsanesi olması için her türlü donanıma sahip, Cenk Randa isimli kavas emekli olunca kenarda onun yerine görev alabilir. Biraz tartıda da düşürür benchi.

Bunu yazmak için gelmiştim, eline sağlık.

Dixon'ın bu maç özelinde hiçbir şey yaptığını düşünmüyorum hatta tam tersi onun üzerine oynayan hem Beşiktaş taraftarına, hemde Ufuk Sarıca'ya sahada cevap verdi. Wilbekin olayında ne kadar haksızsa burada o kadar haklı hatta. Ufuk Sarıca'yla, KSK'den ayrıldığından beri aralarında bir sorun var ve bu maçta yine kaşıdı onu Ufuk Sarıca ve ayrıca Beşiktaş taraftarı küfür etti ona o da çıktı karakter koydu. Göksenin sadece sahada çırpınıyor ve Fenerbahçe taraftarına karşı dikleniyor diye burada kahramanlık destanları yazıp şurada Dixon'ı haksız bulmak biraz şov bence.

Dixon, rakibine kafa atıp, oynamaya devam edebiliyorken, dünkü hareketlerinin normal karşılanmasında sorun yok. Göksenin Ataşehir'de üçlük atınca yaptığı 3 işaretine teknik faul yedi. Ortada birşey olmadığını anlayınca, adamın Trabzonlu olmasını kullanıp, o üç değil silah işaretiydi diye çevirdiler. Kendi sahalarında bu kadar hassas olan güruh, rakip sahada üçlük sonrası koça sus işaretini yapıp, maç boyu milletle laf dalaşı yapmasına birşey demiyorsa burada büyük bir akıl tutulması vardır. Dixon'a küfür edilmiştir, küfür edenler cezalandırılmalı. Fakat Göksenin'e hassas davranan hakemlerin de aynı şekilde Dixon'ı cezalandırması gerekiyor...

Venezüela'da bir Türk inşaat şirketinde çalışan basketbol meraklısı mühendis arkadaşım uzun süre sonra bir mektup daha gönderdi...

"Geçen gün bir maça gittim ve gözlerime inanamadım. Brezilyalı bir koç benchte üç Venezüelalı oyuncuya vurdu. Kimsenin gıkı çıkmadı."

Eskiden yurt dışı telefon konuşmaları çok pahalıydı. Gözünü seveyim şu whatsapp'ın... En fazla internet paketinden yer... Aradım arkadaşımı, olayın detayları için...

Koç meğerse baba oyunculara kızmış, onlara gözdağı vermek için gençlere vurmuş. Oyuncular ilk başta Venezüela atasözünü hatırlayarak, "Hocanın vurduğu yerde karanfil biter" deyip olayı bir süre ailelerine bile anlatmamış. İçlerinden biri kulağına gelen darbe yüzünden doktora gitmiş ama yine sesini çıkarmamış.

Arkadaşım geçmişte Türkiye'de yaşanan örnekleri bildiği için "Bizde olsa olay ortaya çıkar, o koç ceza alırdı ama burası Venezüela... Kim kime, dum duma... Zaten herkesin herkesi her fırsatta tokatladığı bir ülke. Basına bile yansımadan kapandı gitti. Duyduğuma göre olaya sadece takımın bir yabancı oyuncusu tepki vermiş. Sopayı yiyen oyuncular ve aileleri de para uğruna ağızlarını açmıyormuş. Zaten genel menajer de onları bu konuda ciddi şekilde uyarmış." dedi.

Ne diyelim... Orası Venezüela... Geri kalmış ülkenin yaşayabileceği olaylar... Bu onların sorunu... Bizde olsa yer yerinden oynardı... (Necip KAPANLI)

Venezuela takımı Fb, dayak yiyen oyuncular Egehan, Berk, Ahmet. Tepki veren yabancı ise Udoh.

Aynı şeyi Ergin Ataman yapsaydı yer yerinden oynardı. Malum Fb ve Obra olunca kimse ses çıkarmıyor hatta adını bile açık açık yazamıyorlar!

Dün havanın da kötü olmasından faydalanarak evde TBF TV'de Muratbey Uşak - Gaziantep maçını izledim. Tribünlerde hatırı sayılı bir kitle vardı. Ancak basketbol kalitesi gerçekten kötü durumda. Şut kalitesi yerlerde. "Birileri topu elinden kaçıracak da diğeri alıp basket atacak" gibi bir maçtı. Ligimizi "artık üst seviye liglerden oldu" sanıyordum. Meğer bu tarz maçlara bakmam gerekiyormuş :)

Bir de Beşiktaş'ın dün (ilk periyottaydı sanırım) çok tempolu oynadığı bir set vardı. Gözüme hoş geldi.

All-Star 2017 15 Ocak 2017 tarihinde Ülker Arena'da oynanacak.

All-Star Asya ve Avrupa karması ilk 5'ler;

Asya Karması: Theodore - Sloukas - Bogdanovic - Summers - Udoh

Avrupa Karması :Huertel - Sinan - Cedi - Clyburn - Stimac

Smaçta Honeycutt Ovens Vesely gibi süper atletler var ve 1.78 le Moody de çok merak ettiriyor herkesi. Favorim Honeycutt bakalım..

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Son düzenleme:
Furkan'ın geçen seneki smacından sonra smaç yarışmasını kaldırmak gerekiyormuş. Honeycutt hariç herkes neden orada bulunduğunun farkında bile değildi, o da rakipsiz olunca kasmadı hiç.

Hiç rekabetçi bi ortam olmadı bu yıl. Yetenek yarışması smaç ve 3 lükten daha heyecanlıydı. Honeycutt muazzam bi hareketle bitirdi. İnşallah all star maçı bugünü unutturur.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Sırf 12 yıldır sadece şu forumda basketbolu basketbol olduğu için konuşuyorum, çabalıyorum ama böyle rezil organizasyonlar bütün basketbol sevgimi tüketiyor. Her sene başka şaklabanlıklarla organizasyon git gide cıvıklaşıyor. Bu durumda bir basketbolsever olarak utanıyorum.

Bu Avrupalılar hiç beceremiyorlar All starı bu nedir ya son 5 dk yı izledim lanet ettim bu maçın tamamına dayanabilen varsa helal olsun .Hoş artık Nba All star da saçma sapan üçlük yarismasina döndü bunlarda ona özeniyor iyice iğrenç bir hal alıyor .

Euroleague'deki başarısızlığa çok fazla odaklandık ama ligdeki durumumuz da çok parlak görünmüyor. Bugünkü Büyükçekmece maçının sonucundan bağımsız olarak ilk yarıyı 7. sırada tamamlamış olacağız. Kazanırsak KSK ile aynı puanda olacağız, kaybedersek Giresun ve Büyükçekmece'nin 1 galibiyet üstünde yer alacağız.

Üzerimizde bulunan 6 takımdan 5'ine yenildik. Sadece Beşiktaş'ı mağlup edebildik.

Bilgileri tam olarak teyit etmemekle birlikte (Wikipedia bilgilerine göre);

2015-16 sezonunda ilk yarıyı ve sezonu 3. sırada tamamlamıştık. 4. sıranın altına ise hiç düşmedik.
2014-15 sezonunda ilk yarıyı 7., sezonu ise 8. sırada tamamlamıştık. Sezon içinde ise 9. sıraya kadar düşmüştük.
2013-14 sezonunda ilk yarıyı 2., sezonu ise 4. sırada tamamlamıştık. Sezon içinde ise 9. sıraya kadar düşmüştük.
2012-13 sezonunda ilk yarıyı 5., sezonu ise 1. sırada tamamlamıştık. Sezon içinde ise 5. sıraya kadar düşmüştük.

Daha önceki sezonlara dair ayrıntılı bilgiye ulaşamadım, araştırmak da zor geldi. Tablo halinde yazan bir yer varsa paylaşabilirse sevinirim.

Kısacası Ergin Ataman geldiğinden beri ligde de en kötü sezonlarımızdan birini yaşıyoruz.