2016/2017 Spor Toto Basketbol Süper Ligi

Hocam Udoh'u biliyorum yok artık gibisinden yazdım onu Tamam potansiyeli vardı eyvallah ama bu gelişimi anormal birşey .Vesely de 6.sıra seçimi 3 yıldır Udoh'un geliştirdiğinin yarısı kadar gelişmedi ki ona yeni Krilenko diyorlardı .Ömer Onan Vesely yedeklesin 10-15 dk oynasın diye aldıklarını söylemisti dediğin gibi gelmiş geçmiş olmasa da efsane oldu gözüyle bakıyorum.

Ergin hocanın da sürekli bahsettiği gibi Vesely-Udoh ikilisi gerçekten çok önemli Fb savunması için ama bana göre bu sezon o maaşın zerre hakkını vermedi.Bence bu sene ayrılabilir.

Bugün Efes beşiktaşı yener bence. Her ne kadar dağınık olsa da efes beşiktaşın 2 kez üst üste efesi yenebileceğini zannetmiyorum. Seri 2-0 olursa eğer bu bütçelerine rağmen final yapacak adamlar.

Efes rezalet. O kadar paraya yazık

Tuncay Özilhan'nın cebinden bir kuruş para çıkmıyor. Anadolu grubu kurumlar vergisi vermek yerine basketbola yatırım yapıyor. Buraya aktardığı paranın tamamını kurumlar vergisinden düşüyor. Basketbol amatör spora girdiğinden böyle bir güzelliği var bu işin. Adam her sene zevkine göre takım yapıp kendini tatmin ediyor.

Beşiktaş aldı maçı. Valla 1 maç daha alırlarsa finale çıkacak adamlar. Gel de üzülme efese elendiğimize ne olursa olsun efesi geçsek finale çıkardık aslında.

Emin ol yarı finale kalsa takım Beşiktaş a elenirdi Ergin ve öğrencileri. Hemde saha avantajı Bjk deyken mümkünatı yok dediğinin

Baksana salona ahır resmen küfürler kafirler.

Efes bide rakip Gs Fb olsa o salondan sağ cıkmak mucize olur holigan dolu

Beşiktaş deplasmanı bizim için o kadar sıkıntı olmazdı diye düşünüyorum. Bu arada gördüğüm en kötü salon bu beşiktaşın salonu. Tvden izlerken ben çok rahatsız oldum. Net gelmiyor görüntü anlaşılmıyor.

Beşiktaş hücumda ve savunmada çok akıllı oynayarak 2. maçı da kazandı. Ufuk Sarıca, akıllı kadro mühendisliğinin yanında,herşeyden önce savaşmayı öğretmiş takımına. Arkasına teneke bağlayarak kovduğumuz Sertaç bile gücünün son haddine kadar oynadı.A 'dan Z' ye tüm takım futboldaki tabirle tekmeye kafasını uzatarak kazandı desek yeridir. Bu kısıtlı bütçeye rağmen buralara gelen beşiktaş ı tebrik ederim. Efes' e gelince. Euroleague'den sonra bu kadar savaşan bir takım görmemişlerdir herhalde. Beşiktaş finale çıkarsa, fenerden belki içerde 1 maç alabilir,onun dışında maç alacağını sanmıyorum.

Son düzenleme:
Beşiktaş hücumda ve savunmada çok akıllı oynayarak 2. maçı da kazandı. Ufuk Sarıca, akıllı kadro mühendisliğinin yanında,herşeyden önce savaşmayı öğretmiş takımına. Arkasına teneke bağlayarak kovduğumuz Sertaç bile gücünün son haddine kadar oynadı.A 'dan Z' ye tüm takım futboldaki tabirle tekmeye kafasını uzatarak kazandı desek yeridir. Bu kısıtlı bütçeye rağmen buralara gelen beşiktaş ı tebrik ederim. Efes' e gelince. Euroleague'den sonra bu kadar savaşan bir takım görmemişlerdir herhalde. Beşiktaş finale çıkarsa, fenerden belki içerde 1 maç alabilir,onun dışında maç alacağını sanmıyorum.

Basketbol dinamiklerinde özellikle Avrupa basketbolunda savunma çok önemli ve bizim bu seneki en büyük zafımız savunmaydı. Hücumda potansiyelli bir takımız ama savunmamız genellikle hep sos verdi. Beşiktaş maçlarını bu sezon pek fazla izlemedim toplamda 10 maçlarını izlemişsimdir anca, playofflarda savunma dirençlerini gaziantep serisi ile beraber arttırdılar. Poff larda yanlış anımsamıyorsam 75 üzeri yedikleri maç yok galiba. Bu açıkçası çok önemli efesi 2 maçta 71 ve 72 sayıda tuttular ki bence Efes hücum açısından oldukça potansiyelli bir takım saf hücum gücü açısından bakarsak belki ligin en iyisi. Tabi bu benim kişisel bakış açım bana göre Fener'den isim ve potansiyel olarak daha skorer takımlar. Onların sorunu oyun zekası ve defans sıkıntıları.

Gelecek sene için takım kurulacaksa ilk önce Koç kim olacak bilmiyorum ama savunma yönü kuvvetli takımdaşlık karakteri olan oyunculara yönelmemiz gerekmekte. Bu sene öne geçip bir sürü maç kaybettik. Efes maçları özellikle. Fener deplasmanı da öyleydi gücümüzü doğru kullansak yenilmezdik kesinlikle.

Çok uzattım bağlayayım takımım için gelecek sene ilk önce savunma kurgusu oturmuş olması beklentim var. Savunmayı halledelim hücum setlerimiz bir şekilde oturur. Savunma ile hücuma çıkmalıyız ve ritmimizi bulmalıyız. Takım kimliği olarak yılmayan pes etmeyen bir yapıya bürünürsek bence beklentimizin az olduğu gelecek sene bizim için güzel geçebilir. Buna inanıyorum.

Aslında var. Neden bir taraf kaliteli olurken diğeri olmasın ki ?
Ama Fenerbahçeliyim diye neden buraya bakmayayım ?

Fenerbahçeli arkadaşların burada fikirlerini paylaşmasından kendi adıma mutluluk duyarım. Sonuçta basketbol konuşulabilecek çok fazla düzgün ortam yok. Tabiki nerede yazdıklarını unutmadan tarzlarına dikkat ederek. Bazıları gibi Galatasaraylı gibi görünüp sadece kendilerini akıllı sanarak laf sokanlardan bahsetmiyorum. Komik ve zavallı oluyor bu tipler. Adam Euroleague şampiyonluğu yaşamış gelip kendini burada tatmin ediyor mesela :)