Tibor Pleiss

Pleiss özellikle EL maçlarında göz önünde olacağı için daha da konsantre çıkacaktır maçlara tekrar NBA yapmak için. . Bu da bizim işimize gelir mi gelir.... :)

Hücumda önemli silahları var ama hem kısalarımız kötü savunmacıyken hem de Daye gibi savunma açıklarını kapatmamız gereken biri varken Pleiss gibi yumuşak ve ayakları yavaş bir uzun hamlesi hiç olmadı.Avrupa'da en son Barcelona döneminde gerçekten çok kötü durumdaydı.
Hayırlısı diyelim.

Bu gözler Ercegi gördü :) Pleissin softlugu bize hard gelir :)) hayırlı olsun şu zamanda çok güzel paraya çok güzel hamle oldu .

Yalnız Daye ve Pleiss'da Erceg ayarı savunmacılar.

Hücumda önemli silahları var ama hem kısalarımız kötü savunmacıyken hem de Daye gibi savunma açıklarını kapatmamız gereken biri varken Pleiss gibi yumuşak ve ayakları yavaş bir uzun hamlesi hiç olmadı.Avrupa'da en son Barcelona döneminde gerçekten çok kötü durumdaydı.
Hayırlısı diyelim.

Erceg savunma yapmıyordu ki hocam laf olsun diye 5. kişiyi tamamladı yıllarca savunmada , Daye hakkında pek bir fikrim yok savunma konusunda ancak Pleiss en azından çok çok büyük sıkıntılar yaratmayacaktır savunma kısmında en azından erceg gibi saç baş yolduracağını düşünmüyorum

Erceg savunma yapmıyordu ki hocam laf olsun diye 5. kişiyi tamamladı yıllarca savunmada , Daye hakkında pek bir fikrim yok savunma konusunda ancak Pleiss en azından çok çok büyük sıkıntılar yaratmayacaktır savunma kısmında en azından erceg gibi saç baş yolduracağını düşünmüyorum

Ben ikisininde özellikle birlikte oynadıklarında savunmada büyük problemler yaratacağını düşünüyorum inşallah yanılırım.

Ben ikisininde özellikle birlikte oynadıklarında savunmada büyük problemler yaratacağını düşünüyorum inşallah yanılırım.
İkisini aynı anda sahada tutmak mantıksız zaten hocam. Olursa da çok kısa sürelerde olur. Thompson-Pleiss, Daye-Tyus ikilileri uyumlu olacaktır.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Savovicli günlerden Nenad Krstic yerine Pleiss aldığımız günlere. .

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Savovic'li gunlerde Alan Anderson'u alabilirdik..O zamanlarin hocasi Efes'i batirdigi gibi, ufak tefek hesaplarla bizide batirdi. Zaten ortalarda yok kayboldu :) Ama bize bu vizyonu yaratan mimar kesinlikle Ergin hocamizdir. Baska hocalar olsa Savovic tarzi adamlarla Uleb'te oynuyorduk.

Allah Ergin hocamizi ayirmasin.

Savovic'li gunlerde Alan Anderson'u alabilirdik..O zamanlarin hocasi Efes'i batirdigi gibi, ufak tefek hesaplarla bizide batirdi. Zaten ortalarda yok kayboldu :) Ama bize bu vizyonu yaratan mimar kesinlikle Ergin hocamizdir. Baska hocalar olsa Savovic tarzi adamlarla Uleb'te oynuyorduk.

Allah Ergin hocamizi ayirmasin.

Allah Ergin hocamızı ayırmasın amin ama Oktay Mahmuti gibi bir isme de saygısızlık yapmamak gerek. Bizi nasıl batırdı acaba bu adam ? Galatasaray basketbolda ayağa kalktıysa öncülerinden birisi de Oktay Mahmuti hocamızdır. Evet bazı takıntıları vardı ama aynı şeyler Ergin hoca içinde geçerli. Her hocanın takıntısı vardır. Savovic gibi adamlarla CSKA'ya kafa tutuyorduk hatta yeniyorduk. :)

Pleiss içinde yorum yapacak olursam Krstic'in basketbolu bırakmasından sonra en kısa sürede yapılacak en iyi hamlelerden biri oldu. Umarım beklentileri karşılar. Hayırlı olsun takımımıza.

Açıkcası ben pekçoklarının aksine Mavro'ya daha yakındım ama Pleiss'ın da kalitesini yadsıyacak değiliz tabii. Son yıllarda çaptan biraz düşse de halen parmakla gösterilir bir kariyere ve oyun içi yeteneğe sahip olduğu gün gibi açık. Umarım iki taraf adına da hayırlı olur, Pleiss da son günlerin piyangosu olarak kulübün efsaneleri arasına adını yazdırır.

“8 Eylül Perşembe günü, San Antonio Spurs ve Brooklyn Nets’ten aldığım davetler sonrasında deneme antrenmanlarına çıkmak için Amerika’ya yola çıkmak üzereydim” diyen Pleiss, “Tam bavullarımı toplamış, ABD’ye uçuşum için yola çıkmak üzereyken İstanbul’dan teklif geldi” ifadelerini kullandı.
Açıklamada, “Pleiss, Koç Ergin Ataman’la yaptığı uzun ve güzel bir telefon konuşması sonrasında Türkiye’ye gitme kararı aldı” ifadeleri yer alırken, Pleiss da “Beni Türkiye’ye gelmeye Koç Ataman ikna etti. Bana böyle önemli bir kulübe gelme fırsatını verdiği ve bana güvendiği için teşekkür ederim” sözleriyle Galatasaray baş antrenörünün transferin gerçekleşmesindeki kritik rolüne dikkat çekti.
Çok kısa bir süre içerisinde milli takım kampından ayrılıp ABD’ye gitme planları yaparken ani bir kararla gelecek sezon için İstanbul’a gelme kararının “akıllarda soru işaretleri uyandırabileceğini” söyleyen Pleiss, “ancak profesyonelce bir karar aldım, geleceğimi belirlemek için hızlı karar vermem gerekiyordu” dedi.
Son aylarda yaşadığı üst üste değişiklikler ve belirsizliklerden sonra Galatasaray’a gelme kararından memnun olmayanlar olabileceğini ama bunlara kulak asmadığını ve tamamen yeni takımına odaklandığını söyleyen 2.18’lik uzun, “kariyerimde yaşayacağım bu yeni mücadeleyi iple çekiyorum. Türkiye Ligi ve Euroleague’in önemli parçası olan bir takımda yer almak oldukça heyecan ve mutluluk verici” ifadelerini kullandı.

Tibor Pleiss: "Beni Ergin Ataman İkna Etti" - Eurohoops Eurohoops

Hayırlısı diyelim.

Ercegi şu forumda belki de en çok sevenlerden biriyimdir ama pleiss ve daye Ercegle kıyaslanmaz. Ribo ortalamaları bile bir veri.

boban marjanovic'i Kızılyıldız maçlarında çok beğenmiştim.Zaten sene sonunda nba gitmişti.Tibor Pleiss'inde bizim marjanovic'imiz olmasını isterim. en sonunda dev bir pivota sahip olduk.Kendisine hoş geldin der, kazasız ve sakatlıksız, başarılarla dolu bir sezon dilerim.

Eğer Krstic ile devam etseydik iyi performans gösterse bile aklımızın bir köşesinde soru işareti olacaktı hep.. Pleiss tam zamanında oldu, çok da güzel oldu. İşin savunma kısmını Ataman'a bırakıp biz bu kadronun keyfini yaşayalım bence.. Hayırlı olsun tekrar.

Tibor çok iyi bir transfer oldu kendisi Tomicgillerden bir uzun çok kaliteli pivot hareketleri var ve boyu onu çok dominant bir uzun haline getiriyor çok sert bir oyuncu değil savunmada çok bir ekstrası olmayacaktır ama hucümda çok çeşitlilik katacaktır Russ-Dentmon-Micov-Schilb gibi iyi pasörlerinde olduğu takımda çok kıymetli bir oyuncu haline dönüşebilir,Ayrıca Pleiss'ın 5 numarada süreleri bölüşeceği Tyusta tam onun defolarını törpüleyecek nitelikte bir oyuncu,2-3 numara şişkinliği dışında kadro planlamasında pek bir sorun olduğunu düşünmüyorum,Burada keşke diyebileceğimiz tek şeyin Schilb-Diebler ikilisinin yerine tek bir oyuncu alma şansını deneyip atletik bir 2 numara tercih edilebilirdi ayrıca Emir ve Gökseninle birlikte oluşan bu şişiklikte azalırdı ama kadro genel anlamda tatmin edici bir halde.

Erceg ile Daye ve Pleiss aynı ayar savunmacılar dedin ya hakikaten Bravo!! Pleiss hamlesi de hiç olmamış diye yorumlaman enteresan, şu sakatlık sonrası ortadaki isimlerden en iyi hamle Pleiss hamlesiydi takımın. Kristic'in kalitesine diyecek birşey yok fakat her an patlayacak bir bombaydı, sezon başı oldu da böyle bir şans doğdu takıma. Bence Kristicin sonrası takımı aynı seviyede tutacak hatta bir tık yukarı çıkaracak bir transfer oldu. Temenni sakatlıklar olmaması, malum bu sene her kulvarda fazlasıyla karşılaşıyoruz. Hayırlısı...

Beklentileri çok yükseltmemek lazım. Bu dönemde, yoklukta iyi transfer. Ama en son Eurobaskette izlemiştim kendisini. Semih perişan etmişti bizim maçta diye hatırlıyorum. Diğer maçlarda da çok iyi performansları yoktu gibi. Sahada kalması gereken ideal süreyi ve yanındaki oyuncuları çok iyi ayarlamalı koç.

Burada da Laboral Kutxa'da oynarken Real Madrid'e 25 sayı atmış hali var. Bourousis ve Felipe Reyes'e karşı üstünlük kurmuş. İkili oyunlarda çok başarılı ama onu anlayan bir point guarda ihtiyacı var. O zaman Laboral'de Thomas Heurtel'le çok iyi anlaşmışlar. Russ Smith ve Dentmon'ın onu iyi beslemesi lazım. Pota altını domine edebilir.

https://www.youtube.com/watch?v=7L79WJ_0n6g

Şut tehditi ve yeterli ayak hızı dolayısıyla ikili oyunlarda yükseğe çıkabilmesi guardlarımız için özellikle de Russ Smith için büyük nimet. Hücumda gayet nitelikli, hemen herşeyden yapan bir uzunu 700k'ya eylül ayında aldık. Savunması ve soft yapısı dolayısıyla kendisinin ana ihtiyacımız olmadığını düşünüyorum fakat şu durumda reddedebilme lüksümüz de pek yok. Ben ihtiyaç dahilinde düşünerek Ayres'i tercih ederdim, hayırlısı olsun. Katkı verecek bir şekilde, umarım sert deplasman maçlarında eleştiri getirdiğim noktalarda beni yanıltır.