Euroleague Sıralama Tahminleri

1 - CSKA Moskova
2 - Fenerbahçe
3 - Barcelona
4 - Panathiniakos
5 - Real Madrid
6 - Olympiacos
7 - Maccabi Tel Aviv
8 - Galatasaray Odeabank
9 - Darüşşafaka Doğuş
10 - Anadolu Efes
11 - Baskonia Vitoria
12 - Brose Basket
13 - Unics Kazan
14 - Armani Milano
15 - Kızılyıldız
16 - Zalgiris Kaunas

1-CSKA
2-fenerbahçe
3-Pana
4-Barcelona
5-Oly
6-Real Madrid
7-Maccabi
8-Galatasaray
9-Laboral
10-Daçka
11-EA7 Milano
12-Brose
13-Efes
14-Zalgiris
15-Kazan
16-Kızılyıldız

TURKCELL T70 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

1-Cska
2-Fener
3-Barcelona
4-Real Madrid
5-Maccabi
6-Galatasaray
7-Laboral
8-Daçka
9-Pana
10-Oly
11-Brose
12-Efes
13-Milano
14-Kazan
15-Kızılyıldız
16-Zalgiris

1-Fener
2-CSKA
3-Panathinaikos
4-Real
5-Olympiakos
6-Barcelona
7-Galatasaray
8-Maccabi
9-Laboral
10-Daçka
11-Efes
13-Kazan
14-Brose
15-Kızılyıldız
16-Zalgiris

1) CSKA
2) Olympiacos
3) Fenerbahçe
4) Barcelona
5) Maccabi
6) Panathinaikos
7) Real Madrid
8) Galatasaray
9) Laboral
10) Darüşşafaka Doğuş
11) Anadolu Efes
12) Milano
13) Zalgris
14) Brose Baskets
15) Kızılyıldız
16) UNICS Kazan

Koç Ergin Ataman mevcut kadroya ihtiyaç dahilinde D.Thompson yanına veya doğru hamle olarak yerine bütçeyi aşmadan Lasme ayarında bir uzun ve EL arenasında neredeyse her maç özellikle her deplasman maçlarında ezilecek Schilb yerine savunmacı bir combo guard ( Jamont Gordon ) ayarında bir oyuncuyu ısrarla isteyip aldırsaydı taraftar bütünleşmesiyle ilk dört için ciddi iddialı olabilirdik,bunları yazıyorum çünkü doğru yapılanmaya neredeyse bu bütçe ile kusursuza yakın doğru işlere yaklaşmışken 1-2 oyuncu hamlesi ile tıkanmak İnsanı üzüyor.

Hani olmasını istediğimiz hamleler için gerçekten az bütçe ayrılabilir veya daha akıllı vede hesaplı hareket edilseydi yeterdi,Schilb ile yolların ayrılmasının hala vaktinin geçmediğini ve Ergin hocanın geçte olsa farkedip veya kabüllenip gönderilmesi anlamında şartların oluşmasını bekliyorum bu yapılabilinirse sezon içinde oyuncu transferi için elimizde bütçe kalırdı çünkü çok lazım olacak yok eğer olmazsada mevcut kadro ile çoğu arkadaşın yazdığı gibi 6.cı ile 8.ci sıra arasında belki bitirebiliriz diye düşünüyorum.

1-Cska
2-Barcelona
3-Pana
4-FB
5-R.Madrid
6-Daçka
7-Oly
8-Galatasaray OB
9-Maccabi
10-Efes
11-Laboral
12-Milano
13-UNICS Kazan
14-Brose
15-Kızılyıldız
16-Zalgiris

1-Cska
2-Barcelona
3-Maccabi
4-Galatasaray
5-Fenerbahçe
6-Real Madrid
7-Panathinaikos
8-Olympiakos
9-Darüşşafaka
10-Anadolu Efes
11-Laboral
12-Unics Kazan
13-Milano
14-Zalgiris
15-Bamberg
16-Kızılyıdız

Olympiakos yerine Darüşşafaka'da çeyrek finale kalabilir, kadro ve koç olarak oraya adaylar.

Bu yıl Euroleague sıralama tahminim bu yönde. Bütçeye göre kaliteli kadro kurduk, takıma ve hocaya güveniyorum, ligde şampiyon, Euroleague'de çeyrek final yapabilecek kadromuz var. Takım kimyası oturursa çok güzel bir sezon bizi bekliyor.

1- CSKA Moskova
2- Real Madrid
3- Barcelona
4- Fenerbahçe
5- Maccabi Tel Aviv
6- Olympiakos
7- Galatasaray Odeabank
8- Panathinaikos
9- Darüşşafaka Doğuş
10-Anadolu Efes
11-Baskonia (caja laboral)
12-Olimpia EA7 Milano
13-UNICS Kazan
14-Brose Baskets Bamberg
15-Kızılyıldız
16-Zalgiris Kaunas

Bu sene ligin sürpriz takımı biz olacağız. İlk 6 içinde olacağımızı söylemekle beraber benim beklentim daha ön sıralar olacak. Krstic'in sakatlanıp Pleiss'in gelmesi, tüm oyuncuların birbirini tamamlar nitelikte olması bana bu güveni veriyor...
FB'nin guard rotasyonu Euroleague'in en vasat oyun kurucu rotasyonlarından biri. Geçen sene Euroleague'de doğru düzgün takım yoktu, alt sınıf oyun kurucularla finale kadar çıktılar. Bu sene geçen seneye güvenip, Hickman'i kaybetmelerine rağmen en ihtiyaç duydukları bölgeye ekleme dahi yapmadılar. Diğer takımlar ise defolarını kapattı. Mesela undersize Hines dışında pivotsuz final yapan CSKA uzun rotasyonunu bayağı güçlendirdi. FB için tahminim Play-off yapacakları ama ilk dört içinde olmayacakları yönünde. Sene içerisinde kaliteli bir oyun kurucu takviyesi gelirse fikrim değişir belki ama geçen seneki gibi Dixon ve Sloukas ile olmaz bu sene...
Efes ve Datçka 8. sıra için mücadele edecektir. Kalırlar mı bilmem...Kadroları ne kadar iyi olursa olsun, iki kulübün de arkadan itekleyecek taraftarı yok...
Brose, Kızılyıldız, Zalgiris, Milano, Baskonia ve Kazan'a çok şans vermiyorum...Bu takımlardan sürpriz çıkarsa Milano yada Kazan olur, Efes ve DAtçka play-off dışında kalır...
Real Madrid artık eskisi gibi değil. Rodriguez ile kalbini kaybetti. Ama play off yapacaktır.
Barca bence CSKA ile birlikte transfer dönemini en iyi geçiren takımdı. Eksiklikleri muazzam kapattılar...
Panada Mike James, Bourisis ve Singleton ile birlikte oldukça güçlendi.
İlk dört sıra için tahminim ise CSKA-Barca-Panatihanakos ve biz....
Olimpiyakos - FB - Maccabi, Efes (Datçka) diğer play of adaylarım...

1-CSKA
2-Fenerbahçe
3-Maccabi
4-Real Madrid
5-Barcelona
6-Olympiakos
7-Pana
8-Galatasaray
9-Darüşşafaka
10-Anadolu Efes
11-Laboral
12-Unics Kazan
13-Milano
14-Bamberg
15-Zalgiris
16-Kızılyıldız

Ben 5-8 arası için Maccabi Tel Aviv, Olympiakos, Panathinaikos ve Darüşşafaka Doğuş ile mücadele edeceğimizi düşünüyorum. Aslında aşı tutarsa 4 bile olabilir ama geçen sezonki dış saha performansımız nedeniyle daçka dışındaki takımlara karşı dezavantajlıyız. Daçka dışında belki Pana veya Oly' den birini de altımıza alırız.

Sert ve sinmeyen bir takım olursak ilk 8'de rahatlıkla yer buluruz,kadro kalitemiz gayet iyi.Bu sene iç sahada da kolay maçlarımız olmayacak zaman zaman lobi faktörleri devreye girecek (2 sene önceki Maccabi maçı gibi)Deplasmanda maç kazanmak sürpriz maç çalmak daha da önemli olacak.Herkes birbirinden birçok maç alacaktır Top 8 galibiyet sınırının 15 16 maç civarında olacağını düşünüyorum.Önemli olan Top8'e kapağı atmak.Bunu başarırsak sezon anlamında gerekeni yapmış oluruz Avrupa'da.

1-Barcelona
2-Cska
3-Panathinaikos
4-GALATASARAY
5-Maccabi Tel Aviv
6-Real Madrid
7-Olympiakos
8-Fenerbahçe
9-O.Milano
10-Darüşşafaka
11-Anadolu Efes
12-Laboral
13-Unics Kazan
14-Brose Baskets
15-Kızılyıldız
16-Zalgiris

Barcelona-Cska-Fenerbahçe-Real Madrid-Maccabi Tel Aviv-Galatasaray-Olympiakos-Panathinaikos-Darüşşafaka

ilk 8 bu 9 takım içinden çıkar, CSKA, fener, barca, real ilk 6 daki 4 takım olur, o ilk altıdaki kalan 2 yerden birine kapağı atmamız lazım.

1-Cska
2-Fenerbahçe
3-Barcelona
4-Olympiakos
5-Real Madrid
6-Panathinaikos
7-Galatasaray
8-Laboral
9-Darüşşafaka
10-Maccabi
11-Milano
12-Efes
13-Brose
14-Unics
15-Zalgiris
16-Kızılyıldız

1-Cska
2-Fenerbahçe
3-Barcelona
4-Panathinaikos
5-Real Madrid
6-Olympiakos
7-Milano
8-Maccabi
9-Laboral
10-Darüssafaka
11-Brose
12-Unics
13-Efes
14-Kızılyıldız
15-Galatasaray
16-Zalgris

euroleague baslamadan 7.sıraya koymustum ancak gözümde fazla büyütmüşüm. 15.oluruz bu koç la , 16ya yazmaya elim gitmiyor yoksa sonuncu bile olabiliriz.

1barcelona
2cska
3ulkerspor
4panathinaikos
5maccabi
6real madrid
7olympiacos
8galatasaray
9dacka
10milano
11efes
12laboral