Euroleague Fantasy Challenge (2016-17)

Bu hafta Maccabi-Kızılyıldız ve Milano-Galatasaray maçlarının yüksek skorlu olacağını düşünüyorum. Tam tersi olarak da Olympiacos-Baskonia maçından uzak durmayı düşünüyorum.

Maccabi den Rudd son 5 maçta 21 ortalama ile oynuyor. Gou, Weems, Seeley ve Devin Smith den de birisi gene piyango gibi olabilir, ben tercihimi Weems den yana kullandım.

Milano - Galatasaray maçında Macvan, geçen haftadan sonra kredi getirme ihtimali olması sebebiyle 39 krediden 1-2 takımıma girmeye hak kazandı. Hickman da faul alabilen bir isim, eğer şutları da yüzdeli olursa iyi birşeyler getirebilir umuduyla şansımı denediğim isimlerden. Galatasaraydan ise Pleiss ve Micov/Schilb den birisini kullandım.

Datome de 31 krediden ve formundan dolayı tercihlerim arasında. SG&SF pozisyonunda Langford-De Colo yapmak için zaten böyle birisini almak en azında benim için şart, daha iyisi de yok sanırım.

Dacka-Kazan maçından da Parakoushki yi düşünüyorum Semih de sakatken. Daçkadan da Wilbekin ve Wanamaker gene mantıklı seçimlerden bence ama Wanamaker ın -10 u hala aklımdan çıkmıyor. Bertans da kredi açmak için denenebilir, kredi de kaybettirmeyecek sonuçta.

Cska-Brose enteresan bir maç, De Colo - Teodosic (ki 77 bence almak için çok uygun değil ama ..) dışında her Cska lının alanı sevindirme potansiyeli var, Vorontsevich, Kurbanov, Augustine.. Ama ben hiç birini tercih etmedim bu ikiliden başka. Brose den de Melli varsa satılmaz, yoksa da bu maçtan önce alınmaz bence. Belki Miller denenebilir, gününde olursa çoşan bir isim.

Fenerbahçe-Pana, James in de formuyla Calathes bence biraz daha değer kaybedecek, elimdekileri sattım. James de 2-3 hafta önceki kesin kredi kaybettiren noktadan çıkıp yükselişe geçti ama alınırmı bilmiyorum. Olanların bazıları sattım ben. Sloukas düşüşte ve Bobby her an patlayacak beklentisi ile tercihimi Bobby den kullandım risk alınacak yerlerde. Bogdanovic in de kredisine göre getirisi olacağını düşünüyorum. Singleton, belki biraz da geçen senenin etkisiyle bir türliü güvenimi kazanamamıştı. Genelde sattım, iyi de kredi getirdi, diğer yerleri rahatlattı. Yerine 50 lerde Bogdan, Weems, Sanders, Clyburn, 40 lara Micov, Schilb varken ilaç gibi geldi, umarım sonu da öyle olur. Son bir laf da Vesely için, oyna be koçum artık biraz, Oly maçı gibi olamsada bir 18-20 yap artık.

Barca-Efes maçıda bana çok tehlikeli geldi. Brown bence rahat oynar, Claver, Vezenkov, Dorsey falan duramaz karşısında. Ama her iki takımda da guardlar güven vermedi, vermedi ama Rice ı da denemeden edemedim gene sürpiz kovaladığım takımlardan birinde. (13 takım vardı, sadece 5 tanesini takip ediyorum artık. Diğerlerinde sürpriz oyuncu ile belki o hafta birşey yakalanır ümüdi içerisindeyim)

Zalgiris-Real, sanırım bu maçın sorusu Doncic.. Ben sattım valla geçen haftaki 35 den sonra Zalgiris deplasmanında da Llull biraz daha sazı eline alabilir. Real in, Kızılyıldızın yendiği Zalgiris i yenmesi tabiki sürpriz olmaz ama kimse güven vermiyor bana Realden.

Son düzenleme:
Elimden katakulliyle aldıkları Langford'u hiçbir masraftan kaçınmayarak tekrar ana takımıma aldım. 1 yerinde sayabilecek ama sürpriz potansiyeli olan guard hamlesiyle beraber bu haftalık kadroyu şekillendirdim. Haftaya yüksek 1 oyuncu çıkışı ile birlikte parçaları dengeli hale getirip geleceğe umutla bakabileceğim.. :)

Renfroe
James

De Colo
Clyburn
Singleton
Langford

Melli
Tomic
Brown
Pleiss

Şaşmazsa 180 bandında seyreder bu rooster. Haftaya da törpüledik mi 180 bandını sağlama alır potansiyeli bekleriz.

Geçen hafta Langford hamlesi yerinde olsa da parçalar çok vasattı yine de ortalama ile yola devam ettik. Şimdi leş guard rotasyonuna çeki düzen verme hamlesini yapalım. Ergin Fiti'ye kafayı takmış vaziyette. Birini övdü mü ömür billah tahammül eder durur ona. Milano gibi tanıdığı bir takım da olunca fiyat olarak eli çok güçlendirici 1 hamle dedim ve yeniledim takımı. Haftaya da pivotlar üzerinden bir değişiklik yaparsak evladiyelik hale getiririz.

Fitipaldo
Rice

De Colo
Langford
Bogdanovic
Clyburn

Melli
Tomic
Pleiss
Brown

Geçen hafta Langford hamlesi yerinde olsa da parçalar çok vasattı yine de ortalama ile yola devam ettik. Şimdi leş guard rotasyonuna çeki düzen verme hamlesini yapalım. Ergin Fiti'ye kafayı takmış vaziyette. Birini övdü mü ömür billah tahammül eder durur ona. Milano gibi tanıdığı bir takım da olunca fiyat olarak eli çok güçlendirici 1 hamle dedim ve yeniledim takımı. Haftaya da pivotlar üzerinden bir değişiklik yaparsak evladiyelik hale getiririz.

Fitipaldo
Rice

De Colo
Langford
Bogdanovic
Clyburn

Melli
Tomic
Pleiss
Brown

Ben geçen hafta buna benzer kadromla 200 puan aldım. Bu hafta guardlardan Calathes- Wanamaker
SG-SF'den Sİngleton-Bogdanovic, Datome-Hanga değişikliği yaptım. Hanga konusunda çok emin değilim aslında Clyburn almak istiyordum ama kredim yetmiyor maalesef.(Doncic+Clyburn olasılığını da düşündüm ama acaba Doncic bu sefer iyi getirir mi onu merak ediyorum.) Sonny Weems'e de hiç güvenmiyorum çok istikrarsız.

PF-C kadrosunda değişiklik yapmayı düşünmüyorum.
Melli
Udoh
Rudd
Pleiss

Tek soru işareti kafamdaki. Melli Cska'ya gidiyorlar bu hafta. Geçen hafta da 5 PIR getirmişti. İnşallah bu hafta daha iyi oynar.

Son düzenleme:
Kadrolar birbirine benzemeye başladı.Dünya genelinde 500lerde ligde 30lu sıralarda gidip geliyorum.Benim bu haftaki kadrom değişikliklerle birlikte; Mike James Teodosic Langford De Colo Clyburn Bogdanovic Melli Udoh Rudd Pleiss

Kadrolar birbirine benzemeye başladı.Dünya genelinde 500lerde ligde 30lu sıralarda gidip geliyorum.Benim bu haftaki kadrom değişikliklerle birlikte; Mike James Teodosic Langford De Colo Clyburn Bogdanovic Melli Udoh Rudd Pleiss

Benim kadrom da James- Wanamaker/-De Colo-Langford-Hanga-Bogdanovic/-Melli-Udoh-Rudd-Pleiss

sadece Wanamaker ve Hanga farklı . Ama eminim çoğu kişi de bu benzerlikler vardır. Alınan puanlarda haliyle benzerlikler taşıyabilir.

Son düzenleme:
Bu hafta guard pozisyonuna hiç dokunmadım ve pota altına bir el attım...Causeur-Bogdanovic, D.Brown-Melli, Doellman-Pleiss değişikleri ile kadromu kurdum..

Kadrolar birbirine çok ama çok benzemeye başladı gerçekten..yukarıdaki kadrolarla nerdeyse aynı..

Wanamaker-M.James
De Colo-Langford-Bogdanovic-Singleton
Melli-Udoh-Rudd-Pleiss...

Baktım kadrolar iyice benzemeye başladı,risk almanın tam vakti diye düşündüm çoğu kişi de olmayan 1-2 oyuncuyu kadroma katacağım bu hafta
Dünya 66.sı kadrom
Llull out Wanamaker in
Budinger out Simon in
Melli out Jankunas in

Wanamaker-Teodosic
De Colo-Langford-Simon-Schilb
Udoh-Jankunas-Tomic-Zizic

Bogdanovic e çok fazla yüklenen olduğu için Simon u alasım geldi Weems de alabilirdim ama ne yapacağı hiç belli değil 30 aldıktan sonra -5 alabilen bir adam sonuçta
Uzunlarda da Jankunas ile fark yaratmaya çalışıcam.Schilb ve Zizic i elimden çıkaramadım bu hafta inşallah onlar da iyi bir şeyler alırlar.

Ekpe Udoh'la , Teodosic sakat gözüküyor Fantasy Challenge da =/

Bilgisi olan var mı?

Edit: Udoh sağ bacak arka adalesindeki problem nedeniyle bu akşam oynamayacakmış.

Son düzenleme:
Barcelona deplasmanında Paul'den çıkıp Ülker Arena'da Bogdanovic'i aldım ve bilin bakalım ne oldu..

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çok ta kaybın yok. Paul 17 puan alırken, Bogdanovic 13,2 aldı. Esas Simon ya da Sinan Güler almak vardı. biri 22 biri 24,2 puan aldı. Goudelock ta 23. Nando De Colo'dan kazanırken Bogdanovic'ten ve Singleton'dan kaybettim.

Paul 25 sayıda mıydı neydi en son ondan ah çektim [emoji23] de colo Teo arasında gidip Teo almıştım geçen hafta, şanslıyım ki son değişiklik hakkımı kullanmamıştım Wana aldım. Sinan her hafta aklımda ama bi yakıp bi güldürebiliyor diye.. Simon'a şaşırmadım.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Bu hafta bir de Faverani süpriz olarak çıktı. İlerleyen haftalarda alınabilir. Wanamaker'ı çok kişi almış evet. ben de aldım. Artık ondan çok şey bekliyorum yarın. Elimde 154+ Wanamaker+Langford var. En iyi takımım bu. Bu hafta fazla çıkamayacağım anlaşıldı.

Udoh un son dakikada belli olması ve haftalar sonra Brown ın 0 çekmesi puanları düşürebilir.
Faverani yi listede göremedim, görsem mevcut fiyatından mutlaka denerdim 1 2 takımda.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Udoh un son dakikada belli olması ve haftalar sonra Brown ın 0 çekmesi puanları düşürebilir.
Faverani yi listede göremedim, görsem mevcut fiyatından mutlaka denerdim 1 2 takımda.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Brown dışında Tomic te -1 de kaldı. Şimdiye kadar garanti denilebilecek pivotlardan Kuzmic ve Melli fena iş çıkarmadılar. Geriye bugünkü maçlardan Jankunas, Parakhouski,Ayon ve Voightmann kalıyor.Eğer onlardan da süpriz yapıp düşük puanda kalanlar olursa bu hafta çok düşük puanlar çıkabilir.

Son düzenleme: