Euroleague Fantasy Challenge (2016-17)

lige henüz katıldım ancak bir oyuncunun 5 takım kurabilmesi çok anlamsız geldi bana. herkesin tek takım kurup bahtına ne çıkarsa ona kanaat etmesi taraftarıyım. matematiksel olarak zaten kurulabilecek takım kombinasyonlarının bir sınırı var ve siz adam başı kurulabilecek takım sayısını artırdıkça bireysel anlamda başarısız olma ihtimalinizi de sıfıra yaklaştırıyorsunuz. keşke böyle olmasaydı.

not: tek takımla katılabileceğim lig önerilerine açığım.

PG: Errick Green(3), Shane Larkin(2), Sloukas(2), Gal Mekel(2), Colom(1)
SG-SF: Clyburn(5), Coty Clarke(4) ,Krunoslav Simon(3), James Anderson(2), Guduric(2), Milaknis(2), Sinan Güler(1), Lojeski(1)
PF-C: Daye(3), Randolph(3), Moerman(3), Augistine(2), Victor Rudd(2), Birch(2), Claver(2), Furkan(2) Hunter(1), Pleiss(1), Zirbes(1)

Bu oyuncu havuzuyla 5 tane takım kurdum.Hangi oyuncuyu kaç tane takımıma aldığımı parantez içinde yazdım.Oluşturduğum takımlardan en az birinin yürüyeceğine inanıyorum.
Doncic'i takımlarımdan çıkardım.Kerem Seçer'in uyarısıyla Lo'yu da kadrolardan çıkardım.Sağolsun büyük bir hatadan döndürdü beni.
Claver ve Coty Clarke'tan tedirginim.PF-C kısmında her bütçeye göre oyuncu mevcut.Keza PG de öyle.En dar ve kredileri şişirilmiş pozisyon SG-SF.
Herkese başarılar.

Bugünkü oyunlarını gördükten sonra Russ Smith ve Tibor Pleiss'I takımlarımdan çıkarmaya karar verdim. Çok fazla katkı veremiyorlar.Zamana ihtiyaçları var daha.

allah korumuş, tüm pleiss'leri çıkarıyorum. dentmon da alacağım. bu takımda dentmon'ın rakibi yok. ergin ataman istese de istemese de ona mecbur. arası isterse kanlı bıçaklı olsun.

Bugünkü oyundan sonra pleiss ı tüm takımlardan çıkarıp daye ve moermann ı monte ettim. Russ da aynı şekilde yerini larkine bıraktı kadrolarımda. Bunun sebebi tamamen russ ve pleissın kredilerinin daha düşecek olması ve 3 4 hafta sonra takıma adapte olduklarını hissettiğimde rahatca alabilceğimdendir. Russ konusunda tam emin değilim ancak pleiss bir şekilde adapte olucaktır.

Euroleague'deki rakiplerimizin kendi liglerindeki maçlarının istatistikleri için tek bir ortak site var mı?

(not: tek ortak site sadece eurobasket. orası da canlı vermiyor. geç işliyor.)
TBF'yi bu siteden:
TBF2

ACB'yi şu siteden:
ACB.COM
ACB (laboral-barça maçı şu an canlı)

VTB'yi şu siteden:
http://www.vtb-league.com/en/home/home.htm

alman ligini şu siteden:
easyCredit - easyCredit Basketball Bundesliga | Spürst Du das Dribbeln?

israil ligini şu siteden:
The Israeli Basketball Super League Administration Ltd (BSL)

yunan ligini şu siteden:
?????? - ?.?.?.?.?.
FIBA LiveStats (şu an panathinaikos maçı canlı)

TBF'yi bu siteden:
TBF2

ACB'yi şu siteden:
ACB.COM
ACB (laboral-barça maçı şu an canlı)

VTB'yi şu siteden:
http://www.vtb-league.com/en/home/home.htm

alman ligini şu siteden:
easyCredit - easyCredit Basketball Bundesliga | Spürst Du das Dribbeln?

israil ligini şu siteden:
The Israeli Basketball Super League Administration Ltd (BSL)

yunan ligini şu siteden:
?????? - ?.?.?.?.?.
FIBA LiveStats (şu an panathinaikos maçı canlı)
Ben hepsi için ortak bir site arıyordum ama yine de cevabınız için teşekkürler.

Pleiss'ı yalnızca bir tane takıma almıştım.Onu çıkarıp Moerman'ı alarak Moerman'ı 4ledim.
PG'de Colom'dan da vazgeçtim.51 krediye bir oyuncu alacağım ama karar veremiyorum.Kafamda Granger var.Sloukas veya Larkin'i de tercih edebilirim.

Buradan GSBasket adında bir lig açıp şifreyi bile aynı yapan arkadaşa sesleniyorum.

Arkadaşım senin amacın nedir? Eğleniyor musun? 1000 kişiyle lig kursan nasıl bir rant sağlamayı amaçlıyorsun? Buradan ne elde edebilirsin gerçekten merak ediyorum, gelip delikanlı gibi cevaplar mısın? Büyük merak içerisindeyim.

Bu ülkede böyle işlerle uğraşan adamlar oldukça asla gelişmiş bir ülke olamayız. Ne kadar gereksiz adamlar var ya.

Buradan GSBasket adında bir lig açıp şifreyi bile aynı yapan arkadaşa sesleniyorum.

Arkadaşım senin amacın nedir? Eğleniyor musun? 1000 kişiyle lig kursan nasıl bir rant sağlamayı amaçlıyorsun? Buradan ne elde edebilirsin gerçekten merak ediyorum, gelip delikanlı gibi cevaplar mısın? Büyük merak içerisindeyim.

Bu ülkede böyle işlerle uğraşan adamlar oldukça asla gelişmiş bir ülke olamayız. Ne kadar gereksiz adamlar var ya.

Üstteki bizim lig arkadaşlar.
An itibarıyla 782 takım olmuşuz fakat malesef lige katılmadan takım sayısı görünmüyor.

forumdaki herkese merhabalar. yoğunluk nedeniyle ancak bakabildim. herkese yeni sezonda bol şans diliyorum. bu seneki şampiyon adayım ise kesinlikle tolga çıralı. dr. oğuzhan ise benim gibi bu sene sağlam bi' hazırlık yapmadan giriyor sezona ama kendisi hiç yabana atılacak bir rakip olmadığını geçmiş yıllarda gösterdi.

Öncesinde takım sayısı görünmediğinden o lige üye oldum maalesef. Çıkmanın bir yolu var mı? Dahası bu durumla ilgili bir şikayette bulunabiliyor muyuz? Adam ya trollemeye çalışıp kendince eğleniyor ya da bir hasetlik içerisinde.