Euroleague Fantasy Challenge (2016-17)

GSBasket Ligi'nde, ligin zirvesinde playofflar öncesi son durum şu şekilde:

1- sambaras - 5167 (Uğur Ortaç)
2- OgzhnGnbkn - 5092 (Oğuzhan Günebakan)
3- efecun - 5078 (?)
4- mstfkyn - 5040 (Mustafa Kayan)
5- dixon52 - 5022 (Tanju Çiçek)

Ligimizin zirvesi bitime 3-5 hafta kala epey şekillendi. Uğur Ortaç, bu yıl ligin şampiyonu olmaya artık çok yakın. Hemen hemen 8-9 oyucunun aynı olacağı kadroların çıkmasını bekliyorum, radikal değişiklikler beklemiyorum yani bu yıl Top8'de.

Liste aynı zamanda TR sıralamasının aynısı, ligimize katılan herkese tekrar teşekkürler.

Kadro kurmaya başladınız mı arkadaşlar ? Yarın akşam maçlar başlıyor.
KAdrolar yeniden kurulabiliyor ve oyuncu havuzu yarı yarıya daralmış durumda.

Kadro kurmaya başladınız mı arkadaşlar ? Yarın akşam maçlar başlıyor.
KAdrolar yeniden kurulabiliyor ve oyuncu havuzu yarı yarıya daralmış durumda.

Kadro kurmaya bugün başladım ve play off larda dikkat edilmesi gereken tek nokta ev sahipliği avantajına dikkat etmek ve mümkün olduğunca ev sahibi takımlardan oyuncu almak..Umarım 3 takımımızdan 2 tanesi F4 ü görür..

Elde kalan oyuncular belli, kredisi çok olanların daha yüksek skorlar yapması kaçınılmaz ancak tepeye oynayan takımlarda asıl farkı pg tercihleri belirleyecek gibi. Teo-Wannamaker-Llull-Larkin dörtlüsünden yüksek yapan ikiliyi bulanlar avantaj yakalayacak. Benim herhangi bi sıralama iddiam olmadığı için haftalık bazda yapabildiğim kadar yüksek puan yapmaya çalışıyorum, pao-fener ve efeslilerden uzak durdum genel olarak.

Düşük kredisiyle sürpriz yapabilecek adaylarım ise Wilbekin, Ayon, Khryapa, Spanoulis, Hines

takımım ilk maçların sonunda 196,9 puanla gsbasket liginde haftanın birincisi olmuştu, genelde de 17. hiç oyuncu değiştirmedim, dün akşam sonunda 118,8 + Llull, Spanoulis, Rudy, Randolph, Printezis ile gene fena bir durumda değil. bakalım ne olacak.

Olympiakos-Efes maçı tek maçtı. En iyi opsiyon

Green-Granger

Spanoulis-Honeycutt-Thomas- Cedi

Printezis-Birch-Milutinov-Kirk

oldu. Bu hafta saat ödülünü kazanan çok kişi olacaktır herhalde tek maç olduğundan.

Son düzenleme:
Bu sene değişen format dolayısıyla herkesin kafasında soru işaretleri var.Benim merak ettiğim konu yedekler sadece as kadrodaki oyuncular oynamadığı zaman mı devreye girecek yoksa normal futbol fantasy oyunlarındaki gibi salı günü kötü oynayan bir oyuncunun yerine yedekten çarşamba günü oynayacak bir oyuncu alınabilecek mi ?Eğer futboldaki gibiyse yedeklerin büyük önemi var.Ama yok sadece sakatlık vs olduğunda girecekse kadroya ucuza alırım yedekleri tüm parayı as kadroya yatırırım.Diğer bir konu kaptan olayı oyunu çok büyük oranda etkileyecek bu sene yanlış kaptan seçimi tepetaklak eder takımları benim kaptanım 2 başkasının kaptanı 30 alırsa direk 56 puan fark yaratıyor.İlginç bir sezon bizi bekliyor.Yeni formata alışmak zaman alacak