Euroleague Fantasy Challenge (2016-17)

Oyuna istekli başlayıp, daha sonra bırakıyorum genelde ama bu sene özel olarak ilgileneceğim.

İlk haftadan 70 üzeri oyuncu almamak gerekir. Düşük puanlı oyuncu alırken de bu oyuncunun oynayıp oynamadığına bakmak lazım. 80-20 yerine 65-35 gibi.

Galatasaray'dan ilk etapta Daye,Tyus, Vlado, Dentmon, Russ dışında oyuncu almamanızı öneririm. Russ ve Vlado'nun ilk haftaları sakat geçireceğini de varsayarsak alternatifleri başka takımlarda aramak lazım.

Daye bu sistemin bel kemiği olacağı için muhtemelen birçok kadroda yer bulacaktır. Sezonda dikkat çekecek oyuncular için ayrıca inceleme gelecektir ama ben Coty Clarke ve Will Clyburn ikilisinden ciddi çıkış bekliyorum.

Shane Larkin ve Rodrigue Beabouis sakat. Gözden geçirmenizi öneririm. Düşük kredilerden alınabilir risk olarak Maodo Lo göze çarpıyor. Bobby Dixon'un da kredisi makul seviyede.

Bazı oyuncular krediye bakmaksızın kadroda olmalı. Erken yada geç almak 5-10 krediye malolur artı yada eksi yönde.

De Colo mesela, bir aksilik olmazsa sakatlık veya çok kötü bir gününde olması gibi, en az 20-22 puan alır. Bu durumda kredisi düşecektir (ki max %15 düşebilir, yani 85 olur en az) ama 20 puanda hiç fena değil. 27-28 yapsa ki bu da imkansız değil, bu seferde 110 lara çıkar hem kaçırdığınız puana yanarsınız hemde artan fiyata.
Ben alırmıyım bilemiyorum şimdiden ama sıcak bakıyorum.

Tabi elimizdeki krediye göre ortalamada 50 kredi kullanmak durumundayız, dolayısıyla De Coloyu tek başına kompanze edemeyeceğimiz için iki yerden fedakarlık yapmak gerekiyor. Yani De Colo, Daye gibi bir tercih yaptığınızda 2 tane kredisi toplamda 52 olacak ucuz adam bumak gerekiyor ki, bu da çok kolay birşey değil.

Geçen sene Bourousis, Claver 30 lardan başlamıştı, Udoh da 40 larda. Aynı şekilde Miller da 30 lardaydı geldiğnde, gene böyle isimleri bulmak lazım. Tabi tam tersinden de kaçmak lazım, Spanoulis 90, Dragic 60 gibi başlayıp 35-40 larda sezonu tamamlayarak 1-2 takımımın canına okumuşlardı.

Ben tahmini yapacakları puanlara göre kadroyu oluşturmayı düşünüyorum, mesela Zirbes bana göre 15 üstüne çıkar dolayısıyla hem puan hemde kredi olarak uygun görünüyor.

İkinci hafta çok daha kolay olur, ilk haftaki puanlara göre ikinci hafta kredi getirmesi kesin isimler olacaktır, onlar kredi için alınabilir.

Eski sistemde ilk 7-8 hafta sadece kredi getirecek isimlere yönelip sonradan puana gidilebiliyordu, bu sene nasıl olur iyi düşünmek lazım.

Özetle, De Colo suz oynayarak sezon sonunda iddialı bir yerde olmak kolay değil :)

İlk etapta gözüme çarpanlar ;

PG

Brad Wanamaker 66
Justin Dentmon 56
Quino Colom 50
Shane Larkin 48
Erick Green 45
Kevin Pangos 41
Luka Doncic 29
Maodo Lo 27

SG - SF

James Anderson 58
vlado Micov 55
Rakim Sanders 50
Nikita Kurbanov 48
DeShaun Thomas 47
Sinan Güler 42

PF - C

Daniel Theis 50
Brock Motum 50
Austin Daye 48
Latavious Williams 48
Adrien Moerman 46
Tibor Pleiss 46
Kim Tillie 45
Khem Birch 44

Euroleague Fantasy Challenge ligimiz açılmıştır.

Hatırlatmalar:

Ligin İsmi: GSBasket
Parola: VladMicov5
Bir kullanıcı en fazla 5 adet takımla katılabilir.
Maçlar 12 Ekim 2016 tarihinde başlayacak.

Euroleague Fantasy Challenge ligimiz açılmıştır.

Hatırlatmalar:

Ligin İsmi: GSBasket
Parola: VladMicov5
Bir kullanıcı en fazla 5 adet takımla katılabilir.
Maçlar 12 Ekim 2016 tarihinde başlayacak.

lige nasıl katılıyoruz ben bulamıyorum kısa bi tarif geçebilirmisiniz?

Yukarıdan Private Leagues veya Özel Liglere tıklayın.

Join a Private League diyin.

Sonra ligler alfabetik olarak karşınıza çıkacak. Şu anda fazla lig yok ama çok olduğunda alfabetik olarak hangi aralıkta ise oraya girin ve şifreye lige katılın. Bu şekilde 5 takımınızı da lige sokabilirsiniz.

Merhaba renktaşlar destiny41 olarak katılıyorum.

L.Doncic 29
S.Jovic 55

N.De Colo 100
D.Thomas 47
G.Köksal 26
Z.Dragic 52

K.Brich 44
A.Daye 48
A.Tyus 53
K.Tillie 45

Arkadaşlar, takım kurarken maçları da göz önünde bulundurun. Daye mesela bu hafta hines, kurbanov, voronsevitch, augustine e karşı oynayacak, birch de ayon, randolph, hunter, reyes, nocioni ye karşı.
Ayrıca goksenin i de tavsiye etmem. Ne kadar faydalı da olsa, yuzdeli sayı atıp çok faul almadıkça puan olarak fazla getirisi olmaz. Tek avantajı, -100 bile alsa en fazla 3,9 kredi zarar ettirir.

Ayhan bey kemik kadroyu oluştururken ilk maçları baz almamanızı öneririm...Zira sonrasında 3 oyuncu değişikliği yapabiliyoruz...Göksenin bence geçen sene olduğu gibi fazlaca şut atamayacak...Bulduğu sınırlı atışları sokup, hızlı hücumlardan sayılar bulabileceğini düşünüyorum...Benim tek korkum alacağı 5-10 puanı faul problemi yüzünden düşürmesi olacak.

Arkadaşlar, takım kurarken maçları da göz önünde bulundurun. Daye mesela bu hafta hines, kurbanov, voronsevitch, augustine e karşı oynayacak, birch de ayon, randolph, hunter, reyes, nocioni ye karşı.
Ayrıca goksenin i de tavsiye etmem. Ne kadar faydalı da olsa, yuzdeli sayı atıp çok faul almadıkça puan olarak fazla getirisi olmaz. Tek avantajı, -100 bile alsa en fazla 3,9 kredi zarar ettirir.

Aksine seyircimiz ile mütiş ipekci atmosferinde Daye'nin patlama yapacagini düsünüyorum . Geldigi günden beri özgüvenli aciklamaları ve hazirlik maclarindaki performansi ile bunu kanitladi.
15 s 8 r yapar en az.

Aksine seyircimiz ile mütiş ipekci atmosferinde Daye'nin patlama yapacagini düsünüyorum . Geldigi günden beri özgüvenli aciklamaları ve hazirlik maclarindaki performansi ile bunu kanitladi.
15 s 8 r yapar en az.

Kötü oynar, az puan yapar gibi anlaşılmış ama onu demek istemedim. Göz önünde bulundurmak lazım rakip takımı da.
Birde bu oyunda çok duygusal yaklaşmamak lazım. Tamamen istatistiklerle ilgili bir oyun, şut yüzdelerini, faul yüzdelerini hep göz önünde bulundurmak lazım.

Ayhan bey kemik kadroyu oluştururken ilk maçları baz almamanızı öneririm...Zira sonrasında 3 oyuncu değişikliği yapabiliyoruz...Göksenin bence geçen sene olduğu gibi fazlaca şut atamayacak...Bulduğu sınırlı atışları sokup, hızlı hücumlardan sayılar bulabileceğini düşünüyorum...Benim tek korkum alacağı 5-10 puanı faul problemi yüzünden düşürmesi olacak.

Tercih sizin, bence Göksenin 3-4 dakikadan fazla oynamaz, o sürede de kaç şut imkanı olur bilemiyorum. Cska ya karşı çok fazla hızlı hücum şansı olur mu, olursa da onları Göksenin mi değerlendirir emin değilim.

Göksenin Dentmon'dan çok süre çalacaktır buna eminim...Sahada kalan her oyuncumuzun hızlı hücumlardan ( Pless yokken bu takım koşkoş basketbolu oynar ) sayı bulabileceği bir oyun oynayacağız gibi gördüm izlediğim hazırlık maçlarında.Ama risk olduğunu kabul ediyorum.

Verilen kredi gereği zaten 2 tane vasat oyuncuya yer vermek zorunda kalınıyor. Bide benim tavsiyem kendi takımında skor yükünü çeken oyuncuyu oynatmak. Mesela Marjanovicin, Pullen'ın ekmeğini bütün sezon yedik 2 sezon önce.

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

I feel devotion :)

Geçen sene hiç de istediğim gibi geçmedi ama yine de bu olumsuzluk dahi oyunu sevmeme engel olamıyor.
Oğuzhan Günebakan ve Kerem Seçer gibi önemli duayenlerden tiyolar bekliyoruz. Yok öyle mesaj başlığnı ve ligi açıp da ortadan kaybolmak.
Hep bana, hep bana demeden forumla akıllarındaki value oyuncuları ve kadrolarını paylaşmalarını bekliyoruz ... <=-P

Bu sene bir hayli zor geçecek Sn. Ezer. 16 takım olmasından dolayı oyuncuların sayısının azligi dışında bilinirlik düzeyleri bir hayli fazla. Balkanlardan takım kalmadı hiç neredeyse. Oralardan sürpriz bulma imkanı da kalmadı. Artık sürpriz oyuncu devri biraz geçti. Bu sene önemli olan doğru kadro mühendisligini yapabilmek. Çok zor olacak bu sene. Tabi heyecanlı da olacak.

Bu sene bir hayli zor geçecek Sn. Ezer. 16 takım olmasından dolayı oyuncuların sayısının azligi dışında bilinirlik düzeyleri bir hayli fazla. Balkanlardan takım kalmadı hiç neredeyse. Oralardan sürpriz bulma imkanı da kalmadı. Artık sürpriz oyuncu devri biraz geçti. Bu sene önemli olan doğru kadro mühendisligini yapabilmek. Çok zor olacak bu sene. Tabi heyecanlı da olacak.

Bırak şimdi zorluk falan hikayelerini anlatmayı; bize icraatla gelin beyler. Evet kadroları ve oyuncuları görelim ....