Euroleague Fantasy Challenge (2016-17)

Pappas, Kurbanov ve Shengelia'dan çıkıp 156 krediye 3 takviye yapacağım. Kadro planlaması hiç istediğim gibi gitmiyor ama toparlamam lazım.

Doncic, Larkin, Goudelock, Clyburn, Moerman, Augustine, Daye kalan isimler.

Öyle 3 isim almalıyım ki zararı telafi edeyim. Bakacağız.

doncic'i niye tutuyorsun hocam, kurbanov yerine onu satamaz mısın?

Higgins de süre almaya başladı. Kurbanov artık 10-12 PIR arasında dolaşır. Tutma taraftarı değilim.

Doncic-Larkin ikilisini mecburen tutuyorum. 5 değişiklik hakkım olsa onları da bırakırım. :)

Pappas, Kurbanov ve Shengelia'dan çıkıp 156 krediye 3 takviye yapacağım. Kadro planlaması hiç istediğim gibi gitmiyor ama toparlamam lazım.

En mantıklı çözüm hanga ayon ve datome gibi duruyor sanki

Tabiki :) , takımlarınızın kredi değerlerini listedekilerle karşılaştırabilirsiniz. 578 kredi çok iyi şu aşamada, tebrik ederim, sağlam takımlar kurulabilir, özellikle gard piyasası bu kadar ucuzlamışken.

Eğer Clarke sakatlanmasaydı bu hafta çok can yakacagımı dusunuyordum. Geçen hafta aklımdaki uzun rotasyonunu tamamlamıştım 3 4 haftalığına. Ancak Clarke elimi kolumu bağladı şu anda resmen çıkmazdayım. Nazik tebriğiniz için teşekkür ederim bu arada :)

Bu arada gördüğüm kadarıyla herkeste Clarke varmış sanırım bu hafta farkı Clarke'ın yerine doğru oyuncuyu alan yaratacak gibi duruyor.

Langford veya R. Fernandez / Hanga veya Ulanovas / Parakhouski yapılabilir

Gerçi ben Hanga'yı bir hafta daha bekledikten sonra almayı düşünüyorum ama sen uzun vadeli düşüneceksen ve sonraki haftalarda oyuncu değiştirme haklarında sıkıntılar yaşamak istemezsen en iyi tercihler Langford ve Hanga olur bence, yanlarına da en azından şimdilik Parakhouski eklenebilir...

En iyi durumdaki takımım Gs basket liginde 21. sıradaki yerini korumuş bu hafta, dünya sıralamasında ise 275. sıraya yükselmiş, kadrom şu şekildeydi:

Larkin, Ponkrashov / Clyburn, Lojeski, D.Miller, Kurbanov / Augustine, Moermann, Jankunas, Daye

Sanırım Ponkrashov, Kurbanov ve Jankunas'ı çıkarıp yerlerine Zizis, Langford ve Parakhouski'yi dahil edeceğim, tabi son anda farklı değişikliklere de gidebilirim ;)

larkin
akognon

pappas
clyburn
clarke
lojeski

birch
melli
augustine
moerman

takımım cenaze gibi :) çıkacak bir sürü adamım varken bir de clarke eklendi şimdi herhalde. kredi açısından da sıkıntım varken acayip kitledi beni. kopuyorum oyundan yavaş yavaş yani mucize olmazsa ama sonuna kadar pes etmek yok :) akognon'u çıkacağım kesin bu hafta. zaten geçen hafta lojeski-melli aldığım için zorunluluktan akognon'u aldım haftasonu ligde 20 attı diye ama sağolsun eksi 4 pir getirmeyi başardı. 23 krediden satıp bana bişey kazandırmayacak belki ama haftaya da eksi getireceği kesin gibi. akognon'un yanında kimi çıkacağım ve o boşlukları bu kadar az krediye nasıl dolduracağım ise tam bir muamma. clarke sakatlığı doğruysa 2. o olacak mecbur. 3.de birch çıkarım diye düşünüyorum. kenardaki 3 kredimle de totalde 108 kredi yapıyor. 108 krediye 3 alanı nasıl dolduracağım tam bir çıkmaz

bu hafta parakhouski'yi almayanı dövüyorlar. iyi bir tek ben yanmayacağım. çıkarsak da beraber çıkacağız.

Parakhouski o kredilere en uygun isimlerin başında geliyor, tabi Rudd, Birch, C. Iverson, O. Hunter gibi isimler de düşünülebilir ama içlerinde en azından bu haftalık Parakhouski veya son maçtaki formu ve aldığı süre hatta bunların yanında rakibin G.Saray olması gibi etkenler bir araya getirildiğinde Rudd da mantıklı bir seçim olabilir..

tolga hocam bu hafta önerin nedir :) kredi konusunda inanılmaz sıkıntılar yaşadığım için hatalı tercihler yapmaktan korkuyorum. o yüzden danışıyorum özellikle senin bilgilerine. tabi ki herkes öneride bulunabilir yanlış anlamayın önceden tolga hocamla konuştuğumuz için ona hitaben söylüyorum. hatta herkesin önerilerine kesinlikle açığım, çok daha iyi olur :)

larkin
akognon

pappas
clyburn
clarke
lojeski

birch
melli
augustine
moerman

takımım cenaze gibi :) çıkacak bir sürü adamım varken bir de clarke eklendi şimdi herhalde. kredi açısından da sıkıntım varken acayip kitledi beni. kopuyorum oyundan yavaş yavaş yani mucize olmazsa ama sonuna kadar pes etmek yok :) akognon'u çıkacağım kesin bu hafta. zaten geçen hafta lojeski-melli aldığım için zorunluluktan akognon'u aldım haftasonu ligde 20 attı diye ama sağolsun eksi 4 pir getirmeyi başardı. 23 krediden satıp bana bişey kazandırmayacak belki ama haftaya da eksi getireceği kesin gibi. akognon'un yanında kimi çıkacağım ve o boşlukları bu kadar az krediye nasıl dolduracağım ise tam bir muamma. clarke sakatlığı doğruysa 2. o olacak mecbur. 3.de birch çıkarım diye düşünüyorum. kenardaki 3 kredimle de totalde 108 kredi yapıyor. 108 krediye 3 alanı nasıl dolduracağım tam bir çıkmaz

108 krediye Doncic veya Wilbekin / Guduric / Rudd gibi bir kombinasyon yapılabilir sanki...

larkin
akognon

pappas
clyburn
clarke
lojeski

birch
melli
augustine
moerman

Alacaktın doncici yaslanacaktın arkana
akognon-clarke yerine wilbekin-milaknis alınabilir.

peki çıkmam gereken adamlarda hemfikir misiniz? ben en uygununun akognon-mecburiyetten clarke-birch olduğunu düşünüyorum

Akognon ligde iyi süreler alıyor ama Euroleague çok farklı bir mecra, ben de ilk hafta birkaç takımıma almıştım ama geçen hafta hemen çıktım, zararın neresinden dönsen kardır mantığıyla. belki umulmadık bir maçta patlama yapacak ama alacaksanız bile öyle bir maçını gördükten sonra almakta fayda var, Wilbekin aslında Doncic'den daha garanti bir oyuncu bence, zira takımının en çok süre alan oyuncularından, Doncic'in aldığı süre çok az, gerçi şu ana kadar o az sürelerde bile iyi iş çıkardı ama ikisi arasında ilk tercihim Wilbekin ikincisi Doncic olur, ama hangisini alırsan al Akognon'dan daha iyi bir tercih olur.

Clarke'ı mecburiyetten çıkaracaksın, oraya da düşük kredilere alınabilecek ve aynı zamanda takımının da önemli oyuncularından olan birini almakta fayda var, en mantıklı isim Guduric gibi duruyor, belki Deshaun Thomas ya da Dangubic de düşünülebilir ama ben o krediye Guduric'i tercih ederim

Geriye kalan oyunculardan risk barındıran oyuncular da sırasıyla Birch, Pappas ve Lojeski, aslında risk barındırmaları durumu Birch ve Lojeski için aldıkları sürelerle alakalı, yoksa ikisi de iyi oynadılar şu ana kadar, Pappas da son maçta kötüydü ama Brose deplasmanında iyi işler yapacağını düşünüyorum, bir hafta daha tutulabilir, İçlerinde Birch'ü çıkarmak en mantıklı hareket olur gibi görünüyor, ve düşük kredili olarak en göze çarpan isin Rudd, o da aslında riskli bir seçim olabilir ama bu hafta için rakibin de G.Saray olduğunu düşünürsek iyi getirileri olabilir diye tahmin ediyorum..