Euroleague Fantasy Challenge (2016-17)

Bu hafta De Colo haftası olacak galiba çünkü kampanyaya girmiş :)...Üstelik 2 hafta üst üste evlerinde oynuyorlar ve Milano ve Brose karşı.. De colo alabilmek için Teo-Wanamaker ve Huertel-M.James takası yaptım..Tabi birde Gou yu sattım..Kadrom Wanamaker-M.James; De Colo-Langford, Singleton ve Causeur; Udoh, D.Brown, Rudd ve Doelmann....Elimde daha 16 kredi var ve değişiklik hakkım olmadığı için haftaya 4-5 numara rotasyonunu düzeltmeye çalışacağım..Melli hedefimde..

Bu arada millet pusuya mı yattı bilinmez başlık yetim kalmış gerçekten...

Son düzenleme:
takımım şu an:
heurtel/larkin
langford/paul/schilb/datome
rudd/tomic/pleiss/doellman

ne önerirsiniz bu hafta için?

efes'in zor takviminden dolayı heurtel ve paul'u çıkmaya karar verdim. paul'dan da pek ekstra performans beklemiyorum pao ve barca deplasmanlarında. tomic de keza güven vermeyenler arasında ve olympiakos'a karşı pek beklentim yok. heurtel&paul&tomic out. alacağım oyunculara gelince uzun vadeli de düşünmek gerekirse en mantıklı seçimler mike james ve zizic oluyo sanırım pg/pf-c pozisyonları için. sg-sf pozisyonu için elimde 68.52 kredi kalıyor. de colo haricinde herkesi alabiliyorum yani. en yakın olduğum isimler goudelock,singleton ve causeur ama bogdanovic, clyburn, weems gibi seçenekler de var tabi biraz kafamı karıştırıyo. sizler kimi önerirsiniz?

Son düzenleme:
Bu hafta De Colo haftası olacak galiba çünkü kampanyaya girmiş :)...Üstelik 2 hafta üst üste evlerinde oynuyorlar ve Milano ve Brose karşı.. De colo alabilmek için Teo-Wanamaker ve Huertel-M.James takası yaptım..Tabi birde Gou yu sattım..Kadrom Wanamaker-M.James; De Colo-Langford, Singleton ve Causeur; Udoh, D.Brown, Rudd ve Doelmann....Elimde daha 16 kredi var ve değişiklik hakkım olmadığı için haftaya 4-5 numara rotasyonunu düzeltmeye çalışacağım..Melli hedefimde..

Bu arada millet pusuya mı yattı bilinmez başlık yetim kalmış gerçekten...

Daçkadan adam almak mantıklı ama ben bir türlü Wanamaker a güvenemedim, özellikle de -10 dan sonra, o yüzden Wilbekin i aldım.
Kadronda Doelman defolu görünüyor sadece :)

efes'in zor takviminden dolayı heurtel ve paul'u çıkmaya karar verdim. paul'dan da pek ekstra performans beklemiyorum pao ve barca deplasmanlarında. tomic de keza güven vermeyenler arasında ve olympiakos'a karşı pek beklentim yok. heurtel&paul&tomic out. alacağım oyunculara gelince uzun vadeli de düşünmek gerekirse en mantıklı seçimler mike james ve zizic oluyo sanırım pg/pf-c pozisyonları için. sg-sf pozisyonu için elimde 68.52 kredi kalıyor. de colo haricinde herkesi alabiliyorum yani. en yakın olduğum isimler goudelock,singleton ve causeur ama bogdanovic, clyburn, weems gibi seçenekler de var tabi biraz kafamı karıştırıyo. sizler kimi önerirsiniz?

Tomic ve Doelman var Barcelonadan, ben olsam Doelman dan çıkardım.

1-2 haftadır oyunu biraz zevkine oynamaya başladım,çok düşünmeden kadro kuruyorum.En iyi takımım şu an dünya 55.si ilk 10 a yükselmem biraz zor gibi gözüküyor o yüzden çok da kasmıyorum.Bu hafta kadrom son anda değiştirmezsem

Llull
Teodosic
De Colo
Langford
Schilb
Budinger
Melli
Udoh
Tomic
Zizic

Şeklinde olacak

Tomic ve Doelman var Barcelonadan, ben olsam Doelman dan çıkardım.

doellman sakatlıktan döndükten sonra son 3-4 maçtır gayet güven veriyor bana. kötü performans göstermiyor pek ve çizgisi belli ama fazla ekstraya da çıkamıyor şu an için. o kredilerden bence en güvenilir pf/c. kredi sıkıntım varken kadrom için çok ideal bi oyuncu. diğer yandan tomic ise dengesiz. 59 kredilik bi oyuncu olmasına karşın 5-6 kredi getirmesi çok muhtemel. fiyat/performans olarak karşılaştırıyorum yani. ama gidip 30 da yapabilir. bence olympiakos'a karşı biraz zor. o yüzden doellman'ı tutup tomic'ten çıkmak daha mantıklı gibi geliyor ama son kararımı da vermedim

takımım şu an:
heurtel/larkin
langford/paul/schilb/datome
rudd/tomic/pleiss/doellman

ne önerirsiniz bu hafta için?

tomic olayı biraz kafamı karıştırdı. kafamda üç seçenek var: (başka öneriniz varsa açığım tabi şu an aklıma gelenler bunlar)

1)heurtel&paul&tomic OUT - m.james&singleton&zizic IN
2)heurtel&paul&doellman OUT - m.james&singleton&young IN
3)heurtel&paul&doellman OUT - m.james&j.anderson&zizic IN

yani asıl soru şu: SINGLETON-ZIZIC-DOELLMAN üçlüsü mü SINGLETON-TOMIC-YOUNG mı yoksa J.ANDERSON-TOMIC-ZIZIC mi?
2 veya 3.seçenek kafama biraz daha yatıyor.

Son düzenleme:
ben acayip riske girip langforddan çıkıp oraya causeur ü calathesten çıkıp paul stollu aldım colom sakatlığı varmış paul stoll 22 krediden şansımı denemek istedim bu haftalık böyle olsun bakalım :D

Elimden katakulliyle aldıkları Langford'u hiçbir masraftan kaçınmayarak tekrar ana takımıma aldım. 1 yerinde sayabilecek ama sürpriz potansiyeli olan guard hamlesiyle beraber bu haftalık kadroyu şekillendirdim. Haftaya yüksek 1 oyuncu çıkışı ile birlikte parçaları dengeli hale getirip geleceğe umutla bakabileceğim.. :)

Renfroe
James

De Colo
Clyburn
Singleton
Langford

Melli
Tomic
Brown
Pleiss

Şaşmazsa 180 bandında seyreder bu rooster. Haftaya da törpüledik mi 180 bandını sağlama alır potansiyeli bekleriz.

Coty Clarke ile ilgili ne düşünüyorsunuz ? Colom da yokken almak mantıklı olabilir mi ?

Schilb, Causeur, Tomic ve Rudd dan birini daha değiştireceğim, 11 de kredim var.
Rudd ı mecburen tutacağım sanırım, çünkü Zizic i almak istemiyorum, 53-54 e de alabileceğim daha güvenilir birisi yok.
Tomic yerine Jankunas/Parakouski olabilir.
Causeur den çıkabilirim bu hafta kazan deplasmanı, sonrada Cska (d), Real ve Oly (d) maçları olacak, ama 60 krediye güvenilir bir SG bulamıyorum, o zaman Datome yada Coty Clarke ı düşünebilirim, böylece kenardaki kredim de artmış olur.
Schilb de kararsız olduğum bir isim, Galatasarayın 3 hafta üstüste maç kazanabilme ihtimali var siz her ne kadar olumsuz olsanızda. Eğer Schilb den çıkarsam yukarıdakji alternatiflerin arasına Micov da girer. Bu 3 hafta boyunca mutlaka Schilb-Micov ikilisinden en az biri 50 civarında pir getirir bence.

Elimden katakulliyle aldıkları Langford'u hiçbir masraftan kaçınmayarak tekrar ana takımıma aldım. 1 yerinde sayabilecek ama sürpriz potansiyeli olan guard hamlesiyle beraber bu haftalık kadroyu şekillendirdim. Haftaya yüksek 1 oyuncu çıkışı ile birlikte parçaları dengeli hale getirip geleceğe umutla bakabileceğim.. :)

Renfroe
James

De Colo
Clyburn
Singleton
Langford

Melli
Tomic
Brown
Pleiss

Şaşmazsa 180 bandında seyreder bu rooster. Haftaya da törpüledik mi 180 bandını sağlama alır potansiyeli bekleriz.

Kadrolar birbirine benzemeye başladı sanırım. Benim de kadrom:

James
Calathes

De Colo
Datome
Singleton
Langford

Melli
Udoh
Rudd
Pleiss

Bu hafta De Colo'dan bende çok ümitliyim. Geçen hafta kredi ve puan kaybına sebep oldu. Artık kendini göstermesi lazım. Aynı takımdan 3 oyuncu almak risk belki ama Melli'yi alabilmek için Calathes-James ikilisini bozamadım. Yoksa Calathes'le Llull'u değiştirmeyi düşünüyordum. Hem James ve Calathes ikisi aynı anda formda oldukları da oluyor bazen. Pleiss son Avrupa maçlarındaki formunu Tyus'a devrediyor. Tyus daha iyi euroligde ama hiç belli olmaz.İnanılmaz formda olan Melli ve Udoh'u almadan yapamadım. Datome, Bogdanovic ve Nunnally formdayken bir risk ama krediye ihtiyacım vardı onu da almak zorunda kaldım. Son 2 maçta fena değil.

Son düzenleme:
Rezalet bir hafta başlangıcı oldu Melli 5,Zizic -1 ile başladım.Gecenin tek güzel yanı düşük krediden aldığım Budinger ın 19 alması oldu.

Benim tesellimde Zizic almamış olmam, Causeur u mümkün olduğunda Datome ile değiştirmiş olmam. Ama Melli, Vesely ve Parakoushki den 2 si neredeyse her takımımda vardı, bu iyi olmadı.