Melisa Brcaninovic

Galatasaray Kadın Basketbol Takımımız, 1999 yılında doğan Bosna Hersekli uzun forvet Melisa Brcaninovic ile üç yıllık anlaşmaya vardı.

19 Şubat 1999 tarihinde Almanya’nın Solingen kentinde doğan 1.92 boyundaki sporcumuz Melisa, son dört sezonunu ülkesi Bosna Hersek’te Jedinstvo’da geçirdi. Burada 30.1 sayı, 8.4 ribaund ortalamaları tutturan Melisa Brcaninovic dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. 213-14 sezonunda Jedinstvo formasıyla 12 maç ilk beşte başlayan Melisa 17.8 sayı, 8.3 ribaund ve 2.6 asist ortalamalarıyla oynadı. Bunun yanında, % 29.5 üç sayılık yüzdesi, % 74.5 serbest atış yüzdesi tutturdu.

2014-15 sezonunda da Jedinstvo forması giyen oyuncumuz, 18 karşılaşmada 24.7 sayı ortalaması yakaladı. Bir sonraki sezonda kariyer yılını yaşadı. 30.1 sayı, 8.4 ribaund ve 4.8 asist istatistikleri tutturarak Galatasaray Kadın Basketbol Takımının Başantrenörü Marina Maljkovic’in dikkatini çekti.
Melisa Brcaninovic, 2015 yılında Bosna Basketbol Ligi'nin en iyi oyuncusu seçildi. Bosna Hersek U18 takımıyla Avrupa Şampiyonası'nda bronz madalya kazanan Melisa Brcaninovic, turnuvada maç başına 24.9 sayı ve 13.1 ribaund ortalaması yakaladı.

Sporcumuza hoş geldin der, sarı-kırmızılı forma altında başarılar dileriz.

Melisa 'yı oynatmak için mi aldık yoksa kiralama falan mı olacak acaba ? Youtube videolarına baktığımda (sanırım kendi yaş kategorisinde) fark yaratıyor.

Yerli statüsünde oynatabilecek miyiz ?
İsmi de Melisa olsun.
Milli takımda da iş yapar.
Dzanan Musa'nın sevgilisiymiş.

Sözleşme üç yıllık.

Nerede, nasıl kullanılacağını bilmiyoruz. Belki A, belki Yıldız. Türk yapabilirsek tadından yenmez. 17 yaşındaki bir oyuncuya göre de size olarak çok kalın geldi bana, bilmiyorum. İzledikçe karar veririz buna da.

Hayırlı olsun.

Harika bir potansiyel ve yaş grubuna göre en iyilerden . Bu kadro icin biçilmiş kaftan . Gel ve bizi Deniz colakoglu denilen basketbol katilinden kurtar !

Bir şube ancak bu kadar sahipsiz ve yalniz bırakılır . Böyle potansiyelli bir oyuncu transfer ediyoruz ama akıbetini ne bilen var ne soran. Bu dar rotasyonda ilaç olur ilaç.

Kulupler yabanci uyruklu 5 oyuncuyla anlasip lisans çikartip bunlarin sadece 4'unu ligde kullanabiliyorlar.
Brcaninovic'in yerli staude oynatilmasi bu sezon mumkun degil. Belki Avrupa'da bazi maçlarda oynatabiliriz.

Altyapi takimlarinda sure verirsek gelecekte yerli statude oynatma imkanimiz dogabilir.

Bu arada altyapi lisanslama kurallarina bir goz attim, isimiz yas veya bir Nikolov vakasiyla daha karsi karsiya kalacagiz.
18 yasindan kuçuk altyapi oyunculari için lisanslama islemi yapilmaz deniyor, istisna olarak Turki cumhuriyetler, Bosna, Kosova ve Makedonya vatandasligina sahip oyunculara burada egitim kurumuna kayit olmus ve vatandaslik basvurusunda bulunmuslarsa lisanslama yapiliyor fakat sart olarak herhangi bir yas kategorisinde milli takim formasi giyip Fiba'ya kaydolmamak var. Brcaninovic'in milli geçmisi oldugu için bu haktan yararlanamiyoruz.

Arkadaşlar biz bu kızı transfer ettik mi etmedik mi ettiysek niye oynamıyor niye takım kadrosunda yok ..hadi yabancı sınırı var ligde o zaman Avrupa'da niye oynamıyor. ..bi haberi olan bilgi versin lütfen. ..bu yönetim yüzünden kafayı yiyecem hepten...

İNŞALLAH kiralık gitmiştir..Gönderdiysek benim üç sorum olacak:
-Madem transfer edildi neden hiç şans verilmedi bu kadar yetenekli bir oyuncuya...traure'den nesi eksik...
-marina hanim genç oyuncuları severdi de melisa ya en azından avrupa maçlarında neden şans vermedi ...
-Hala transfer yaptığimıza göre bu kıza niye takimda yer açılmadı..