Kadınlar Basketbol Ligi 2016-2017

Sezonu açıyoruz. İlk 2 haftanın programı açıklandı.

1. Hafta

22.10.2016 14:00 | Mersin BŞB - Beşiktaş
22.10.2016 14:00 | Botaş - Hatay BŞB
22.10.2016 14:00 | Girne Üniversitesi - Tosyalı Toyo Osmaniye
22.10.2016 14:00 | Galatasaray - MBK Doğuş Hastanesi
22.10.2016 15:00 | Yakın Doğu Üniversitesi BGD - Fenerbahçe
22.10.2016 16:00 | İstanbul Üniversitesi - Adana Aski
23.10.2016 15:00 | Canik Belediye - Abdullah Gül Üniversitesi

2. Hafta

29.10.2016 14:00 | Tosyalı Toyo Osmaniye - Botaş
29.10.2016 14:00 | MBK Doğuş Hastanesi - Girne Üniversitesi
29.10.2016 15:00 | Galatasaray - Mersin BŞB
29.10.2016 16:00 | Abdullah Gül Üniversitesi - Beşiktaş
29.10.2016 16:00 | Adana Aski - Canik Belediye
30.10.2016 16:00 | Fenerbahçe - İstanbul Üniversitesi
30.10.2016 16:30 | Hatay BŞB - Yakın Doğu Üniversitesi BGD

1 haftada kendi sahamızda 3 maç (2 mersin 1 riga) güven kazanmamız için iyi olabilir.

ASUS_T00J cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çok güzel maçlar, keşke hepsini canlı canlı izleme şansımız olsa.

Mersin-Beşiktaş maçı var. Yabancılarıyla resmen şampiyonluk takımı kurdu Mersin, bugün canlı izleyeceğim iki takımı da. Müthiş maç.

Lavender'siz, Gruda'sız Fenerbahçe, Caferağa'da BGD karşısına çıkıyor. Q ve Robinson şüphesiz ki üstünlük kuracaktır Fenerbahçe pota altına. Maçın belirleyici kısmı da burası olacak bence. Olcay Çakır'ın artık kendi potansiyelini yansıtabildiği bir yıl olmasını da istiyorum.

Mersin, Zellous ve Aziz Akkaya'nın son periyotta atıldığı maçta Beşiktaş'ı, 84-74 mağlup etti.

Coleman 26, Hayes 19 sayıyla karşılaşmayı tamamladı.

Ligde ilk hafta sonuçları;

Mersin BŞB 84-74 Beşiktaş
Botaş 76-57 Hatay BŞB
Girne Üniversitesi 71-84 Tosyalı Toyo Osmaniye
Galatasaray 97-62 MBK Doğuş Hastanesi
Yakın Doğu Üniversitesi BGD 58-62 Fenerbahçe
İstanbul Üniversitesi 66-59 Adana Aski
Canik Belediye 68-72 Abdullah Gül Üniversitesi

Ligde ikinci hafta sonuçları;

Tosyalı Toyo Osmaniye 70-65 Botaş

MBK Doğuş Hastanesi 76-72 Girne Üniversitesi
Galatasaray 92-59 Mersin BŞB
Abdullah Gül Üniversitesi 66-56 Beşiktaş
Adana Aski 72-55 Canik Belediye
Fenerbahçe 76-64 İstanbul Üniversitesi
Hatay BŞB 72-73 Yakın Doğu Üniversitesi BGD

TBF Lara Sanders'e sakatlığını gerekçe göstererek milli takıma katılmadığı için 4 maç ceza vermiş. Bu 4 maçın içinde Fenerbahçe maçı var. 4 maçlık cezanın bitiminde ise Galatasaray maçı var. Şaşırdık mı ? Hayır. Fb'yi şampiyon yapmak için ince ince düşünüp karar veriyorlar yine. Ama biz şampiyon olacağız !

Para cezası verilse anlarım da maç cezası vermek nasıl bir saçmalıktır. Ülkede bir tane düzgün çalışan kurum var mı merak ediyorum.

Peki böyle bir cezayı fenerbahceli bir sporcuya verebilirler miydi ? Daha dogrusu verirler miydi ? Fenerli Harun bırakıyor yerine fener amigosu hükümet yalakası Hidayet geliyor . Ve buna itiraz edebilecek tek Galatasaraylı yönetici yok .

Dünya'nin neresinde görülmüş doping yapacak kadar ahlaksız bir adamın ödül olarak TFF baskanlıgına getirildigi . Evet burası Türkiye . Ne kadar iyi yalakalık yaparsan ödülün o kadar büyük oluyor .

Agü deplasmanda Hatay'ı uzatmada 74-73 yenerken, Hatay'da Courtney Paris 30 sayı, (14'ü hücum) 20 ribauntla oynadı. Bir uzun için ligimizde pek alışık olmadığımız istatistikler.

Agü deplasmanda Hatay'ı uzatmada 74-73 yenerken, Hatay'da Courtney Paris 30 sayı, (14'ü hücum) 20 ribauntla oynadı. Bir uzun için ligimizde pek alışık olmadığımız istatistikler.
Ekin Baş'ı gönderince Marina Baş'ı da kadro dışı bıraktı Hatay. Paris'in aldığı süreye bakmadım ama Marina varken bile ciddi süreler alıyordu zaten. Takımın tek pota altı ismi olunca da istatistikler pek şaşırtıcı gelmedi bana.

Ekin Baş'ı gönderince Marina Baş'ı da kadro dışı bıraktı Hatay. Paris'in aldığı süreye bakmadım ama Marina varken bile ciddi süreler alıyordu zaten. Takımın tek pota altı ismi olunca da istatistikler pek şaşırtıcı gelmedi bana.

40 dakika oynamış Paris. Uzun rotasyonunda tek başına olsa da, o fizikte bir oyuncu için yine iyi istatistik kasmış.

Topu oyuna sokmaktan aciz YDU Girne'den sonra Botas'a da yenildi. Hakemler tuz biber oldu ama o maçta asil faktor gunumuzde olmamaizdi, Ipekçi'de saglam bir tokat atmamizi diliyorum, provokatif teknik ekiplerine, gaddar oyuncularina guzel bir cevap olur.

Bu arada bugun bizim takima daha da saygi duydum, ilk yari ben parkede veya kenarda olsaydim iki teknik faulden atilirdim, o derece sinir bozucu kararlar çikti ama bizden kimse istifini bozmadi, hoca tek bir kelime bile etmiyor oyununa bakiyor. Ekrem Memnun gitti ama su kurumlarin bu takima kini, nefreti, ofkesi bitmedi. Ne yaptiysak...

Çok bereketli hafta oldu. Fenerbahçe kaybetti, 1-1 olduk mağlubiyetlerde. Ligin sözde ağır abisi, hakemlerin gözbebeği YDÜBGD'de de Girne deplasmanından sonra içeride de BOTAŞ'a kaybederek 3. mağlubiyetini aldı. Haftayı lider kapatıyoruz.

Ligde kritik 2 maç bizi bekliyor, birisi AGÜ deplasmanı, diğeri ise Fenerbahçe deplasmanı. En az 1 tanesini kazanmamız gerek. Bu takım ile ilgili her şeyi görüp bilmeme rağmen acayip bir umut besliyorum. Bu sözü Fenerbahçe deplasmanı için söylüyorum. Şimdilik bu kadarı ile kalsın...

Ekrem Memnun hocam çok büyük hoca Euroleague aldı ama ,
Marina hocam çok değişik Canik maçında bir ara şu beşle oynuyorduk Eda-Seda-İrem Naz-Deniz Çolakoğlu-İnci
başka hiçbir hoca bu beşi idmanda bile bir arada oynatmaz , beklentiyi çok yükseltiyorsun Marina Hanım:)