Astou Traore

16 Kasım 2016 Çarşamba 09:03
Astou Traore Galatasaray’da
a4dbd8398063494586d00d932cefa183.jpeg

Galatasaray Kadın Basketbol Takımımız, 1.85 metre boyundaki Senegalli uzun forvet Astou Traore ile bir senelik anlaşmaya vardı.
30 Nisan 1981’de Senegal’de doğan Astou Traore, ilk profesyonel basketbol kariyerine 2005-06 sezonunda Fransa’nın Chateauroux takımında başladı. Burada bir yılın ardından Charleville-Mezieres ile anlaşan Traore, 2007-08 sezonunda ise İspanya’nın Juventut Mariana takımına transfer oldu.
35 yaşındaki uzun forvet, 2008-10 sezonu için Girona ile anlaşırken buradaki tek yılının ardından İspanya’nın Cadi La Seu takımına transfer oldu. Fransa kariyerinden İspanya’ya geçiş yaptığı ilk takım olan Juventut Mariana’ya 2011-12 sezonunda geri dönen Traore, bir sonraki sezonda ise tekrardan Cadi La Seu’ya transfer oldu ve sezonu 16 sayı – 5.4 ribaund ortalamalarıyla tamamladı. 1.85 metrelik forvet, İspanya kariyerini 2012-13 sezonunda tamamlayarak 2013-15 sezonları için Fransa’nın Saint Amand takımıyla anlaştı.
Saint Amand’daki ilk yılında 19.2 sayı ortalamalası tutturan tecrübeli oyuncu ertesi sezonda ise 16.6 sayı ortalaması tutturarak dikkatleri üzerine çekti. 2015-16 sezonunda Belçika’nın yolunu tutan Traore, Belfius Namur Capitel takımıyla anlaşarak EuroCup Women’da beş karşılaşmaya çıktı. 28.6 dakika ortalamasıyla 13 sayı – 5.2 ribaund – 1 asist ortalamaları tutturan Senegalli forvet, sezonu burada tamamladı ve 2016-17 sezonunda da bu takımın formasını giyiyordu.
Astou Traore’nin ülkesi Senegal Milli Takımı’yla da parlak bir kariyeri bulunuyor. 35 yaşındaki uzun forvet, Senegal ile 2005 ve 2011 yıllarında Afrika’da şampiyonluk sevinci yaşarken 2013 yılında Bronz madalya, 2015 yılında şampiyon oldu.
Sporcumuza hoş geldin der, Sarı-Kırmızılı forma altında başarılarla dolu bir sezon dileriz.

Şimdi yabancı durumu nasıl olacak?
Ligde oynayabilecek mi yoksa sadece eurocup için mi alındı?

ASUS_T00J cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Öncelikle yeni transferimiz hayırlı olsun.Marina hocamız referansında alınmış buda beni oldukça rahatlattı..Hoca aldıysa elbet verim alacaktır..

5 numara beklerken uzun forvet transferi Popova varken gereksiz gibi duruyor, Bu kadro yapılanması ile iyi uzunları olan takımlara karşı çok zorlanacağız gibi..

Oldum olası yaşlı oyunculara garezim var . Astou Traore haberini büyük bir coşku ile actım ama 35 yasinda olmasi cidden canımı sıktı . Böylesine tempolu oynayan bir takıma nasıl katkı verir görecegiz. Henüz oyuncuyu izlemedim ama genel görüntü olarak malkovic hocamizin sevdigi sert , agresif ve mücadeleci oyuncu profili oldugu görüntüsünden rahatlıkla anlasılıyor . Ama dedigim gibi 35 basketbolda ciddi bir yaş .

Bu arada anderson gidecek mi yazılmış . Anderson guard rotasyonunda özellikle işin savunma kısmında önemli rolü olan bir oyuncumuz . Gitmesi söz konusu olamaz.

Traoure hakkında şöyle kısa bir araştırma yaptım . 2015 ' de afrobasket turnuvasında senegalin şampiyon olmasında önemli payı var . . Final macında buldugu sayıların neredeyse tamami yayın gerisinden. Dış şutu olması önemli . Oyuncu 10 numaralı formayı giyiyor . Buda yarı final macından bir kesit.

[video=youtube;Z_OOBh1ZSD4]https://www.youtube.com/watch?v=Z_OOBh1ZSD4[/video]

Hoşgelmiş, hayırlısı olsun. Pek bilgimizin olmadığı bir oyuncu, ama Marina hocamın bir bildiği vardır herhalde. Verilen bütçe doğrultusunda ancak bu isme yönelebildik demek ki. İnşallah Avrupa pasaportu vardır.

Astou geçen yılı Belcika'nin belfius namur takiminda gecirdi . istatistikleri : [FONT=&quot] 28.6 dakika ortalamasıyla 13 sayı – 5.2 ribaund

Oyuncunun güncel kulubuyle son maclarindan birini izledim . Öncelikle yaşından dolayi ayakları yavaş . Oyun zekası vasat . Genelde popova gibi sık sık üclük deniyor . Ve büyük oranda başarılı oluyor . Ribaunt ve savunmada sertlik beklersek hayal kırıklıgına ugrarız . Kendisi bir dönem formamizi giyen Melisa Can'ın hemen hemen oyun stili ve fizik olarak kopyasi diyebilirim . Açıkcası genç ve dinamik bir oyuncu beklerdim . Umarim hocamizin fayda saglayacagina emin olarak transfer ettigi bir oyuncudur . Kısıtlı bütce yüzünden almak icin aldıgımız bir oyuncu olmadıgını düsünmek istiyorum .[/FONT]

Bu şubenin gelmiş geçmiş en kötü transferi olabilir. Koşamıyor, zıplamıyor, sayı atamıyor, defans yapamıyor. Şimdi ucuz etin yahnisi diyeceksiniz de sokakta bir kadın çevirsek gel oynatalım desek daha verimli oynar en azından koşar falan. Her şube kötü aynı Özhan Canaydın, Adnan Polat dönemlerini anımsatıyor. Allahtan küme düşmedik.

Gidin bakın biyerlerde steps yapıyordur yine...