Yalçın Granit

Basketbolumuzun efsane ismi Yalçın Granit ile bir arayagelip kendisine ufak bir hediye takdim ettik.

zaQ4Qg.jpg

Üzücü bir haber. Türk ve Galatasaray basketboluna çok şeyler katmış bir insan. Yaşarken de formasını emekli etmeyişimiz de tam bizim kulübün yapacağı bir hareketti gerçekten.

Allah rahmet eylesin. Eğer olur da bir gün kendi salonumuz yapılırsa isminin verilmesi gerekir. Öyle büyük bir isimdir bizim için.

Çok üzücü fakat doğanın kanunu, gerçeği maalesef.. Önemli olan iyi hatırlanmak.Galatasaray klubunde hep iyi sporcu, karakter ve unutulmazlar arasında olacaktır. Böyle değerler, ülkeyi temsil edenler unutulmaz hiç bir zaman.. (milli değerleri, tank fabrikasını satanlarıda görünce bu gözler.. ) böyle değerli insanların kaybının acısı daha da fazla oluyor.

Çok büyük bir figürdü. Hem Galatasaray hem Türk basketbolu için. Sporcu olarak, teknik adam olarak, idareci olarak,, hatta bizim tanımaya yaşımızın yettiği zamanlarında fikir adamı olarak çok büyük katkılar koydu. Zaten Türkiye'de atasporumuz futbol hariç diğer branşların tamamında böyle bir avuç figürün katkıları var. O insanların açtığı yollardan yürüyerek arkadan gelenler bir şeyler başarabildi...

O güzel insanlar, o güzel atlara binip gidiyor. Yeni nesilden kaç kişi gelip devinim sağlayabiliyor? Hem Türkiye'de hem Galatasaray'da basketbol nereye gidiyor?
Bunlar da çok düşünme kaldıran konular...

İzledim duygulandım güzel bir şey çıkmış ortaya. İzlemek isteyen olursa diye bırakıyorum buraya da.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Güzel bir belgesel olmuş, Erman Kunter'in sesi de bu işe yakışmış. Videonun sonundaki divan kısmını daha önce izlememiştim, o yaşında bile yine doğru yolu göstermeye çalışmış.

Yani şu sondaki divan konuşmasından sonra hem üzüldüm hem sinirlendim. 2003'ten bu yana kendisinden hiçbir şekilde faydalanamamış olmamıza sinirlendim. Konuşmanın ertesi sezonu Eurocup almış olsak bile bir yapı kurmanın önemine değinmiş. O sorunları da görmezden geldiğimiz için kaç sezondur çekiyoruz. Buna hem sinirlenip hem üzüldüm.