EuroBasket 2017

İçinde yer aldığımız grubun ve final aşamasının İstanbul'da oynanacağı EuroBasket 2017'de az önce çekilen kuralar ile gruplar belirlendi.

A Grubu; Polonya - Yunanistan - Fransa - Finlandiya - İzlanda - Slovenya | Finlandiya'nın ev sahipliğinde.

B Grubu; Ukrayna - İsrail - Litvanya - Gürcistan - İtalya - Almanya | İsrail'in ev sahipliğinde.

C Grubu; Hırvatistan - Çekya - İspanya - Karadağ - Macaristan - Romanya | Romanya'nın ev sahipliğinde.

D Grubu; Britanya - Rusya - Sırbistan - Letonya - TÜRKİYE - Belçika | Türkiye'nin ev sahipliğinde düzenlenecek.

*Ev sahipliğini yaptığımız grubun maçları Ülker Sports Arena'da, final aşaması ise Sinan Erdem Spor Salonu'nda düzenlenecek.

*Müsabakalar 31 Ağustos - 17 Eylül 2017 tarihleri arasında oynanacak.

12 Adam'a başarılar diliyoruz.

Bakalım koç kim olacak ?
En çok konuşulan isim Ufuk Sarıca sanırım.
Bakalım en hayırlı en iyi tercih olur inşAllah.

Gruba gelecek olursak;
İlk 2'ye girmek çok önemli.
Gruba baktığımız zaman Rusya ile ikincilik mücadelesi veririz gibi.
Hayırlı olsun..

Grup maçlarını Abdi İpekçi'den ülker arena'ya aldırmışlar.Zirveye yalaya yalaya ulaşan yalaka fenerli başkan hedo'nun ilk icraatı da fener seyircisine milli takımı getirmek oldu.Biletleri çok önceden satışa sunmuşlardı ve bende almıştım.Böyle bir durumda tabii bizlere hak tanıyacaklardır ve bende hem lokasyon problemi hemde fener salonuna girmemek için(gerçek neden:)) paramı iade alıp çeyrek final ve 2.tur maçlarına yatıracağım(Final ve yarı finallere zaten biletim vardı.) Nasıl bir uluslararası federasyon biletleri satılmış bir organizasyonda yer değişikliğine izin verir o da ayrı konu.Salonlar belirlendiğinden bugüne ne değişti.Yer değişikliğinin nedeni olarak gösterilen daha modern bir salon olması durumu o günde geçerliydi.Tabii sizi duyuyor gibiyim fenerin uşağı başkandan fenerli başkana geçmeyi yeni yeni hazmetmişken, iktidar yalakası ve fanatik fenerli başkana geçerek yeterince şey değişmiş oldu.

Aziz yıldırım obradovice milli takım koçluğu teklif etmiş. 2 yüzlü ahlaksız adam hani bir antrenör hem milli takımı hem kulüp takımı calistirmamali idi.

GM 5 Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bu konuya bayadır yazmayı düşünüyordum ama fırsat bulamadım. Tam kadro gelirlerse Letonya kadrosu çok iyi değil mi sizce de?

Strelnieks, Dairis Bertans, Davis Bertans, Porzingis, Timma, Blums, Berzins, Freimanis falan. Unuttuğum oyuncular da olabilir açıkçası.

Son formlarını ya da basketbolu bırakıp bırakmadıklarını bilmiyorum ama Valters, Skele, Vecvagars, Biedrins gibi tanıdık oyuncular da aklıma geliyor.

Letonya gerçekten her takıma karşı koyabilecek yetenekte bir takım. Onları birden yarı finalde veya finalde izlersek şaşırmam.

Melli'nin bu performansına Messina her gün seviniyordur :) Hackett sakatlanmasaydı iyiydi, turnuvaya hazır olacağını sanmıyorum ama topa baskı konusunda Messina'nın elini çok rahatlatabilirdi. İtalya ciddi favorilerden.

Hırvatistan'ın geçtiğimiz yaz oynadığı basketbola benzer bir oyunu Eurobasket'te oynayacağını düşünüyorum. Ayrıca Çekya da geçtiğimiz Eurobasket'te olduğu gibi bu yıl da güzel işler yapabilir.

Wanamaker'ın bir vatandaşlığı yoksa Avrupa piyasasında şampiyonaya doğru kendisine teklif gelebilir. Bu teklif İtalya'dan gelse çok da güzel olur.

Sırbistan'ın 25 kişilik geniş kadrosu açıklanmış.. İyi bir sezon geçi,ren Markovic kadroda yok. Gerçekten çok sağlam bir kadro...

1:
Milos Teodosic
Stefan Jovic
Nemanja Nedovic
Vasilije Micic
Ognjen Jaramaz
Aleksa Radanov

2:
Bogdan Bogdanovic
Branko Lazic
Dragan Milosavljevic
Marko Guduric
Nemanja Dangubic

3:
Nikola Kalinic
Marko Simonovic
Vladimir Lucic
Ognjen Dobric
Dejan Davidovac

4:
Nemanja Bjelica
Milan Macvan
Stefan Bircevic

5:
Nikola Jokic
Boban Marjanovic
Miroslav Raduljica
Vladimir Stimac
Nikola Milutinov
Ognjen Kuzmic

Son düzenleme:
Bizim 12 kişilik kadro tahminim:
Dixon-Doğuş
Sinan-Melih-Furkan
Cedi-Göksenin
Ersan-B.Hersek
Ömer-Semih-Furkan

Kenan, Maxim, Tolga, Okben, Erkan, Sertaç da olabilir.

Milli Takımımızın da Eurobasket 2017 geniş kadrosu açıklandı.

Cedi Osman Anadolu Efes
Doğuş Balbay Anadolu Efes
Can Maxim Mutaf Anadolu Efes
Furkan Korkmaz Banvit
Tolga Geçim Banvit
Erkan Veyseloğlu Beşiktaş
Sertaç Şanlı Beşiktaş
Kenan Sipahi Beşiktaş
Mehmet Yağmur Darüşşafaka Doğuş
Furkan Aldemir Darüşşafaka Doğuş
Okben Ulubay Darüşşafaka Doğuş
Ali Muhammed Fenerbahçe
Melih Mahmutoğlu Fenerbahçe
Barış Hersek Fenerbahçe
Berk İbrahim Uğurlu Fenerbahçe
Egehan Arna Fenerbahçe
Sinan Güler Galatasaray
Göksenin Köksal Galatasaray
Ege Arar Galatasaray
J.Metecan Birsen İstanbul BBSK
Metin Türen Yeşilgiresun
Emircan Koşut Yeşilgiresun
Ersan İlyasova Atlanta Hawks
Ömer Faruk Aşık New Orleans Pelicans
Ömer Faruk Yurtseven North Carolina State
Semih Erden

Sırbistan'ın 25 kişilik geniş kadrosu açıklanmış.. İyi bir sezon geçi,ren Markovic kadroda yok. Gerçekten çok sağlam bir kadro...

1:
Milos Teodosic
Stefan Jovic
Nemanja Nedovic
Vasilije Micic
Ognjen Jaramaz
Aleksa Radanov

2:
Bogdan Bogdanovic
Branko Lazic
Dragan Milosavljevic
Marko Guduric
Nemanja Dangubic

3:
Nikola Kalinic
Marko Simonovic
Vladimir Lucic
Ognjen Dobric
Dejan Davidovac

4:
Nemanja Bjelica
Milan Macvan
Stefan Bircevic

5:
Nikola Jokic
Boban Marjanovic
Miroslav Raduljica
Vladimir Stimac
Nikola Milutinov
Ognjen Kuzmic

Off be kadroya bak.

Teodosic-Jovic-Nedovic
Bogdanovic-Lazic
Kalinic-Simonovic
Nemanja-Macvan
Jokic-Boban-Milutinov

Bizim 12 kişilik kadromuz.

Dixon-Kenan
Sinan-Furkan-Melih
Cedi-Göksenin
Ersan-Barış Hersek
Ömer-Furkan-Ömer Faruk

Grupta maalesef galibiyet alamayacağımızı düşünüyorum.

Gelmeyen yıldızlarla bayağı sönük geçecek gibi duruyor turnuva.

Bizim takıma gelince beklentiyi çok yüksek tutmayalım ki hayal kırıklığı büyük olmasın.

VMmDER.jpg

Son düzenleme: