#6 Bruno Fitipaldo

Yeni transferimiz umarım başarılı olur. Ön yargılı yaklaşmamak gerekiyor.

Oyuncu ile ilgili analiz, video ve yorumlara buradan devam edebiliriz.

Galatasaray Odeabank Erkek Basketbol Takımımız, Uruguaylı 1.84 metre boyundaki oyun kurucu Bruno Fitipaldo ile 1+1 yıllık anlaşmaya vardı. Oyuncunun transferi yarın yapılacak sağlık kontrolünün ardından resmiyet kazanacak.2 Ağustos 1991 tarihinde Uruguay’da doğan 25 yaşındaki oyun kurucu, Güney Amerika’da gösterdiği başarılı performansların ardından bu yıl İtalya Legabasket A’da Capo d’Orlando takımıyla anlaşmış, ilk beş maçta 18 sayı – 2.6 ribaund – 8.8 asist ortalamaları tutturarak dikkatleri üzerine çekmişti.

Basketbola ilk olarak ülkesinin Malvin takımında başlayan Bruno Fitipaldo, iki yıl genç takımda forma giyerek 2006 senesinde A takıma kadar yükseldi ve 2014 yılına kadar burada basketbol kariyerini sürdürdü. 2014-16 yılları arasında ise yine ülkesinin Obras Sanitarias takımıyla anlaştı. Daha sonra ilk Avrupa deneyimini İtalya’nın Capo d’Orlando takımıyla yaşadı. Bu yıl ligde 11 maça çıkan Fitipaldo, maç başına 32 dakika süre alarak 15.0 sayı, 7.5 asist, 2.5 ribaund, 1.3 top çalma ortalama ile oynadı.

Uruguaylı oyun kurucu aynı zamanda ülkesinin milli takımında da forma giyiyor. 2013 FIBA Amerika Şampiyonası’nda dikkatleri üzerine çeken Fitipaldo, 9 Eylül 2013’te oynanan Kanada – Uruguay karşılaşmasında ilk beş başlayarak 18 sayı ve 2 ribaund üretmişti.

Bruno Fitipaldo’ya hoş geldin der, yarın atılacak imzaların ardından Sarı-Kırmızılı forma altında başlayacak kariyerinde başarılar dileriz.

Pick tarafından 150.000 dolar buy-out ödediğimiz, 150.000 dolar da oyuncuya verdiğimiz yazıldı. Bunu da eklemek lazım.

Yalan yok, adını ilk duyduğumda Brezilyalı stoper sandım kendisini. Hiçbir bilgim yok hakkında, açıkçası kimseninde çok fazla olduğunu düşünmüyorum. 11 maçlık bir İtalya kariyeri var. İstatistikleri kağıt üzerinde iyi. Bakalım yine bir kumar oynadık, sonu ve sonumuz hayır olsun. İnşallah çok başarılı olur.

Umarım çok iyi çıkar, uzun süre faydalanacağımız bir oyuncu olur. Ne katkı vereceği nasıl bir oyuncu olduğunu ancak izledikçe öğrenebilicez, evveliyatını pek bilemiyoruz.

Russ'da büyük umutlarla gelmişti sonra arkasına bakmadan gitti ama ön yargılı olmamak lazım.Avrupa'da oynaması bir avantaj olabilir. İstatistikleri iyi ama İtalya ligi çok yanıltıcı olabiliyor.Hücumda etkili olduğunu duydum.En çok Sinan sevinecektir bu transfere.Savunmada ise fiziğinden dolayı çok etkili değilmiş. Ama hücumda topu organize eden guard işlevini yaparsa Sinan'ı çok rahatlatacağını ayrıca Diebler ve Tyus'a da çok yarayabileceğini düşünüyorum.Tabi bekleyip göreceğiz. Şimdilik kapalı kutu.İnşallah faydalı olur.

Misal Aroyo, Huertas, Teo gibi bir ismin arkasına gelecek olsa evet ama... Parçalı için ter döken herkesin başımın üstünde yeri var. Hayırlı olsun, inşallah yanılan biz oluruz. Bu arada hata ciddi bir bütçe kalmış olmalı belli mi olur yeni bir haber daha gelir.

Bana campazzo benzeri geliyor.Russ veya dentmana göre daha dengeli oyun kurma takımı oynatmada daha becerikli.İzlediğim videolarda ciddi 3 sayı tehtidi doğuracak gibi geliyor ritmini bulunca makineye bağlıyor ama atletik olarak eksikleri var gibi eurolige uyumunu sertliğini görmek gerek

Transferin eleştirilecek çok yönü var, ama şimdilik "hayırlı olsun" deyip, beklemek en mantıklısı...

Bruno Fitipaldo

Niye alindi, kim neye göre karar verdi hiçbir fikrim yok. Adamın Uruguay dışında oynadığı maç sayısı 11 lega basket maçı. Yani neye göre izlendi, kim karar verdi belli değil. Laboral almış olsa anlarım, çünkü onların güney amerika'da belli ki sağlam scoutları var, ama bu oyuncuyu biz niye ve ne alaka aldık gercekten zerre kadar anlamadım.
Ayrıca bu nasıl planlamadır oda ayrı bir muamma, sezon başı 2 milyon usd civarı paraya iki abd li guard aldırıyosun, sonra ikisinide göndertip 100 bin usd lik Uruguay'lı bir çocuk alıyosun guard diye. Ergin Baba nın çiftliği nede olsa şu anda şube.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Son düzenleme:
18 sayı – 2.6 ribaund – 8.8 asist ortalamaları

İtalya seriA ligde yapmıs Russ kadar gömmeyelim.

Boyuna kısa dedik boyuda 1,84 bir gelsin görelim 3 mactan sonra rengini belli eder.

https://www.youtube.com/watch?v=3d_0sWOrD08

Burada Milano ile ligin ilk macinda karsi karsiya gelmisler 65-71 milano galip gelmis - bizim elaman 27 dakika oynayip 13 sayi - 1 ribaunt ve 4 asistle oynamis 11/ 3 uc sayi isabeti saglamis, maci 30 dakika kadar izledim. deli gibi 3 luk atmaya calisiyor. bana biraz fazla gibi geldi. birde cok cocuksu duruyor.

ama gayretkar gordum. kosturuyor elinden geleni yapmaya calisiyor. umarim faydali olur.