Bilyoner.com KBL | Fenerbahçe - Galatasaray

Şu anda yönetimimiz tüm dikkatini, Riva ve Florya satışlarından gelecek ranta odaklamış durumda. Yani hepimizin anlayacağı üzere, pek de sportif başarı umurlarında değil. Rahmetlı kurucumuz Sayın Ali Sami Yen Bey'in belirttiği gibi, artık "yabancı takımları yenmek" gibi bir kuruluş amacı kalmadı kulüpte. Ve bu ruhu, nicedir direnerek sürdürmek isteyen yegâne şubemiz, "Kadın Basketbolu'nu da devre dışı bırakmak için uğraşıyor gelen yönetimler... Ve bu anlayış, üzülerek söylüyorum ki, Galatasaray'ı "Metin Oktay Ruhu"ndan gittikçe uzaklaştıracak; ve kulüp, sadece ticari bir şirket formuna dönüşecektir. Canla başla mücadele eden sporcularımızın ruh halini düşünebiliyor musunuz?... Korkarak inanıyorum ki; Sayın Maljkovic gevşediği anda, bu şubede film kopar!.. Son olarak, bu şubenin tüm sporcularına ve Sayın Maljkovic'e, her şeye rağmen gösterdikleri bu üstün direnç ve spor ahlâkı için teşekkür ediyorum...

Son düzenleme:
pivotun yok.her maç eziliyorsun rakiplere.gittin bi de pivotun yokken traore'yi aldın :) bildiğin futbolcu ismi :) bu sene bi cacık olmaz herkes battaniyesini örtsün uyusun !

Bu maç özelinde yorum yapmak kızlarımıza haksızlık olur..Hepsinin yüreği sağ olsun..Yalnız şu konuya değinmek istiyorum; erkek basketbol takımının bölümünde de yazdım bu basketbol kafasındaki yönetim kurulu acilen değişmeli..Ne futboldan ne de basketboldan anladıkları yok..Yukarı bahsedilmiş bu takımın bariz pivot oyuncusuna ihtiyacı vardır ama bu basketbol aklı bunları çözmek için yeterli değildir..

Traure yi aliyorsun hem pozisyonu uygun değil hem de kita dışı oyuncu... madem transfer yapacaktin niye pivot almıyorsun be arkadaş...bu yönetimden kurtulmamız şart sağlığımız için Galatasaray arması için

Maçin genel resmine, skora takilmadan bakmak lazim. Kadro kaliteleri zaten belli oldugu için bizim bu maçi kazanmamizin tek yolu daha fazla top çalmak, daha az top kaybetmek, dolayisiyla daha baskili savunma ve daha çok sut kullanmakti. Hucum ribaundlari, tç/tk oranlari, ve en onemlisi kullanilan toplam sut sayilarina bakarsak oyun felsefemizi sahaya yansittigimizi goruyorum ben. Fenerbahçe gibi takimi bu kadroyla bu top kayiplarina zorlamak, çok fazla fast-break yememek, ve tamamen kaliteye bagli sut yuzdesiyle yenilmek dunyanin sonu degil.

Maçtan once galibiyet zaten beklemiyordum ama oyun anlaminda bile on alan savunmamizin bu kadar guçlu bir takima karsi kolayca geçilecegini ve planimizin tutmayabilecegini dusunuyordum. Bu açidan bir sorun olmamasi hoca basarisidir, ikinci ve uçuncu çeyreklerde bir ara 4'er hucum ust uste kullandik top kayiplarina zorlayarak, demek ki bunu ust duzey takimlara karsi da yapabiliyoruz.

Cikarilacak dersler - kadro, transfer gibi elimizde olmayan faktorler disinda - kabaca :
- kapilan toplari yeterince yuzdeli degerlendirmiyoruz
- fast-break'e çikacak sekilde kaptigimiz toplarda koru korune potaya gidip faul bile alamadigimiz oluyor
- basketi yapamazsak en azindan faul alacak sekilde drivelari gelistirmemiz lazim
- on alan baskida kapilan toplarda ikinci bir kisinin de one firlamasi ve pasla potaya gitmeyi gelistirmemiz lazim

Bir ara 2 dakika skor yemememize ve 3 top kapmamiza ragmen sayi bulamadigimiz, turnike kaçirdigimiz kirilma anlari vardi ozellikle 50-40'te. 7-0'lik seriyi 13'e 14'e çekecek toplari bulduk degerlendiremedik.