BSL 14. Hafta | Anadolu Efes - Galatasaray

Maç sonu açıklaması: iyi başladik, ama sonra yorgunluk baş gosterdi, bazi oyunculardan katki alamadik. Ege bugun cok kotuydu, daye bekledigimizi veremiyor. Boyle olunca, zaten efes bizden iyi takim. Eurolig takimi, butcesi de bizden yuksek. Skor normal.

fitipaldo eksiksiz bir takım için iyi bir ikinci guard. maç sonu oynayacak sertliği kaldırabilecek bir oyuncuya benzemiyor.

3 oyuncunun 37 dakika 2 oyuncunun 29 dakika oynadığı bir maçın sonunda kazanmak neredeyse imkansız. Sene başında 14 kişilik bir kadro vardı. Kadroya resmen kıyım yaptı Ataman. Hiç dar rotasyonla oynuyoruz edebiyatı yapmasın.

ilk yarıyı 12 sayı önde bitirince bir mucize olur mu dedik. Sonuçta Efes bizden çok daha güçlü bir takım(bkz.Ergin Ataman) Ama Ataman devre arasını yine boş geçirir ve yine 3. periyot klasiği yaşayacağımız aklımıza gelince mucize filan olmaz dedik. Son 7. maçımızı da kazanamayarak boşluğa doğru hızlı koşuyoruz ve tabii ki de başımızda Ergin Ataman ile birlikte....!

Fark 15lere çıktığında bile bir an olsun ümitlenmedim. Çünkü sezon başından beri bu koçu ve takımı takip ediyoruz.

Göksenin'i 2 hatada hemen dışarı aldı. Halbuki hücumda iyi olsalar da kisalarimiz savunmada SOS veriyordu. Aynı şey sene içinde birçok oyuncunun başına geldi.

Basketbolcularin kafasinin sahada oldugunu dusunmuyorum . Eldeki kadroya 1 ya da 2 takviyeyle galibiyet serisi aldirilabilir ama bunun icin Coach un degismesi gerekiyor. Olasi bir Ergin Ataman gönderiminde bazi oyuncularin formunun artacagini dusunuyorum cunku oynanan sistem ve basketbol dogrudan degisecek en azindan en ufak hatasinda kenara alinarak azarlanacak bir oyuncu olmayacak

Önceden maç olurken 1 hafta önceden haberim olurdu şimdi maçı başlarken öğreniyorum. Bir ara farkı 15 sayıya kadar çıkarttığımızda bile yenileceğimizi düşünüyordum ve yenildik. Bugün de şaşırtmadı bizi takım ve hoca (?)

Sezon başından beri diyorum Ataman ile devam edilmesi intihardır diye..Atamanın bize yaptığı en büyük kötülük, bu yönetime mahkum etmesidir..Şimdi gidip sezon sonunda istedikleri gibi ahkam kesebilecekler çünkü ellerinde büyük koz var ve buda demek oluyor ki basketbol şubesinin kapanması yakındır!! Buna sebep olan Atamana ise ne desek azdır!!!

Son düzenleme:
benchten gelen adamlara yüklendi. pleissın kaçırdığı 2 serbest atış bir de top kaybı vardı falan diyor. Yahu bu kadar komik olma Allah aşkına bırak git yeter be.

Hahaha bu seferde Göksenin, Tyus ve Daye hedefte..Vallahi oyuncuların yerinde olsam toplanır yönetime gider bu hocayla çalışmak istemiyoruz diye söylerdim..Bu iş kabak tadı vermeye başladı artık!! Kardeşim bir günde sen çık hata bende de artık..Merak etme koç bir şey olmaz en azından sonunda itiraf etti deriz..

Son düzenleme:
İşin bir diğer acı tarafı da o yok ! Basketboldan anlayan yönetmeyi bilen kimse yok

Efsane koç obradovicte bir çok maçı 6 kişiyle oynuyor.

Haftalardır takipteyim karakterinden hoşnut olmayan arkadaşlar varmış Ergin Atamanın. Keşke bunun farkına şampiyon olduğumuz yıl varsaydınız.

Algı operasyonu her yerde. İsmini söylemek istemediğim bir arkadaşımız. Twitterdan bir alıntı yaparak "-Başarılı olsaydı karakteri size güzel görünürdü" minvalinde bir söylemi yerden yere vurmuş.
Bu arkadaşımızın amacı gayet net; Benim bu yıl Ergin Atamanın karakterine saydırmama nasıl karşılık verirler diye düşünüp. Gelebilecek en mantıklı eleştiri olan "-Şampiyon olduğumuz yıl neden eleştirmedini" itibarsızlaştırmak..

Artık bırakıyorum bu siteyi, cünkü fener sitesine girsem daha az moralim bozulur muhtemelen.. Lafın gittiği yerler belli, üstüne alınmasın kimse. Iyi akşamlar