Bilyoner.com KBL H:18 | Galatasaray - Yakın Doğu Üniversitesi 19.02.17 15.00

Bilyoner.com Kadınlar Basketbol Ligi 18. Hafta müsabakasında Abdi İpekçi Arena'da ligde 2. sırada bulunan Yakın Doğu Üniversitesi'ni ağırlıyoruz. Maç 19 Şubat 2017 Pazar günü saat 15.00'da başlayacak.

Ligin ilk yarısındaki müsabakayı takımımız 72-64 kaybetmişti. Bu müsabakada alacağımız 9 ve üstü farklı galibiyetler rakibimizi sıralamada geçmemizi sağlayacak.

Bu çok önemli mücadelenin biletleri Biletix'de satışa çıktı. http://www.biletix.com/etkinlik/UGS09/TURKIYE/tr

Başarılar Sarayın Sultanları.

Bu maçta takımımızın seyirci desteğine çok ihtiyacı olacak. Umarım taraftar olarak üzerimize düşeni yaparız.

Maç TBF TV'den de canlı yayınlanacak.

Son düzenleme:
İki takım arasındaki kadro kalite farkı, mukayese bile kabul etmeyecek ölçüde bizim aleyhimize. Ancak, ev sahibi avantajımız var... Bizde "Marina Hoca" var, onlarda yok... Ha bir de; bizim adımız "GALATASARAY"...!!!

Bizim attığımız sayının yarısı tek bir oyuncudan geldi. Ayrıca hücumda çok durağan oynuyoruz, 2 oyuncunun eline bakıyor takım. Diğerleri bekliyor ve hücum süresi sonunda zorlama atışa kalıyor. Rakibin farkı çift hane yapamamasının tek sebebi kaçırdıkları çok basit pota altı atışları. Kadın basketbolunu hiç takip etmem, açıkçası çok da umrumda değil ancak sürekli övülen takımı merak edip izlemek istedim. Pek hoşlandığımı söyleyemem, umarım ikinci yarı hücumu toparlarız.

Ligin en değerli 3-4 takımından birine karşı kendi sahasındaki bir maçı yayınlamaktan aciz spor kulubü, kadın voleybol hariç başka hiçbir maçın olmadığı günde kadın takımını yalnız bırakan, salonu doldurmak için sadece Fener maçını bekleyen Galatasaray taraftarı, dandik bir devlet üniversitesinin sponsorluğundaki basketbol kulubü kadar bile sahada forsu kalmayan, dünyanın en dandik düdükleri aleyhine çalınıp sahada oyuncuları dayak yerken gerizekalı hakemlerin eliyle kalk yaptığı bir Galatasaray lobisi. Galatasaray hiç olmayacakken, yersiz ve beklenmedik başarılarla adını taçlandırmaya devam etse de yönetimin, desteğin, pr'ın her aşamasında küçük bir kulüp gibi idare edilmeye devam ediyor. Hal böyleyken şu sahaya hala takım çıkartabildiğimiz, Marina gibi bir koçu böyle bir leşe getirebildiğimiz ve formayı elinden geldiğince onuruyla temsil eden bir takıma sahip olduğumuz için bile şükretmemiz gerektiği her hafta ivedilikle ortaya konuyor.

Papova'nın sakatlığı hücumda çok büyük bir spacing problemi oluşturdu, savunma ribauntlarını net alamayınca en büyük silahımız olan hızlı hücumları da gerçekleştiremiyoruz, tam saha baskılarda da bir şey üretemeyince moriah jefferson'ın eline bakan sıradan bir takıma dönüştük.

3.periyot sonucu 47-54
Son periyotta üst üste kapacağımız 2 topla durumu değiştirebiliriz onun dışında sete sette bize çok üstünler

Ne yazık ki bu kadro ile bu kadar oluyor :( Marina hocam gerçekten çok iyi kadroları hak ediyor ama bu yönetim varken de daha fazlası hayal duruyor!! Şu bir gerçek ki bu takımın kafadan 4-5 oyuncuya ihtiyacı var..Seneye şuna yakın bir kadro kurmamız lazımsdasdjsjds..Evet cümlenin devamını getiremiyorum bu yönetim varken...

M.Jefferson- Işıl
Transfer- Pınar
Transfer- Cansu
Transfer- M.Papova- Meltem
Transfer- K.Vitola

Kiralık Gidecekler:Eda- Y.Kübra- İrem Naz- İnci
Takımdan Gidecekler:Y.Andersen- Seda- Deniz- A.Traore- Silva- A.Paris

Buna yakın kadro kurulması lazım başarı isteniyorsa!! Tek başına hoca ile bitmiyor ne yazık ki..Bir mevki için 2-3 tane oyuncu alınca orayı bazen dolduramuyorsun..Gideceksin 1 tane sağlam alacaksın o mevkiyi kapatacaksın bitecek..Bunu erkek basketbol takımımızda da gördük bolca..Tabiki bunları bu yönetimden beklemek saflık derecesinde..

Son düzenleme:
3 vasat oyuncu alacağını 1 tane eli yüzü düzgün oyuncu al, alamıyorsan da alma, Silva, Paris oynayacağına gençler oynasın, Birde Deniz nasıl bu kadar süre alıyor şaşırıyorum, Şutu yok şut zorlar, Potaya gitmeye fiziği yetmez ama potayı zorlar, Daha önce denedik olmadı bir daha denemeye ne gerek var..

Bu takım buraya mücadelesiyle geldi. Birçoğumuz farkında ki, kalite olarak -ne yazık ki- yeterli seviyede değiliz. Yani bu takımları yenmek için yeterli bir kalitede değiliz.

Hal böyleyken sistemin çarklarının daima tıkır tıkır işlemesi gerekiyor. Bu tarz zor rakiplerle oynadığımızda, rakip takımların da ortalamasının altında bir performans göstermesi gerekiyor. Papova'nın sakatlığı bu takım için önemli. Papova çok iyi olduğu için değil, bu takım düzeni ve toplam kalitesine göre iyi olduğu için. Papova'nın yokluğunda zaten bir fire vermiş oluyoruz. Kadroya dahil olan Sofia Da Silva'nın da defansif olarak çok faul aldığı, hücum ve savunma ribaundlarına pek yardım edemediğini de düşününce işimiz gerçekten zorlaşıyor. Sezonun geri kalanı bizim için zor geçecektir. Ama zor olacak diye, takımı desteklemekten vazgeçmememiz gerekiyor.

Bugün gördük ki Ülker Arena'da, Caferağa'da karşı yakanın takımına sus pus kesilen rakipçikler, karşılarında Galatasaray olunca aslan kesiliyorlar. Bu kulübün ekmeğini yiyenler Zafer Hoca, Murat Tümer, yardımcı koç (adını bilmiyorum), Bahar Çağlar fark 15 olduğunda maçın bitimine son 1 dakika kala hırsla hücum etmekten/takımı hücum ettirmekten geri kalmadılar. Maç bittikten sonra salonda kalıp taraftarın önünde şov yapmaktan çekinmediler. Benim için karşı yaka neyse YDÜ de o artık.

Evet, son sözüm de bize. Biz tribünde yeterli niceliğe ulaşamazsak, rakibe yeterli baskıyı kuramazsak bu iş olmaz. Yönetimin kötü olması, transferlerin kötü olması, o salonun o halini açıklamıyor. Dün Ankara'da, bugün Abdi İpekçi'de takımlarımızı biz yalnız bırakırsak emin olun yönetimin hiç umru olmaz. 50 liseli, 50 üniversiteli arkadaşla bu tribün olmaz. Tribünün büyükleri bugün yoklardı. Bu şubeyi sahipsiz bırakmamalıyız.

Son düzenleme:
Çok normal bir mağlubiyet niye bu kadar şaşırdınız anlamadım. İki takım arasında oyuncu kalitesi olarak dağlar kadar fark var. İstediğin kadar mücadele et böyle on tane maç oynasan bir tanesini kazanırsın belki.

Bu takımın bu sene yapacakları ve yapamayacakları belli. Rüya görmeyin.

Transferlerin en kotu yonu oyuncularin performansi degil, Anderson'un kesik yemesi. Burada bazi maçlarda Anderson'un çok elestirildigini gordum ama sanirim herkesin gozden kaçirdigi bazi seyler var, Anderson'un istatistik kagidina yansimayan isleri var. Bir arkadas yazmisti, kim ve ne zaman oldugunu hatirlamiyorum ama Moriah-Yvonne ayri ayri dusunulemez, ikisi birlike takimin bir dislisi seklide bir seydi. Iste bugun tam anlamiyla bu sorunu yasadik, Morih'in devre disi kaldigi veya tam saha baskiya gittigi yerlerde Yvonne'u çok aradik. Bence Traore de Silva da kotu oyuncular degiller ama bu kadro yapisinda takima ne katip ne goturduklerini iyice tartmak lazim. Eger çok iyi bir pota alti alternatifi yoksa (ki yok) sezon basinda birlikte oynamayi ogrenmis kadroyu kullanmakta yarar var diye dusunuyorum.

Papova da bazi arkadaslarin yazdigi gibi bu takimin saha içi duzeninde en onemli isimlerden biri, bir uzun için çok hareketli olmasi bunaltici baskimizin en buyuk dislilerinden biri yapiyor onu, spacing ve sut konusuna deginilmis zaten.

Son olarak, ilk maçta Vitola'ya arkadan yumruk indiren, Mersin'e karsi simdi kim oldugunu hatirlamadigim bir rakibe dirsek atan ahlaksiz ve ruh hastasi "milli" oyuncu, bugun de Cansu'ya net olarak çelme takti. Bu kadinin bu ligde ekmek yemesi insanin gucune gidiyor.

Bugün gördük ki Ülker Arena'da, Caferağa'da karşı yakanın takımına sus pus kesilen rakipçikler, karşılarında Galatasaray olunca aslan kesiliyorlar. Bu kulübün ekmeğini yiyenler Zafer Hoca, Murat Tümer, yardımcı koç (adını bilmiyorum), Bahar Çağlar fark 15 olduğunda maçın bitimine son 1 dakika kala hırsla hücum etmekten/takımı hücum ettirmekten geri kalmadılar. Maç bittikten sonra salonda kalıp taraftarın önünde şov yapmaktan çekinmediler. Benim için karşı yaka neyse YDÜ de o artık.

Cagerağayı bırak metro enerji arenada bile ydülülerin tezaratları zaman zaman fenerlileri bastırıyordu. Bugün ydübgdnin 12 yöneticiside gelmiş salona.

Maçın son hücumunda bizde çok kızdık ve türbünden Zafere bağırdık. Bahar son hücumu atmayın diye işaret yaptı. Sonra öğrendiğimize göre Zafer de atma diye işaret yapmış ama yabancı kız dinlememiş. Murat ve Emre atın atmayın bişey dedi mi görmedik. Ama Bahara helal olsun atmayın diye işaret yaptı son topta. Sonrada kaptan olarak son topu atma dedim diye serzenişte bulunmuş. Göstermesede fanatik GSlidir. Bu senede çok uzun süre bekledi bizim kulübü ama şartlar gerçekleşmeyince ydüye gitmek durumunda kaldı. İlerleyen sezonlarda tekrar dönmek istediğini söylüyormuş zaten. İnşallah döner.

Maçtan sonra ne bizim sahamızda sevinç gösterisi yapıyonuz diye ydülülere bağıranlar olmuş. Maçı kaybetsek idman yapcaktık ama kazanınca çarşambaya kadar izinli olacaktık ona çok sevindik demiş oyunculardan biri. Kaybetmenin siniriyle hemen haksız yere yüklenmeye gerek yok. Bu sene bu kadarız.

Maçın son hücumunda bizde çok kızdık ve türbünden Zafere bağırdık. Bahar son hücumu atmayın diye işaret yaptı. Sonra öğrendiğimize göre Zafer de atma diye işaret yapmış ama yabancı kız dinlememiş. Murat ve Emre atın atmayın bişey dedi mi görmedik. Ama Bahara helal olsun atmayın diye işaret yaptı son topta. Sonrada kaptan olarak son topu atma dedim diye serzenişte bulunmuş. Göstermesede fanatik GSlidir. Bu senede çok uzun süre bekledi bizim kulübü ama şartlar gerçekleşmeyince ydüye gitmek durumunda kaldı. İlerleyen sezonlarda tekrar dönmek istediğini söylüyormuş zaten. İnşallah döner.

Maçtan sonra ne bizim sahamızda sevinç gösterisi yapıyonuz diye ydülülere bağıranlar olmuş. Maçı kaybetsek idman yapcaktık ama kazanınca çarşambaya kadar izinli olacaktık ona çok sevindik demiş oyunculardan biri. Kaybetmenin siniriyle hemen haksız yere yüklenmeye gerek yok. Bu sene bu kadarız.
Görüşlerinize saygı duyuyorum.

Bahar'ın bu sene bizde olmaması öncelikle yönetim hatasıdır. Fanatik Galatasaraylı ise, sanırım takımdan kovulmuş olmalı. Detaylarını bilmiyorum o nedenle çok yorum yapmayayım. Ama kısaca, eğer kovulmadıysa bir fanatik Galatasaraylı şu günde takımı bırakmamalı.

Son topta da kimin ne dediğinin benim için önemi yok. Sonuç ortada. Eski Galatasaraylılar'ın bulunduğu takım hazır yakalamışken Galatasaray'a 20 fark yaptı.

Bu sene bu kadar olduğumuz için bazı kişilerin sahamızda "güç sarhoşluğu" yapmasını sindirmemizi beklemeyin. Gerçi bu bizim ne kadar büyük kulüp olduğumuzu da gösteriyor. Bir ara fileyi kesip götürecekler sandım. Takım çarşambaya kadar izinliyse kazandıktan sonra efendi gibi soyunma odasında kutlamasını yapabilir. Sen koçsan, menajersen, kaptansan, yardımcı koçsan sanırım buna engel olabilirsin. Bunun yenilgiyle alakası yok, YDÜ'yü kazandıkları için tebrik ederiz. Ama şu da unutulmasın "Kral yokken efelenir çakallar, kral yokken coşar soytarılar. Verilen her aranın bir sonu vardır. Kral eve döner herkes ayağa kalkar." Kral döndüğünde de, sanırım ilk yiyeceği takımlardan biri YDÜ olacak benim gözümde. Bir arkadaş daha vardı çok kızan bugün. O'nun sözüyle bitireyim: "Bu taraftar bunu unutmaz."

Transferlerin en kotu yonu oyuncularin performansi degil, Anderson'un kesik yemesi. Burada bazi maçlarda Anderson'un çok elestirildigini gordum ama sanirim herkesin gozden kaçirdigi bazi seyler var, Anderson'un istatistik kagidina yansimayan isleri var. Bir arkadas yazmisti, kim ve ne zaman oldugunu hatirlamiyorum ama Moriah-Yvonne ayri ayri dusunulemez, ikisi birlike takimin bir dislisi seklide bir seydi. Iste bugun tam anlamiyla bu sorunu yasadik, Morih'in devre disi kaldigi veya tam saha baskiya gittigi yerlerde Yvonne'u çok aradik. Bence Traore de Silva da kotu oyuncular degiller ama bu kadro yapisinda takima ne katip ne goturduklerini iyice tartmak lazim. Eger çok iyi bir pota alti alternatifi yoksa (ki yok) sezon basinda birlikte oynamayi ogrenmis kadroyu kullanmakta yarar var diye dusunuyorum.

Papova da bazi arkadaslarin yazdigi gibi bu takimin saha içi duzeninde en onemli isimlerden biri, bir uzun için çok hareketli olmasi bunaltici baskimizin en buyuk dislilerinden biri yapiyor onu, spacing ve sut konusuna deginilmis zaten.

Son olarak, ilk maçta Vitola'ya arkadan yumruk indiren, Mersin'e karsi simdi kim oldugunu hatirlamadigim bir rakibe dirsek atan ahlaksiz ve ruh hastasi "milli" oyuncu, bugun de Cansu'ya net olarak çelme takti. Bu kadinin bu ligde ekmek yemesi insanin gucune gidiyor.

Kesinlikle katılıyorum , Ywonne kesinlikle olmalı kadromuzda , Moriah ve Işıl dışında başka kısamız ve dış şut tehdidimiz yok maalesef Ywonne dışında.Maşa nın eksikliği de 2 haftadır kötü etkiliyor bizi.

Bu takım Ydüden 21 fark yiyorsa bu sadece kadro kalitesine bağlanamaz.Koç felaket yönetti, takım da hiç konsantre değildi. Canı sağolsun ama şu 2 maçı alsak hayal edemeyeceğimiz noktadaydık. Bugün takımda bir arzu dahi göremedim pek, en çok can acıtan durum buydu. Andersonın mutlaka oynaması gerekiyor, takım Anderson oynamadığından beri kötü oynuyor.