Bilyoner.com KBL H:19 | İstanbul Üniversitesi - Galatasaray 25.02.17 15.30

Bilyoner.com Kadınlar Basketbol Ligi 19. Hafta karşılaşmasında İstanbul Üniversitesi'ne konuk oluyoruz. 25 Şubat 2017 cumartesi günü saat 15.30'da başlayacak karşılaşma TRT Spor'dan da naklen yayınlanacak.

Başarılar #SarayınSultanları

Yine Anderson kadroda yok, yine savunmamiz aksiyor. Acaba tercih degil de sakatliktan mi kaynaklaniyor bilmiyorum.
Bizim kadro yapimizla sezon basinda oynadigimiz basketbol biraz zorunluydu, skor gucumuz yuksek olmadigi için rakipten daha fazla atis kullanmaya dayali bir oyun planimiz vardi, bu oyunun guçlu takimlara karsi patlayabilecegini herkes ongormustu, nitekim Fb, Agu, Ydu maçlarinda baski asildiginda kirilganligimiz ortaya çikti. Sanirim Marina hoca da daha normal bir set anlayisina donmek istiyor ama gorunen su ki, sadece bir iki oyuncu degistirerek bunu saglamak imkansiz. Set oyunundaki diger birebir eslesmeler halen aksiyor, hiçbir bolgede herhangi bir rakibe net ustunluk kuramiyoruz hatta 2-3 pozisyonda surekli zayif kaliyoruz. Bu açidan, elde çok sert patladigi maçlar olsa da sezon basindaki anormal basketbol anlayisinin daha yerinde olacagini dusunmekte israr ediyorum. O duzende her maglubiyetin bahanesi benim nezdimde geçerlidir.

Jefferson maçı aldı ama yine çok kötü oynadık, artık Anderson geri dönmeli, pota altında güçlü rakiplere karşı da vitola-papova-sofia üçlüsünü beraber kullanabiliriz. Hocanın sete sette Astou'yu kullanmak adına planları olabilir ama bir türlü işletemiyoruz ve onun oyunda olması tempomuzu da düşürüyor.

Şu tribünde küfür edenlerin yerine ben utandım. Orada Beşiktaş'a küfür etmenin ne anlamı var? Kadınları desteklemeye gidince yapmayın, en azından onlara saygınız olsun.

Kazasız geçtik önemliydi Jefferson çok iyi kontrol etti son periyot oyunu. Hocanın Traore ısrarı neden anlamak güç, oyuna etkisi yok. Takım onu dahil edicek diye bütün oyunun kontrolunu kaybediyoruz savunma tarafına bahsetmeye gerek yok zaten, birinci periyot o savundu büyük bölümde White 10sayı üretti birinci periyotta. Birinci maçta Anderson onu tuttu bütün maç boyunca neredeyse 9sayı üretmişti kısacası kadroda olmasa kimse aramaz. Pınar ondan daha az süre aldı ama galibiyette etkisi daha fazla kim iyiyse o oynar neden yani bu ısrar en fazla oyuncumuzun olduğu yer normal pozisyonlarında oynatsak 3 numara pozisyonu ve Jefferson-Işıl aşırı yük biniyor. Milli takım arasından sonra oyunumuza savunma ve hucum tarafında en fazla etki eden oyunculardan biri Anderson. Sağlıklı oldukları sürece Jefferson-Anderson oynaması lazım bütün kulvarlarda. Anderson Eurocup lisansını çıkartalım takım adına daha iyi olur her maç Jefferson-Işıl ikilisine bütün yükü yüklemek doğru değil.

Koç'umuza ve kararlarına saygım sonsuz ama , bence de Anderson olmalı kadroda , onsuz çıktığımız her maçta daha büyük sıkıntı yaşadık.

Papova'nın dönüşüyle daha derli toplu bir görüntü verdiğimiz kanaatindeyim. Takımdaki genel form düşüklüğü ise maalesef devam etmekte.