Kadınlar Basketbol Türkiye Kupası | 1-4 Mart

16/17 Bilyoner.com Kadınlar Basketbol Türkiye Kupası, 1-4 Mart 2017 tarihleri arasında İzmir Bornova Atatürk Spor Kompleksi'nde düzenlenecek. Ligin ilk 8 takımının yer aldığı turnuvada ilk maçımızı 1 Mart Çarşamba saat 17:30'da YDÜBGD ile oynayacağız.

Turu geçmemiz halinde yarı finalde, İstanbul Üniversitesi - Beşiktaş maçının galibiyle oynayacağız.

Tam program;

1 Mart Çarşamba

13.00: Mersin BB - Bellona Agü
15.15: Hatay BB - Fenerbahçe
17.30: Galatasaray - Yakın Doğu Üniversitesi
19.45: İstanbul Üniversitesi - Beşiktaş

2 Mart Perşembe

18:00: Mersin BB/Agü galibi - Hatay BB/Fenerbahçe galibi
20:15: Galtasaray/Ydü galibi - İstanbul Üniversitesi/Beşiktaş galibi

4 Mart Cumartesi günü final maçı oynanacak. Umarım kızlar kupayla doğum günü hediyemi verir o gün :)

Başarılar Sarayın Sultanları.

Çeyrek finalin ilk 3 maçı tamamladı. Agü, Fb ve Bjk yarı finale yükseldi. Son çeyrek final maçında birazdan Yakındoğu Üni ile karşılaşacağız, maç TRT Türk'ten canlı yayınlanacak.

YDÜ oyunun kontrolünü elinde tutsa da umutsuz değilim ben. Sonuna kadar kovalayacağız.

Işıl'ın şut sokmaya başlaması lazım, çok gömülüyorlar. Jefferson dışında sayı opsiyonları lazım, ilk aday da kaptan, son dönemde biraz formsuz.

Sportmenlik dışı faul isteyen yorumcuyla yeni bir çığır açtı Trt

Astou Traore benim de sinirlerimi bozuyor.

Anderson olmayinca tam saha baskimizi yapamiyoruz. Artik tercih de etmiyoruz pek.
Onun disinda YDU'ye karsi nasil oynanmasi gerekiyorsa oyle oynuyoruz ilk yarida, bu oyunu devam ettirirsek sonuna kadar maçin içinde kaliriz, sonrasi ribaund ve biraz beceri. Eger oyun içeriye çok gomulmeye baslarsa pota altinda karsilik veremeyebiliriz, su ana kadar disarida iyi baski yaptik ama iki ucu keskin biçak (sirf bu yuzden ozellikle bu maçta Anderson çok onemliydi, disarida baski yapinca hemen tersten bos adami buluyorlar, ozellikle 3 numaradan, kendisi daha agresif ve hizli).

Traore'yi çok mu aramışlar diye klasik bir soru soracağım ama büyük ihtimalle aramaya bile tenezzül etmemişlerdir. Hangi takımla oynarsak oynayalım uzunları bizim maçta şov yapıyor. Bugün de Robinson'u maçın adamı yapacağız. Görünürde 4 tane pivotumuz var ama 4'ünü topla bir tane Robinson etmiyor.

Maalesef, bu takımın mücadele etmekten başka yapabilecek bir şeyi yok!.. Benim esas üzüntüm, takımda gelecek vadeden yetenekli herhangi bir genç oyuncunun da olmaması... Belki biraz Meltem Yıldızhan; o da şanssız bir şekilde sakatlandı.

Maljkovicin Traore tercihini anlamak güç. Saçma sapan işler yapıyor anlamıyorum. Yvonne sakat da biz mi bilmiyoruz? Kazanamazdık gene belki ama daha çok katkı vereceği kesin. Bugün geçen maçtan farklı olarak çok iyi mücadele ettik skor aldatıcı.

Farklı bir şey beklemiyordum zaten.
FB, Ydü ve Agü bizden çok daha kaliteli takımlar..bir Moriah ile olmaz bu iş.
Bu yönetim gitmeden bize hiç bir şubede rahat yüzü ve gülmek yok.
Allah yardimcimız olsun...

Traore konusunda yazmaktan yoruldum hoca oynamaktan bıkmadı. Herkesin gördüğünü hoca görmek istemiyorsa aylardır boşa herşey. Savunma tarafında ciddi direnç katan,kolay perdelemelere takılmıyan ve hucum tarafında topla yaratıcı Anderson oynatmıyoruz lükse bak. İlla fiziksel avantaj yakalasın diye Traore 3oynatıcagına Papova 3 çek cansu 4 oynasın Traoreden çok daha verimli olur.Hucum tarafında çok az perdeleme kullanıyoruz bunun fazlalaşması lazım rakip uzunları dışarı çekiyoruz kısalarımız penetre alanı buluyor köşelerde forvetlerimize boşluk oluşuyor ama çok az kullanıyoruz kısaların perdesiz becerisine kalıyoruz gereksiz şekilde. Yakın Doğu set içinde toplu topsuz kaç tane perdeleme kullanıyor kısalarına alan açtılar. Perdeleme sayımız çok az oyunu açamıyoruz. Savunma tarafında bazen zahmet edip alan savunması deneyebilirsiniz bu kadar ribaund sorunu yaşıyorken en azından oyunun ritmini değiştirmek için.

Son düzenleme:
O kadar normal bir sonuç ki üzülmeye gerek yok Hocanın elinde başka oyuncu mu vardı da TRAOrE oynadı diye kızıyorsun uzun açığını kapatmaya çalışıyor işte
bu sene hiç kupa alamayız tek isteğim altyapıdan 2 oyuncu çıkarsak bu sene kardır

Öncelikle tabiki aradaki kadro kalitesinden maçı kazanamayacağımız belliydi....lakin bir senede aynı takima üç maçta da kaybetmek çok zoruma gitti...Bu yönetimden nasıl kurtaracaz arkadaşlar bu kadar hedefsiz bir yönetim olur mu bütün takımlarımız ligde kalmak için kurulmuş sanki....ayaklanalim artık işi eyleme dökelim de kurtulalım bu yönetimden...

Hocanın elinde başka oyuncu mu vardı da TRAOrE oynadı diye kızıyorsun uzun açığını kapatmaya çalışıyor işte

Hocanın elinde başka oyuncu var Anderson, neden kızdığımız gayet ortada, traoreyi 3 numarada oynatıyor hoca zaten, uzun açığıyla da alakası yok, ve kesinlikle ribauntçu bir oyuncu değil traore, maç başına 3 ribaunt alıyor, andersonun ortalaması 4.5
Uzun açığını kapatmak istiyorsan da koyarsın Sofiayı da traore yerine.

2kısa-2uzun kullanırken kısalardan birini traore yapmanın hiç bir mantığı yok, uzun açığını kapatmak istiyorsan da 1kısa-3uzun koyarsın elinde sofia var.

Biz bir eleştiri yaparken dayanağımız var kısacası, hocanın bildiği daha iyi bir şey vardır da görmüyoruzdur diyebilirsiniz, ya da traore şunu yapıyor da var diyebilirsiniz, ama ortaya bir şey koymadan anlamsız.

Edit: Anderson varken de çok eleştiriliyordu, en azından yokluğunda değerinin bilinmesi güzel

Son düzenleme: