Euroleague 24. Hafta | Galatasaray 87-84 Real Madrid

18 yıllık GSbasket forumunu Ergin Ataman, beceriksiz yönetim ve genel olarak ruhunu kaybetmiş bir takım uğruna feda edemeyiz.

Maç konusu geç de olsa açılmalı ve konuşulması gereken her şey açıkça konuşulmalı.

İlk yarı sonucu: Galatasaray 49 - Real Madrid 46

Umarım oynadıkları en değerli maça bile konu açılmaya layık görülmeyenler bunun önemini kavrarlar. Kavramayanlara en ağır şekilde tepkiyi gerçek Galatasaraylılar mutlaka verir.

İkinci yarıya da hücum anlamında çok iyi başladık.

Yalnız 20 sayı fark bile yesek ben bu adamı takımın başında 1 maç daha bile görmek istemiyorum.

Hakikaten aklımız başımıza şimdi mi geldi. Daha önceden neredeydi takım? Fener'in rakiplerini yeniyoruz iş işten geçtikten sonra.

İşte bir kaç hafta yeni transfer gazı, bir kaç hafta kadro dışı bırakılma gazı, ittire kaktıra bitecek sezon da, ne olursa olsun Real' karşı şöyle oynayabildiğimizi görmek feci güzel.

Ne diyorsunuz yahu? Yeterince arsız, karaktersiz maç oynamadık da bir de Fenerbahçe kaybetsin diye rakiplerine mi yatacağız? Takımın 1.5 ayda oynadığı toplardan biri işte, zaten Euroleague'de belli bir eşiği aşmış takımlar içinde en yumuşak olanı belki de Real Madrid, bir de takımın iyi günde kötü günde savunma azmini azaltmayan 2-3 adamından biri Llull'u kesince çaresiz kaldı Madrid. Aylar sonra takım savunma yapıyor, çünkü hücumda olağanüstü temazsız oynuyorlar. 10 gün sonra Fener'den kendi sahasında dayak yediğinde göreceğim bu takımı. Bakalım o zaman da bugünkü gibi dik durabilecekler mi? Mart olmuş, takımın deplasmanda 5 sayı altı kaybettiği maçı bir elin parmaklarını geçmez, hala Fener derdindeyiz.

Tabiki Real'e yatalım demiyoruz. Bizim serzenişimiz takımın daha önceki ruhsuz oyununa. Akıllarına şimdi mi geldi oynamak. 1 maçla mı göklere çıkaracağız onları. İsterlerse Real'i 20 sayı farkla yensinler şu an bizim ne işimize yarayacak. Önemli olan aynı mücadeleyi 4-5 maç üst üste gösterebilsinler. Bize umut versinler.

Her şey normale döndü. Fark 18 den 4 e düştü. Ne zaman "acaba?" desek "yok la yok şaka yaptık" diyor takım resmen.

bu arada

ATAMAN İSTİFA

Zor da olsa kazandık. Açıkçası hiç sevinemedim bu galibiyete, hatta üzüldüm. 18 sayı öne geçip, rakibin yakalaması hatta 4 sayıyla geriye düşmemiz bile takımın özetini gösteriyor. Real Madrid'i tarihte ilk defa yendik güzel ama işin tek güzel yanı bu. Onun dışında galibiyetin zararı bile olduğunu söyleyebilirim. Ergin'e biraz daha kredi sağlandı ve Fb'nin işine geldi.

Galibiyete sevindim. Salona gitmediğime üzüldüm. Bir çok olumsuzluk var ama Real Madrid'i yenmiş olmanın verdiği keyfi de yaşamak hakkımız. FB'ye yaramasına da çok takılmamak gerek. İlk 4'te bitirecekler, F4 yapacaklardı zaten.

Aklıma futbolda oynadığımız şampiyonlar ligi maçları geliyor o zamanlarda grubun ağa babası olurdu lider çıkmayı garantiler bizde belki uefaya gitmek ya da grup sonuncusu olarak prestij kasmak için böyle maçlarda büyük takımların yedeklerine karşı galibiyet alırdık yüzeysel bakarsak bu galibiyet iyi birşey zira ayrıntıya girersek ağzımızda bıraktığı tat acılaşıyor...

Her ne şartta olursa olsun, Real'i yenmek güzel.

Yanlış bilmiyorsam Euroleague'de Real Madrid'i ilk defa yeniyoruz, değil mi?

bu maçla beraber blake schilb'in takıma negatif enerji getirdiğine bir kez daha inandım. resmen spritüel manada takım daha iyiydi. oyun içinde yaptığı işlerle micov'un kopyası bir oyuncu olmadan da yapabiliriz.