EuroLeague Women 2016-2017

Ben onların Kursk'tan çok daha fazla harcadığını düşünüyorum, hatta öyledir de.
Tarih tekerrürden ibaret olmayagörsün... Her sene alıştık. Ama olsun onlar istikrar takımı hep oralardalar (!)

Bu alemde en büyük eğlence bir kez daha Fenerbahçe, Buyrun Mahmut Uslu'dan ağlaşmalar:

[FONT=&quot]Uslu, FB TV'ye yaptığı açıklamada, Uluslararası Basketbol Federasyonları Birliğini (FIBA) eleştirerek, "FIBA çok kötü yönetiyor. Erkeklerde Dörtlü Final'e gidersin ya da gidemezsin ama ULEB doğru yönetiyor. Herkese eşit koşullar sunuyor. Ama FIBA maalesef Avrupalılara veya Ruslara ayrıcalık tanıyor. Ruslar, Avrupalı sayılıyor. Bütün Avrupa'da oynayan oyuncular oynayabiliyorlar. Karşı takımda 3 ABD'li öyle veya böyle Avrupa statüsünde oynuyor." dedi.[/FONT]
[FONT=&quot]Rakipleri karşısında skorda dengeyi kurmayı başardıklarını kaydeden Uslu, "Bunlar mazeret değil. Yakalamıştık, kazanma şansımız yüksekti ama maalesef olmadı. Biz inanıyoruz, inşallah bir gün Avrupa şampiyonu olacağız. Bu sefer çok önemli bir fırsattı." ifadelerini kullandı.[/FONT]
[FONT=&quot]Uslu, Oyuncuların UMMC Ekaterinburg maçında önemli bir başarıya imza atarak finale çıktıklarına dikkati çekerek, şöyle konuştu: "İki günde karşılaştığımız takımlara göre yüzde 70 daha az maliyetle kurulmuş bir takımımız var. Hep buralarda olmak için uğraşıyoruz. En önemli şey Türk çocukların yetişmesi. Rakipte 12 oyuncudan birisi Rus, çünkü Avrupalı statüsünde olan herkes bu şampiyonada oynayabiliyor. Bizde de 4 tane genç takımdan yetiştirdiğimiz oyuncu var. 5 tane de yabancımız var. Devşirme de yok."[/FONT]
[FONT=&quot]Mahmut Uslu, bir gün Avrupa şampiyonu olacaklarına inandığını kaydederek, sözlerini şöyle tamamladı: "Başkan başta olmak üzere tüm yönetim kurulu ve bize inanan sponsorlar merak etmesinler biz bir gün Avrupa şampiyonu olacağız. Çünkü bütçe farkları çok. FIBA yeterli değeri vermiyor. Yani ne olduğunu biz bilmiyoruz tabii ki, bakacağız, bu işin peşini bırakmayacağız. Özellikle geçen maçta oynayan 3 iyi oyuncumuz bu maçta oynayamadılar. Olabilir böyle şeyler. Fenerbahçelilere şunu söylemek istiyorum; Fenerbahçe öyle veya böyle birinci kupadaki Avrupa şampiyonluğunu getirecek Türkiye’ye. Fenerbahçe Kulübü olarak Aziz Yıldırım'ın başkanlığında çok önemli işler yapıyoruz. İnşallah kamuoyu daha çok önem verir ve inşallah devletimiz, Spor Bakanlığı bu amatör branşlara daha çok destek verir. Ruslar kadar versek zaten 2-3 kere şampiyon olmuştuk." [/FONT]

Moderatör tarafında düzenlendi:
Hakkaten komik ve zavallı insanlar. Sanki geçen seneye kadar devşirme Türk kullanmıyorlardı ve sanki altyapıdan oyuncu oynatıyorlar sürekli =))

Çok iyi oldu çok. Ayrıca Kursk'tan nasıl yüzde 70 daha az maliyetli fener anlamadım. Hiç sanmıyorum. Darısı erkek takımlarının başına.

Nasıl olsa kimse bilmiyor, ilgilenmiyor diye rahat rahat sallamış Mahmut Uslu, 2 takımda da 3'er ABD'li yok mu? (Angel-Prince-Ogwumike // Parker-Lavender-Quigley)
Ayrıca yanlış saymıyorsam Prince hariç 7 Rus oyuncu var Kursk'un Fener maçı ilk 12'sinde. Prince de devşirme desen onlar senden az yabancılı :)