EuroLeague Women 2016-2017

16/17 EuroLeague Women'de F8 turu 2. maçları oynanıyor şu sıralar. Dinamo Kursk ve UMMC Ekaterinburg rakiplerini 2-0'la geçerek yarı finale yükseldiler. Prag kendi sahasında Nadezhda'yı yenerek seriyi son maça uzatırken, Fenerbahçe de Avenida deplasmanında ilk yarıyı 15 sayıyla geride kapadı. Büyük ihtimalle o maç da son maça uzayacak. Son maçlar 15 Mart'ta oynanacak. Fenerbahçe tur atlarsa yarı finalde UMMC ile eşleşecek. F4 ise 14-16 Nisan tarihleri arasında oynanacak. Ev sahibi henüz belli olmadı ama Rusların bir adaylığı söz konusuymuş.

Prag deplasmanda Nadezhda'yı rahat geçerken, Fenerbahçe evinde Avenida'yı zorlanarak geçti.

Yarı final eşleşmeleri şu şekilde;

UMMC Ekaterinburg - Fenerbahçe
Prag - Dinamo Kursk

F4 büyük ihtimalle Rusya'da oynanacak. UMMC zorlanmadan alır kupayı bu sefer.

EKA alamasa bile Fenerbahçe'ye elenme ihtimalini çok olası görmüyorum ben, kaldı ki Rusya'da oynanacaksa hiç ihtimali yok. Kursk gününde olursa belki sorun çıkarabilir Fenerbahçe içinse klasik son olacaktır.

Fırat Okul yeni Ekrem Memnun'dur demiştim.
Bugün kupayı aldıktan sonra herkes anlayacak.
Fenerbahçe kadrosu ile değil koçu ile şampiyonluğu alacak.
Ama unutulmasin ki tarih ilkleri yazar ;)

Bize finalde kupayı kaybettiklerinde kapatacaklardı şubeyi ki onları yakından takip eden bir sürü insan bırakmıştı o maçtan sonra. Bugün yine alamazlarsa gerçekten kapatsınlar.