Ergin Ataman'a Açık İstifa Çağrısı!

Sayin Ataman,

Galatasaray'da bu besinci sezonunuz. Galatasaray tarihinde basketbola toplam harcanan parayi 5 senede siz harcadiniz. Bu surede GS muzesine bir Turkiye Ligi Sampiyonlugu ve bir Eurocup kazandirdiniz. Bunlar icin size bir Galatasarayli olarak tesekkur ederim. Ancak... Her sene oyuncularinizla kavga etmeniz, bes senedir ne oynadigi belli olmayan, deplasmanlarda pisirik, butceye gore rakip secen bir zihniyetle takimi yonetmeniz ki bunlar vizyonunuz hakkinda onemli isaretler veriyor. Surekli butceden bahseden biri oldugunuz icin size su soruyu soracagim: GS EUROCUP'U ALDI VE SIZ BUNUN ICIN KENDINIZI KAHRAMAN GIBI GOSTERIYORSUNUZ. PEKI GS EUROCUP'U ALIRKEN HANGI RAKIBINIZIN BUTCESI SIZIN TAKIMINIZDAN FAZLAYDI? BAYERN MUNIH MI, CANARIA MI, YOKSA STRASBOURG MU? Eger bu rakiplerinin butcesi sizden daha fazla degilse siz demek ki yapmaniz gerekeni yapmissiniz. Yani Eurocup'u kazanmak GS icin olaganustu bir basari degil. Bu bir...

Sene basindan beri dilinizden butce lafi dusmuyor. Size soruyorum butce ve alinan oyuncular icin sezon basinda ben mi tesekkur ettim yonetime? Su yaziyi okuyalim: Basketbol Haberleri: Ergin Ataman: "Galatasaray maçlarına üst oynayanlar kaybedebilir" - Hızlı Hücum | Basketbolun Nabzı

Bu nedir simdi? Insanlarin akliyla, hafizasiyla dalga geciyor olabilirsiniz ama tarih hicbir seyi unutmaz Sayin Ataman! Bu iki...

Yine butceden gidelim... Sene basinda butce icin yonetime tesekkur ettiginizi bir an icin unutalim. Ama siz YARI BUTCENIZE SAHIP BANVIT KARSISINDA BU SEZON UC MAC OYNAYIP UCUNU DE KAYBETTINIZ! Bu nasil oluyor simdi Sayin Ataman, Bu nasil butce hesabi? Bu uc...

Sene basinda yildiz diye getirdiginiz Russ Smith'i kavga dovus gonderdiniz, Dentmon'u kovdunuz, Thompson'u kovdunuz, sakat sakat Krstic'i aldiniz daha bi mac oynamadan adam gitti, Italya'dan yildiz diye getirdiginiz Fitipaldo kadroya giremiyor, ustelik bu adama bonservis odettiniz. Preldzic'den sifir verim aldiniz, Schilb'i kadro disi biraktiniz. Gecen senelerde transferde yaptiginiz hatalari buraya yazsam sayfalar yetmez. Yani oyuncu iliskileriniz berbat Sayin Ataman... Bu dort...

GS'nin en buyuk rakibi FB'dir ve siz bu sezon FB bizim seviyemizde degil dediniz GS'yi kucuk gostererek. Bunca yildir GS'yi takip ederim bir coachin Galatasaray'i bu kadar rezil eden bi aciklamasini ilk defa sizden duydum. Fenerbahçe bizden çok üstün bir takım - Skorer EuroLeague Haber Bu bes...

Coaching olarak her seyi bir kenari koysam bile sari-kirmizi formaya GS armasina yakismiyorsunuz Ergin Ataman. Neden biliyor musunuz? Hic bi maasli profesyonel eleman GS taraftarina istifa istedegi icin capulcu, hain vs. diyemez. Sizin isiniz paranizi alip takimi duzgun bir sekilde calisirmak ve dogru transferler yapmak. Sizden beklenen basarilar icin mucadele etmek. Siz hangi halde insanlarin Galatasarayliligini sorguluyorsunuz?

Karsiyaka, Besiktas ve Efes taraftarinin sizi neden sevmedigini simdi daha iyi anladim. Onlara kupalar kazandirmaniza ragmen ustelik... Sayin Ataman, istifa etmeniz icin oldukca fazla sebep oldugu acik.

Istıfa edin, istifa edin, istifa edin!

Moderatör tarafında düzenlendi:
Etmesin de şu, yönetim seneye sözleşme yenilemesin yeter. Edeceği yok, McCollum başkanla sene sonuna kadar biraz teselli oluruz umarım.

Abdi Ipekci'de ayni butcene sahip Baskonia takimina hem oyun olarak, hem de skor olarak ezildigin icin ISTIFA! Euroleague seviyesinde isik vermedigin icin ISTIFA!