2017-2018 Transferler ve Kadro Yapılanması

Ayşegül geri geliyor Merve Uygül doğru mu bilmiyorum, yani mantıklı gelmiyor.

Seneye 3+2 olacağı için yerli oyuncu piyasası acayip artmış durumda.

Ayşegül geliyorsa güzel hamle olur.
Tilbe de gelse çok güzel olur yerli rotasyon için.
Yabancıların durumu nasıl ?
Moriah kalıyor mu ?

Öncelikle bu yönetim gitmediği sürece ben pek olumlu hamle beklemiyorum..Öte yandan Ayşegül'ün geri gelmesi takıma güç katar zaten niye gönderildiğini anlayamamıştım!! Bu transfer sürecinde bizim için önemli olan gelecek yabancı oyunculardır..Bu yönetimin de doğru karar vermesi çok zor, gene eldeki paralar çarçur edilecektir..

Galatasaray kadın Takımı gelecek sezonun kadrosunu oluşturma girişimlerine hız verdi, Bellona AGÜ'den Ayşegül Günay'ın ardından Mersin BŞB'den Gintare Petronyte ve Fransa'nın ESB Villeneuve Montperiller takımından Olivia Epoupa ile prensipte anlaştı.
Olivia Epoupa, Kadınlar Eurocup'ta 3.0 sayı, 2.0 asist, 1.5 ribaund ortalamaları tutturmuştu. Gintare Petronyte ve Ayşegül Günay daha önce de sarı kırmızılı formayı giymişti.

Epoupa hocanın sevdiği tarzda bir oyuncu milli takım maçlarından hatırladığım kadarıyla. Tempoyu seven dış şut istikrarı olan bir oyuncu değil gibi penetresi daha öncelikli şutuna göre. Topa baskını seven bir oyuncu. Petronyte iyi oyuncu ama pota altını yine avrupalı oyuncudan kullanıyoruz umarım sıkıntı yaşamayız kaliteli oyuncu. 2 kıta dışı hakkımız halen saklı acaba 5 yabancıyla mı yola başlıcaz yoksa 4 mü oda kritik. Jefferson umarım tutarız 5 yabancı ile başlayıp bu kadar guard transferi ümidimi azaltsada.

Son düzenleme:
Epoupa'yı milli takımda bize karşı oynadığı bir maçtan anımsıyorum. Oldukça iyiydi ama pek istikrarlı gözükmüyor. Tempoyu seven bir yapısı var. Bu açıdan Jefferson'ı tutabilirsek bence şahane bir ikili olur. Maljkoviç'in Fransa liginden tanıdığı bir isim ayrıca. Petronyte geçen sezon Euroleague'de iyi işler çıkardı. Bizim bütçemizde bir takım için isabetli seçim olacağını düşünüyorum.

Galatasaray kadın Takımı gelecek sezonun kadrosunu oluşturma girişimlerine hız verdi, Bellona AGÜ'den Ayşegül Günay'ın ardından Mersin BŞB'den Gintare Petronyte ve Fransa'nın ESB Villeneuve Montperiller takımından Olivia Epoupa ile prensipte anlaştı.
Olivia Epoupa, Kadınlar Eurocup'ta 3.0 sayı, 2.0 asist, 1.5 ribaund ortalamaları tutturmuştu. Gintare Petronyte ve Ayşegül Günay daha önce de sarı kırmızılı formayı giymişti.

Epoupa hocanın sevdiği tarzda bir oyuncu milli takım maçlarından hatırladığım kadarıyla. Tempoyu seven dış şut istikrarı olan bir oyuncu değil gibi penetresi daha öncelikli şutuna göre. Topa baskını seven bir oyuncu. Petronyte iyi oyuncu ama pota altını yine avrupalı oyuncudan kullanıyoruz umarım sıkıntı yaşamayız kaliteli oyuncu. 2 kıta dışı hakkımız halen saklı acaba 5 yabancıyla mı yola başlıcaz yoksa 4 mü oda kritik. Jefferson umarım tutarız 5 yabancı ile başlayıp bu kadar guard transferi ümidimi azaltsada.

Sıradan yabancılar...Sıradan isimler.. Şu yabancı hakkını iyi kaliteli isimler almak varken ....Euroleague'de ihtimal vermiyorum bu mantıkla bir şeyler yapabileceğimize...

USA'li 3 isim almak daha doğru olurdu ( İçlerinden birisi Taurasi ayarında gerisi bir level altı oyuncu ) Yine Avrupalı beyazlarla olacak iş değil bunlar.

Eurocup'a katılsak daha iyi bu kadro ile. Sıradan...çok sıradan....

Son düzenleme:
Epoupa'yı as değil de yedek için alırsak iyi. Ama eğer as için alıyorsak beklentileri düşük tutalım. Euroleague oyuncusu değil.

Moriah - Oblak - Epoupa - Dupree - Stokes güzel yabancı rotasyonu olur.

Edit: Petronyte ile de anlaşmışız. Bizdeyken pek iyi değildi ama son yıllarda bir gelişme göstermiş. Stokes - Petro ikilisi ikiz kuleler gibi olur.

Son düzenleme:
Bu transferler doğru mu arkadaşlar nedir son durum? Tanju Bey buralardaysa yazarsa çok iyi olur..Bu transferler doğru ise yine kötü planlama yapılıyor demektir zaten Dursun olduğu sürece hiç umudum yok olan da fazla umutlanmasın bence..Bize level atlatacak 1-2 oyuncu kesin lazım iken hala rotasyon oyuncuları kadroya katılıyor ve kadro şişiyor!!

Son düzenleme:
Cansu gidebilir. Bu sene ozellikle dis atislarda istenen katkiyi saglayamadi.Gelisimi ilerlemez ilerleyen zamanlarda. Buraya kadar diyorum hangi takımda oynarsa oynasın...

Bahar YDÜ'de devam ediyorsa Cansu'nun gideceğini pek tahmin etmiyorum, Birde her ne kadar yönetim faaliyet raporunda Kadın basketbol şubesi için 10,5 milyon tl yazmış olsa da geçen sezon bütçesi sadece 800.000 Euro idi, Bu sezon sponsor bulamazlarsa 800 bin bile zor, Onun için ne yerli nede yabancı oyuncu konusunda beklentiye girmeyelim..

Jefferson tutabilirsek kadroda 5 yabancıyla başlamamız daha dengeli olur. 2-3 oynıyan kısa ve 3.5 veya 4 oynıyan kıta dışı alırsak. Iagupova çok iyi olurdu hocanın oynattığı düzende. 3.5 içinde Alysha Clark. Cansu ayrılırsa takım adına büyük eksi olmaz bütçeyi dengelemek ve Meltem kazanmak lazım.

Marina Maljkovic yönetiminde geçtiğimiz sezon yeni bir yapılanmaya giden Galatasaray kadın basketbol takımı genç kadrosu ve mütevazi bütçesiyle ligde yarı final oynayarak Euroleague'de mücadele etme hakkı kazanmıştı. Eurocup'ta da yarı final oynayan Sarayın Sultanları'nda yeni sezon öncesinde kadro çalışmaları hız kazanırken, Basketfaul sitesinin haberine göre Bellona AGÜ'de forma giyen Ayşegül Günay'ın ardından Mersin BŞB forması giyen Gintare Petronyte ve Fransız temsilcisi ESB-Villeneuve forması giyen genç oyuncu Olivia Epoupa ile prensip anlaşması sağlandı.

Litvanyalı uzun oyuncu 2010-11 sezonunda; Ayşegül Günay ise 2014-16 sezonları arasında sarı-kırmızılı formayı giyerken; Fransız oyuncu Epoupa geride bıraktığımız Rio 2016 Olimpiyatları'nda milli takım formasıyla mücadele etmişti.

Fcn blog haberiymiş...