2017-2018 Transferler ve Kadro Yapılanması

Seneye ELW'de olursak yerlilerden Işıl, Pınar, Meltem, Cansu, İnci, İrem Naz kalmalı. Yabancılardan da sadece Moriah kalabilir. Eğer yerine üst düzey bir combo guard (Kayla McBride vs.) alınmazsa dursun. Yaşı daha genç bir oyuncu ve kariyerindeki ilk yurt dışı macerası. Sonraki sezonlarda kendini çok daha geliştirecektir. 5 numaraya da Kelsey Bone tarzında fizikli ve savunmacı bir oyuncu gerekiyor. Kosice maçlarında tek başına pota altımıza üstünlük kuran Vicki Baugh veya Bjk'deki Kiah Stokes düşünülebilir. Agü'de Sanders'in sözleşmesi bu sezon bitiyor. Mutlaka alınmalı yoksa Fb'nin kesin bir girişimi olacaktır.

17-18 Gala;

PG: Işıl - Vandersloot (Teja Oblak)
SG: Jefferson (Kayla McBride) - Pınar - İrem
SF: Sonja Petrovic - Cansu
PF: Jelena Milovanovic - Bahar - Meltem
C: Lara Sanders - Vicki Baugh (Kiah Stokes) - İnci

Çok fazla maliyetinin olacağını sanmıyorum bu kadronun. ELW'de oynayacağız sonuçta biraz bütçeyi artırmak gerek.

17-18 Transfer Sezonu

PG: M.Jefferson- Işıl
SG: K.McBride(Y.Andersen)- Pınar- İrem
SF: S.Petrovic(R.Allen)- Cansu- Deniz
PF: J.Milovanovic- M.Papova- Meltem
C: L.Sanders- K.Vitola(Vicki Baugh- Kiah Stokes)

Not: Ashley Paris, Astou Traore ve Sofia Da Silva'nın takımdan ayrılması..
Not: Yağmur Kübra Taşar, Eda Şahin, İnci Güçlü ve Seda Deniz'in oynayabileceği ve gelişebileceği takımlara kiralanması..
Not: Teja Oblak, Kayla McBride, Rebecca Allen, Sonja Petrovic, Jelena Milovanovic, Nneka Ogwumike, Vicki Baugh, Kiah Stokes, Lara Sanders gibi oyuncuların takip edilmesi..Tabi bazılarını alabilecek gücümüz olmayabilir ama denemekte fayda var..Özellikle Lara'yı bir şekilde takıma kazandırmalıyız..

Biliyorum bu yönetim başımızda kaldığı sürece bir yapılanmadan söz edemeyiz ama tek güvencem Maljkovic hocam..Bu tarzda bir yapılanma hiç zor değil yeter ki yapılacak transferler direk takıma katkı yapacak düzeyde olsun..Yani Paris veya Traore tarzı oyuncu yerine bu ikisinden de iyi birilerinin gelmesi lazım..Bana göre 3,4 ve 5 numara eksiklerimize yaparsak bu transferleri ve bunlar takım kalitesini yukarı taşırsa çok iyi bir kimya yaratırız..

Bu transfer döneminde en önce yapmamız gereken hamle Jeffersonu kadroda tutmak olacaktır!! Ayrıca kiraya yollamamız gereken 4 oyuncumuz var ki bu oyuncular bizim geleceğim konumuzda..Takımdan gitmesi gerekenler zaten herkesin birleştiği isimler..Tek önemli nokta yapılacak olan transferlerin kalite düzeyi ve hocanın sistemine uygunluğu..

İyi Geceler..

Son düzenleme:
YDÜ - Işıl, ciddi ilgi.
Yakın Doğu, GS'li Cansu Köksal ile ilgileniyor, sadece gelen bir duyum. Netleştirmedim daha.
Ekrem hocayı ikna şansları var, ona gittiler.
Pınar Demirok'un yazın evlenip basketbolu bırakacağı söyleniyor. Sadece duyum, netleştirmedim.

AGÜ; Tolo ve Marginean ile imzalamış bile.

via@beckyanil

Son düzenleme:
PG: Işıl - TejaOblak
SG: Jefferson - Pınar - İrem
PF: Ashley Walker (Endene Miyem)- Tugce Canitez- Meltem
C: Lara Sanders -Glory Johnson - İnci

Yvonne'yi Avrupa'lı yapsak ne güzel olur.
Mücadelesi,karakteri müthiş bir oyuncu.
Bu yüzden kaybetmemeliyiz.

Tuğçe yerine Tilbe ile anlaşmalıyız.
FB de takım kaptanını bırakmaz zaten.

Mesela Sonja'ya verilecek bi 300 bin doların var mı? Tuğçe'nin ne işi var bu takımda hem de senin en fazla alan yerli oyuncun kadar para alırken Fenerden? Glory Johnson iki ay için 200 bin dolar aldı Canik'ten? Lara Sanders konusuna hiç girmiyorum bile! Ne kadar kolay böyle kadro yazmak değil mi?

Son düzenleme:
Öncelikli hedefimiz Maljkovic'i mutlaka tutmak olmalı. Ardından dinamik oyunculardan kurulu, boş olmayan, f/p transferleri ile sezona başlamalıyız. Gelecek transfer sezonundan tek beklentim Lara Sanders'ı almak ve Moriah'ı tutmak. Dengeyi değiştirebilecek bir oyuncu Sanders. Yerliler genel olarak kalır muhtemelen. Euroleague'e tekrar katılacağız, dolayısıyla kulübün biraz fedakarlık yapması gerekiyor ki buna inancım tam. En azından 2 milyon seviyesine transfer bütçesini çıkarmalıyız. O zaman Maljkoviç'in istediklerini yapma fırsatını verebiliriz.

Son olarak da, mevcut mali tabloyu görünce Ceyhun Yıldızoğlu'na ne desek az kalır. Yazık ki ne yazık!

Geçen ay kadroya alternatif olarak yazdığım Vandersloot ve McBride'nin sözleşmesini uzatmış sanırım Ydü. Öyle bir haber vardı büyük ihtimalle de uzatırlar. Para bol seneye EL'de oynayacaklar. Sanders de Kursk'a gidiyormuş. En azından biz alamıyoruz bari ligdeki takımlar da almasın. Kadroyu güncellersek;

17/18 Gala

PG: Işıl - Teja Oblak
SG: Jefferson - Pınar* - İrem
SF: Candice Dupree - Cansu
PF: Jelena Milovanovic - Bahar - Meltem
C: Kiah Stokes (Vicki Baugh) - Tilbe - İnci

*= Pınar'ın evlenip basketbola kısa bir ara vermesi gündemdeymiş. Büyük ihtimalle gelecek sezon yok.

Gelecek sezon için İstanbul Üni'den guard Gizem Yavuz'u almışız. Adını daha önceden duymuştum ama net bir bilgim yok kendisi hakkında.

Arkadaşlar yeni sezon transfer haberleri hakkında en ufak bir haber duyarsanız bile paylaşirsanız çok sevineceğim...Hepinize saygılar..ne mutlu Galatasaray li olana...

Gizem Yavuz kimdir arkadaş!! Yaşı da 28..Genç bir oyuncu olsa dersin geleceğe yatırım ama ne anlamı var bu transferin şimdi!! Zaten elimizde yeterli yerli oyuncumuz var..Nereden bakarsan bak saçma bir transfer..Marina hocanın da bu tarz transferleri veto etmesi lazım..

Son düzenleme:
Gizem Yavuz transferi doğru değil sanırım.
Neye göre yanlış transfer. Ben kaç tl transfer olacağini bilmiyorum. Ancak ışıl 1/3 kadar bir paraya gelecekse doğru transfer. İkisinin istatistiklerine baktığımızda çok fazla fark yok. Ancak ışıl takımda kalacaksa doğru transfer değil. Çünkü 28 yaşındaki oyuncu. Alt yapıdaki oyuncumuzun önünü kapatır. Alt yapıdaki oyuncunun gelişimi daha önemlidir. bence.

Yeni sezon için şimdiden 2 oyuncunun ismi yer aldı basında, Merve Uygül ve Özge Kavurmacıoğlu:

Çok yakından olmasa da yıllardır kadın basketbolunu takip ederim, Merve Uygül adını ilk defa duyuyorum.
Genç bir oyuncu da değil, 88 doğumlu. Kamp kadrosu için zaman zaman yabancı oyuncular geliyordu takımımıza, en aklımda kalanı Kamile Nacickaite, inşallah öyle bir şeydir.

Özge Kavurmacıoğlu nispeten daha bildiğimiz bir isim ama o da yıllardır ortaya bir şey koydu desek yalan olur. Botaş'ta bile çok ciddi süreler alamamış, gereksiz bir transfer olur.
İddialı bir takım kurmayacaksak bile Cansu ve Meltem'in (Marina Hoca 4 numarada kullanabilir tahminen) sürelerini çalmasına hiç gerek yok.

Son düzenleme:
Gizem Yavuz, Merve Uygül ve Özge Kavurmacıoğlu: Bu üç oyuncununda bize katkısı, bu sezon ana rotasyonu dinlendirip birkaç faul yapsın diye oyuna girip çıkan genç oyunculardan fazlası olmayacaktır. Hiç biri takımlarında kilit rol almadıkları gibi gelişim açısından da pek yol alamamış ve de alamayacak gibi duran oyuncular.
Futbolda senelerce Trabzon'lu bir ailenin evlâdı olmak dışında hiç bir marifeti olmayan 8-10 oyuncu alıp, sonra da formanın ağırlığını kaldıramıyorlar diye alt liglere verdi Trabzonspor. O hemşehri transferlerinin parası birikti dağ oldu. Kurtulmak için bin takla attılar. Kötü misal olmaz derler ama bu sefer olsun. Üstelik bizim harcayabileceğimiz doğru düzgün paramız var mı o bile meçhulken eldekini tutmak, belki az oyuncu almak verim alabileceğin oyunculara yönelmek bu durumda en iyisi. Sonra sezon arası transferleri gibi yetenek fakirlerine bel bağlamak zorunda kalabiliriz de alacak parayı bulamayabiliriz.
Koç kariyeri boyunca neredeyse hep aynı isimlerle genç ve yetenekli kadrolarla çalıştı. Onlarla beraber büyüdü hatta işi öğrendi. Galatasaray ise başka türlü bir dünya. Sezon başı yapılan transfelerde adı bilinmeyen ve oynatılmak istenen pozisyon için ufak tefek kalan oyuncular seçti (belki de seçmek zorunda kaldı). Sezon başı bu kadro bayağı iş yaptı, herkese ters geldi ama ne zamanki avrupa mesaisi başladı ve ligin de bu sene 2,5 üst düzey takımın ligi olmadığı anlaşıldı önce tökezledik sonra düştük. Yeni sezon için bu durum mutlaka göz önünde tutulmalıdır.