KBSL Çeyrek Final | Galatasaray 72-69 Hatay

Maç TBF TV'den canlı yayımlanacak.

Bu sene kısıtlı imkanlar ve ilgisizlik karşısında armanın hakkını veren, mücadele eden 2 takımımız var. Kadın Basketbol ve Kadın Voleybol takımlarımız...
Yolları hep açık olsun...

TBF Tv ne işe yaramaz bir şey öyle ya !
Ne spiker var ne skor !!
Tamamen saçmalık.

İlk periyot hücum da çok kötüyüz.
Cansu kendini Klay Thompson sandı galiba ki 5'te 0 üçlük ile oynuyor.
Takım halinde 10'da 0 ile üçlük ile oynuyoruz.
İlk periyot 20-8 gerideyiz...

Yvonne'siz çok sıradan bir takım gibiyiz.
Bu turu geçsek bile yarı finalde takılırız..

Allah bize sabır versin bu yönetim ile...

Son düzenleme:
72 - 69 kazandık . Keşke Yvanne Anderson ' u bu kadar parlatmışken elimizde tutabilseydik . Oyuncunun böyle bir dönemde ayrılması ne kadar oyuncuya kızmamıza sebep olsada , olayın iç yüzünü irdelemeden bu tür olayların daima Dursun özbek yönetiminde olmasi bile bu olayda hata paynının yüzde 90 yönetimde oldugunun gösteriyor .

TEBRİKLER KIZLAR !

TBF Tv ne işe yaramaz bir şey öyle ya !
Ne spiker var ne skor !!
Tamamen saçmalık.

İlk periyot hücum da çok kötüyüz.
Cansu kendini Klay Thompson sandı galiba ki 5'te 0 üçlük ile oynuyor.
Takım halinde 10'da 0 ile üçlük ile oynuyoruz.
İlk periyot 20-8 gerideyiz...

Yvonne'siz çok sıradan bir takım gibiyiz.
Bu turu geçsek bile yarı finalde takılırız..

Allah bize sabır versin bu yönetim ile...

İlk 10 üçlükte 0 isabetten sonra 25de 11 yani %44 ile üçlük ile oynayıp zorda olsak maçı kazandık.
Cansu 7'de 0, Traore 11'de 3 üçlük ile oynadı..
Bu turu geçelim de en azından seneye Euroleague'de olalım inşAllah.
Yvonne olsaydı çok daha rahat maç olurdu.
Ahh Yvonne ahh...

Umutlu birşeyler yazmak isterdim ama Vitola ile yarı finalden ötesini görmemiz oldukça zor görünüyor. Hem ikili oyun hem de sırtı dönük oyuncu savunmasında bu kadar yetersiz bir pivotla yarı finalden ötesini hayal etmemiz pek birşey ifade etmiyor.
Cansu'nun 0/7 üçlük istatistiği çok eleştirilmiş ama bence 1 tanesi hariç tamamı doğru şutlardı. Maljkovic'in tepkilerinden de bunu kendisinin istediği belli gibiydi.
Edit: Yalnızca ilk yarıyı izledim.

Anderson gitmeseydi F4'ten hüsranla dönmüş FB'ye karşı bir şansımız olabilirdi. Gerçi onları geçsek, finalde YDÜ gelecek.

Neticede eldeki bütçe ve oyuncu grubuna bakarsak, verimli bir sezon geçirdiğimizi düşünüyorum. Koçla yola devam edip, yabancı konusunda daha isabetli tercihler yaparsak, önümüzdeki sene daha iyi bir yerde olabiliriz.

Açıkçası 2. maçı kaybedip son maçı zar zor kazanacağımızı düşünüyordum ama kızlar müthiş oynadı. Özellikle Moriah'ın neredeyse td'lik performansı ve Cansu'nun extra 16 sayısı galibiyeti getirdi. Yarı final için pek bir beklentim yok, kızların sezon başından beri yaptığı gibi yine armanın ve formanın hakkını vereceğinden yüzde yüz eminim. Kazanırız, kaybederiz hatta fark yeriz diğer maçlarda önemli değil, bu sezon bu kadroyla ligde 3. olup yarı final yapacaksınız deseler alaycı bir ifadeyle gülerdim. Bu şube maddi, manevi daha fazlasını hakediyor.