KBSL YF | Fenerbahçe - Galatasaray

16/17 Kadınlar Basketbol Süper Ligi'nde yarı final serisi Cumartesi günü oynanacak maçlarla başlıyor. 3 galibiyet alan takım finale yükselecek. Rakibimiz normal sezonu bizden yukarıda tamamladığı için saha avantajını bulunduran takım konumunda.

İki takım bu sezon iki kez karşılaştı. 30 Aralık tarihinde oynanan ilk maçı Fenerbahçe 77-55 kazanırken, 1 Nisan günü oynanan karşılaşmayı Takımımız 89-73 kazandı. O maçta takıma galibiyeti getiren en önemli ismi Anderson, kulüpten izinsiz bir Wnba takımının kamp kadrosuna katılıp sözleşmesi feshedildiği için seride oynayamayacak.

Takımımız normal sezonu 3. sırada bitirip çeyrek finalde, 6. bitiren Hatay Bşb ile eşleşti. İki zor maçtan sonra tur atlayan takım Galatasarayımız oldu. Rakibimiz Fenerbahçe ise ligi 2. bitirip, 7. Mersin Bşb ile eşleşti. Evindeki zorlu maçtan sonra, deplasmanda farklı kazanıp yarı finale yükseldiler.

Serinin ilk maçı 29 Nisan Cumartesi günü saat 19:00'da oynanacak. Maç TRT Spor'dan canlı yayınlanacak.

Sarayın Sultanları'na başarılar diliyoruz.

Bu seri 5.maça kalmaz. İlk 2 maçtan birini alırız. 4.maçta fişi cekeriz. Ama burada Traore'nin senegal milli takımında oynadığı gibi oynaması lazım.

Jefferson ( 30 ) - Diğer yabancılar toplamı ( 25 ) ve Işıl+Cansu 16 sayı atarsa alırız ilk 2 maçın birini.

Duygusal olmak gercekleri görmeye engeldir . İki takım arasında daglar kadar kalite farkı var. Sadece mücadele ve hırs ile bir yere kadar gelebilirsiniz. Sonucu kalite belirler . Vizyon sahibi bir başkan şart.

Parker'ın karşısında Seda Denizi izlemek gerçekten Sedaya büyük haksızlık..Aslında bu görüntü de yönetimin çapını fazlasıyla belli ediyor resmen özeti!! Bu yönetimin gitmediği her saniye Galatasaray (Spor Kulübü) olmaktan çıkıyor.....

Marina Maljkoviç'in başarısından bahsederken anlatmak istediğimiz de buydu. Bu takım mücadeleyle ligi 3. bitirdi ve Euroleague hakkı kazandı. Bu yönetime rağmen çok başarılı oldu kızlarımız.
Ben yönetimin kadro yapısını doğru buluyorum. Gelir-gidere göre yapılması gerekiyor. Tabiki şampiyon kadromuzun olmasını istiyorum bende; Ancak gerçekler de var. Ne yazık ki galatasaraylı işverenler bize yardımcı olmuyor. FB tutan isverenler hep sponsor oluyorlar. Bunun yaninda yönetimlerimiz yatırımlar konusunda da başarısız olduklarından sonuç bu çıkıyor. Amatör branşların her zaman başarılı olmasını istiyorsak alt yapi+ gelir getirici yatirimlar ( gelir getirici salon gibi) +sponsorlar ve akilli transferlerdir. Bayan voleybolda alt yapı ve az da olsa yapılan gelir getirici projeler ile başarılı olduk. FB tek farkımız kim denen voleybolcu idi. O bizde olsa biz 2-0 önde olurduk bence. Bu yüzden sabırlı olmamız gerekiyor. Alt yapıdan oyuncu çıkarmak çok önemlidir. Artık yönetimlerin de yatırımlar konusunda çalışmalar yapması gerekiyor. Çok geciktik
Millet uzaya çikti; biz hala yerimizdeyiz.

Bu takımın ederi bu. Bundan daha fazlası olmaz. Sürekli küçültülen bütçe ile buralara kadar düştük eğer Dursun özbek gibi sportif anlamda vizyonsuzluğun zirvesinde olan kişiler tarafından yönetilmeye devam edersek belki bu günleri dahi mumla arayabiliriz...

Çok ağır oldu bugün hem voleybol hem basket geçen hafta futbol bu nasıl bir fener üstünlüğüdür anlayamadım
onlar için sıradan bir takım olduk bu seri 3-0 biter bizde rahatlarız ne diyeyim inşallah

Meraklanmayın, "Riva" ve "Florya" operasyonlarını bitirmek üzere gönderilen Dursun Özbek, işini başarıyla bitirdi sanırım; artık kendisi de kalmak istemeyecektir. Esas sorun, ondan sonraki yönetim mücadelesi ve yaratacağı karmaşa... Riva ve Florya operasyonlarını başarıyla kulübe dikte ettiren güç, başarısından aldığı özgüven ve cesaretle, yeni yönetim için de kolları sıvayacaktır. Ancak satıştan gelen sıcak para, kulüpteki diğer güç odaklarını da iştahlandıracaktır. Yani sanıyorum yeni yönetimde; "Liseli", Liseli olmayan duayenler" ve "İktidar" odaklı bir koalisyon büyük ihtimal yer alacaktır. Benim temennim, bu kulübün sadece futboldan ibaret olmadığının, aynı zamanda bir spor kulübü olduğunun hatırlanmasıdır. Eğer ki, yeni gelecek olanlar da, bu şubeye karşı aynı ilgisizliği sürdürürlerse; maalesef armanın medar-ı iftiharı bu şube, tam bir arpalık olma sürecine girecektir. Çünkü, vizyonun olmadığı yerde, misyon; misyonun olmadığı yerde de, dirlik ve düzen olmaz. Çok şükür ki; Marina Hoca, şubenin böyle bir sürece girmesini şimdilik engellemiştir. Bu açıdan kendisine ne kadar teşekkür edilse, azdır...!!!

Son düzenleme:
Herşeye rağmen emeklerinize sağlık Sarayın Piranhaları,
Dünki maçın galibi Veremeyankayı savunan İrem Naz ile Parker'i savunan Seda'dır, mağlubu da Yönetim.