Takımımız,Oyuncularımız ve Bizler

arkadaslar ben cok fazla yazı yazmam ama yazılanları okuyunca dayanamadım bizlerde yani GSIMımızın taraftar kitlesinde cok fazla umutsuzluk var.Ama bence takımımız okadar kotu bi takım degıl cok iyi bi guardımız oldu(dixon) cok iyi 2 genc basketcimiz var ve biri universiatta milli, takım forması giydi(cihat , ismet) ayrica 3veya4 te oynayabilecek bioyuncumuz oldu ve bu oyuncu kim ne derse desin her macta rahat rahat 10 sayıyı asacak bi oyuncu(semsettin) ve gecen sene bu duruma dusmemizdeki asıl nedenlerden onun oynamaması olan bi oyuncumuz takıma tekrar katıldı(kaptan mert) ve bunların yanına ne yapacagı belli olmayan bi adam alındı ama bence bu sene altın yılı olacak cunku gecen seneki istatistikleri kadar bos istatistiklere sahip bi oyuncu besiktasta yıllarca oynayamazdı(huseyin demiral) ve 86 dogumlu olmasına ragmen tbl de oynamıs oynadıgı sureye gore gecen sene bizde oynayan bi cok oyuncudan daha iyi oldugu belli olan bi yrtenek alındı(serhat cetın) tek eksigimiz alınacak 2-3 yabancı onuda seson basladıktan sonrada alabiliriz cunku bu takım fixture gore lige cok iyi bi baslangıc yapabilir daha futbol takımına transfer yapamayan bi yonetimden baskete yabancıyı bukadar cabuk beklemek yanlıs olur.......SİZ NE DERSİNİZ

yazdıklarına cevap olsun.. birincisi ismet geçen sezon sonunda yeterince şişirildi. açıkça ben söyliyim ismeti bikaç maçta görmek lazım. bir maçla değerlendirmek ne kadar doğru?! ikincisi cihad erdemire transfer oldu. üçüncüsü mert geçen sezon oynamadı ve yani nasıl bir katkı sağlayacak? dördüncüsü evet umut ediyoruz.. bakalım.

TAKIMIMIZ,OYUNCULARIMIZ ve BİZLER

Galatasaray pivot pozisyonu için John Whorton ve eski oyuncusu Tyrone Washington ile gorusuyormus.Ayrıca B.Kolej'in yetenekli oyuncusu Murat Kaya ve Efesli Valentin Pastal ile ilgileniyormus.Geçen gün TRT2'de Halil Üner söyledi.Eğer bunlar alınırsa iddialı bir kadro ile lige başlayabiliriz.
2005-2006 Kadro
Malik Dixon 1.87m
Murat Kaya 1.92m
Serhat Çetin 1.97m
Gökhan Üçoklar 1.98m
Şemsettin Baş 1.97m
Valentin Pastal 2.04m
Hüseyin Demiral 2.08m
John Whorton 2.10m
Tyrone Washington 2.08m
Burak Sezgin 2.04m

Whorton bu yılki kontratını yaptı. Halil Üner bile Washington'u 2 kere getirecek tıyniyette olamaz. Murat Kaya'yı da kesinlikle alamayız. Adamın hala bonservisi var, biz kendi oyuncularımıza para ödeyemşyoruz. Bi ihtimal Pastal olur. Böylece de 4 yabancı+Hüseyin-Burak- Serhat-Gökhan-Şemsettin- Pastal- Halil Üner'in oğlu- İsmet olur kadromuz. Haliyle de küme düşeriz. zaten bu yıl İtü-samsun- erdemir ve bizden 2 si gider ikisi kalır. Büyük ihtimalle de samsunla biz gideriz.

KENDİNİZE Bİ BAKIN ???

hic kusuruma bakmayın ben her dort msjından ucunde biz kume duseriz diyen insanlara traftar demem kusuruma bakmayın traftarlık bu degildir traftar olmak takımından karsılık belemeden ona inanmak ona sahip cıkmaktır onu savunmak ona laf soyletmemektir sizin bu yaptıgınız inanması guc seyler guya burası traftar sitesi ya eminim fenerliler halil uneri dovecek olsa gidip bide siz vuracaksınız bu takıma katkı icin ne yapıyozkı yılda bi forma alıyoz ikide macına gidiyoz tek yapmamiz gereken sey ise bu takımı desteklemek sahip cıkmak ama bi cogumuz bunu yapmıyoz ???

Re: KENDİNİZE Bİ BAKIN ???

biglion' Alıntı:
hic kusuruma bakmayın ben her dort msjından ucunde biz kume duseriz diyen insanlara traftar demem kusuruma bakmayın traftarlık bu degildir traftar olmak takımından karsılık belemeden ona inanmak ona sahip cıkmaktır onu savunmak ona laf soyletmemektir sizin bu yaptıgınız inanması guc seyler guya burası traftar sitesi ya eminim fenerliler halil uneri dovecek olsa gidip bide siz vuracaksınız bu takıma katkı icin ne yapıyozkı yılda bi forma alıyoz ikide macına gidiyoz tek yapmamiz gereken sey ise bu takımı desteklemek sahip cıkmak ama bi cogumuz bunu yapmıyoz ???

Bu sene şampiyon oluruz.. Oldu mu? Taraftar mıyım artık? :hi

Taraftar olmak demek gerçeklere gözünü kapayıp rüya alemine dalmak demek değildir.

Rakiplerin takım kurup tam gaz hazırlanırken sen takımı hala kurmadıysan, 2 senedir rezil sonuçlar alan hocanın yerine bakasını bulmadıysan, hazırlık kampına falan gitmediysen basbaya küme düşersin.. Ne sanıyorsun gökten ak sakallı bir dede inip bizi şampiyon falan mı yapacak?

sana gore klup transfer yapacak para odeyecek kampa goturecek ama klup ne durumda umrun diil.klubun basketten ettigi yıllık gelir 5 milyon $ gideri daha fazla futbolun geliri ise 45-50miyon $ ve klup bundan gelir elde ediyo ve bu klup futbola bile 1,5 aydır transfer yapamıyo sende kalkmıs gecen sene kapatmayı dusundukleri baskete transfer istiyosun bunu yapamazlar dixon istatistiklerinde bi pivot bi forvet bulamazlar ozaman tek umidimiz bu kadro ozaman desteklicez ama cogumuzun tum elestirileri yapıcı uyarıcı degil tamamen yıkıcı bende zaten buna karsıyım sonucta biz galatasarayı tutuyoruz yani 150 milyon$ borcu olan bi takımı biz ne ulker ne efes nede besiktasla fener gibi transferler yapabiliriz cunku ne onlardaki butceye nede onlardaki baskana sahibiz anca unal aysal gibi bikac adam cıkacak yuru ya GS dicekki biz transfer yapacaz

Arkadaşım Gerçekçi olmak lazım...Biz hala Mert'i tartışıyorsak,ne olacağı belli olmayan İsmet'i tartışıyorsak,yada miladını doldurmuş şemsettini tartışıyorsak bu iş bitmiş zaten...Ayrıca Whorton TBL'in en kötü yabancılarından biriydi...Duydum ki onlada anlaşmışız....Bir de Lıttle kalsaydı tam olurdu....

Kimse kendini kandırmasın...Takımımızın bu seneki hedefi küme düşmemektir..Birde şu sponsorluk anlaşmasının maliyeti ne kadardır ve bu paranın ne kadarı baskete harcanıcak birileri açıklasa....

Bu KARABASAN yönetim gitmediği sürece hiçbirşey düzelmez...

biglion' Alıntı:
sana gore klup transfer yapacak para odeyecek kampa goturecek ama klup ne durumda umrun diil.klubun basketten ettigi yıllık gelir 5 milyon $ gideri daha fazla futbolun geliri ise 45-50miyon $ ve klup bundan gelir elde ediyo ve bu klup futbola bile 1,5 aydır transfer yapamıyo sende kalkmıs gecen sene kapatmayı dusundukleri baskete transfer istiyosun bunu yapamazlar dixon istatistiklerinde bi pivot bi forvet bulamazlar ozaman tek umidimiz bu kadro ozaman desteklicez ama cogumuzun tum elestirileri yapıcı uyarıcı degil tamamen yıkıcı bende zaten buna karsıyım sonucta biz galatasarayı tutuyoruz yani 150 milyon$ borcu olan bi takımı biz ne ulker ne efes nede besiktasla fener gibi transferler yapabiliriz cunku ne onlardaki butceye nede onlardaki baskana sahibiz anca unal aysal gibi bikac adam cıkacak yuru ya GS dicekki biz transfer yapacaz

Yaparız yapamayız kısmına girmedim zaten.. Bunları yapamıyorsan param yok diyorsan yerin 2. lig dir ya da daha altıdır.. O zaman çıkart altyapıdan 10 tane adam her maç 20 bin taraftar gelse ne yazar? Kuru gürültüyle başarı gelmiyor.

tamam arkadaslarım dediginiz gibi olsun ama ben sizin kadar umitsiz dilim hala takım cok iyi olmasa bile bi tekelden bi samsundan bi buyuk kolejden iyidir heralde ... hem ben zaten dedim diger kluplerin yoneticileri bizde yok diye bende katılıyorum bu yonetim mart ayında gitmeli diye ama ben yinede bu takımın en azından ilk9a girecegine eminim en azından umıt edeiyom???

Arkadaşım senin iyi niyetini anlıyorum..bende senin gibi iyimser olmak istiyorum ama olamıyorum...Boş yere kendimizi kandırmayalım...Bu takım bo hocasıyla bu yönetimiylr bu oyuncularla yapabileceği en iyi iş ligde kalmaktır....Bu sene böyle geçer inşallah Martta yeni gelecek yönetimle daha üst sıralar ,şampiyonluklar hedeflenir...Ama bu şartlarda en iyisi bu sene ligde kalmak...

haklısın biz bu yonetim gidene kadar dusme hattının gerisinde duralımda isallah yeni yonetim bu konuya daha buyuk ilgi gosterir sonucta biz sadece galatasaray futbol takımını tutmuyoz biz galalatasaray ı tutuyoz ama arkadaslar tek korkum gecen secimdeki gibi bu yonetim gitti derken kendini bilmez uyeler tarafından tekrar secilmeleri isallah bole bise basımıza bida gelmez ... Faruk Suren de , Mehmet Cansun da , Alp Yalmanda baskanlık yaptı ama bu adamlar hem futbol hem voleybol hemde baskette basarılı yaptılar bizi ... sonucta biz spor klubuyuz sportif basarıyla ovunuruz borc odemekle fenerin attıgı golu alkıslamakla degil?????????? digilmi????????

Kulüpler ne çektiyse işi saflık derecesine vardıran taraftarından çekiyor. İTÜ bile Hüseyin Beşok'u alırken G.Saray aval aval bakıyorsa bu iş yapılmasın, herkes bıraksın gitsin. Para yokmuş, sen cafecrown mudur her neyse anlaşma yaptım diye ortaya çıkıyorsun ondan sonra gidip hala 5 kuruş etmez eski basketbolculara dönüyorsun. Bu anlaşma yapıldı mı yapılmadı mı önce onu öğrenelim. Yapıldıysa kaça yapıldı, devlet sırrı mı bu niye söylenmiyor o da ilginç. Yoksa basket takımına cafecrown geliyor derken futbol takımının koluna colaturka geldi de gelecek para oraya mı kaydırıldı ve o yüzden mi açıklanmıyor bunlar hep muamma.

uacaglar' Alıntı:
Arkadaşım Gerçekçi olmak lazım...Biz hala Mert'i tartışıyorsak,ne olacağı belli olmayan İsmet'i tartışıyorsak,yada miladını doldurmuş şemsettini tartışıyorsak bu iş bitmiş zaten...Ayrıca Whorton TBL'in en kötü yabancılarından biriydi...Duydum ki onlada anlaşmışız....Bir de Lıttle kalsaydı tam olurdu....

Kimse kendini kandırmasın...Takımımızın bu seneki hedefi küme düşmemektir..Birde şu sponsorluk anlaşmasının maliyeti ne kadardır ve bu paranın ne kadarı baskete harcanıcak birileri açıklasa....

Bu KARABASAN yönetim gitmediği sürece hiçbirşey düzelmez...
whorton bence oldukça iyi bir oyuncuydu.ülkeri bir maçta tek başına dağıttığını hatırlıyorum.kambala prkacin gibi avrupasırtı dönük en iyi oynayan oyuncularını getirme şansımız bulunmadığına göre whorton şu anda 5 numara için oldukça ideal bir isim.

merhba
buugn okudugum habere gore murat kaya febese gıtmıs deıelr yanılmıyosam fanatıktı
bılgınıze bız hala murat kayaya teklıfte bulunucakmısız

arkadasım haklısın ama bi konuda yanılıyon yada haberin yok huseyin besok itu de degıl o fransanin de juen diye ligi gecen sene 7. bitiren bi takıma transfer oldu itu ye attıgı ımza bosa cıkmak icindi yanı hulle yapmak icindi

Ya valla senelerdir off-sezonlarda umutlanıyoruz, sora diplerden ligi seyredeioruz, o yüzden bu transferlerle hemen gaza gelip çok umutlanmamak gerekir.
Geçen senelerdeki gibi üçlük atıp atıp savunma yapmassak, bizden bi şey olmaz.
Ancak sağlam kalın bi uzun bulup, sadece savunma endeskli bi takım kurup çalacaımız toplarla fast-break basketbolu oynayayabilriz yarı saha hücumlardada topu yabancılara verip küçük setlerle yani pick n roll lar shallow lar cutlar ve penetrelerle yani gayet kolay bi basketbolla bence takımı dahada yukarlarda görebiliriz diye düşnüorum..

her sezon farklı bir kadro ile çıkıyoruz.Her sene yeni bir sistem.Halbuki bir sistemi oturtturmak için bir kaç sezon üst üste aynı oyuncuların takımda kalıp birbirlerine koordine sağlaması lazım.Bu sezonki transferlerimiz ne kadar süper olursa olsun, ben bu sezon da düşmezsek başarı gözüyle bakıyorum.Yeni oyuncular, yeni sistem, yeni oyun stili.Belirli bir düzenimiz yok. Başarı beklemek biraz hayalperestlik olur.