Unutamadığınız Yabancı Oyuncularımız

Evet arkadaşlar şöyle bir mazi yapalım eski günleri aklımıza getirelim.

İşte Unutamadıklarım;

ABD sokak basketbolunun M.Jordan'ı L.Daniels,S.Supersonic de antrenmanlarda kendisine çarpanları hastanelik eden A.Bonner.

L.Steward,S.Mills,A.Koul,Q.Lollis,B.Hanglonten,R.Petruşka,P.Durham,B.Tolbert.

Hanglonten J.R.KOCH b.boddicker kely l ile baslayan bi adamımız vardı adını unuttum hatta benjamn.hangl zamanında vardı

Thomas Kelley olmasın Fenere son saniye basketi atan?Bu arada JR Koch,Matej Mamiç rulezzz...1!!!

slm

Gerçekten böyle kötü günler yaşadığımız zamanda açılmış güzel bir topic...Benim ilk üçüm şöyle

1-)Bence trye gelmiş gecmiş en büyük yabancı basketbolcu>>>Llyod Daneils(Abdede micheal jordan nba için neyse Llyod danielste sokak basketbolu için onu ifade eder)...Hatta bir keresinde asist diye murat murathanoğlu ve ismet bademin sunduğu programda Llyod daniels konuşuluyodu zamanın gsdeki türk basketbolcuları şöyle bişey anlattılar...Takım bormioda sezon öncesi kamptayken(ahh ahh nerede o kamplar şimdi sezondan 15 gün önce ancak kampa giriyoruz) bir hazırlık macında galiba stefanel milanoydu Llyod daniels önderliğinde hucum yapıyoruz ve 3lük atıyor girmiyor ve hucum ribaundunu alıyor sonra potaya bakmadan bir üçlük daha atıyor ve benche dönüp ''never miss 2 in a row'' (asla arka arkaya 2 şut kaçırmam) der ve benchtekiler bu deli ne yapiyor derken o 3lük basket olur ve herkes dumar olur tabi...

Dahası bu adam inanılmaz yetenekli fakat basketten nefret ediyor hayatını bir yerde okumuştum annesinin amansız bir hastalığı olması ve kendinin uyuşturucu bağımlısı olmasından tek çareyi basketbolda buluyor ve oynuyormuş...

Unutamadığım macı cagiva varese macıdır. Macın ilk yarısında 30 sayı atmıştır..(8/9) 3lük...

Hatta bizden sonra gittiği toronto raptorsta 38tane üçlüğü ard arda attığıda söylenir...Birde bu kadar büyük basketbolcu olduğundan new york sokaklarında herkes tapar daniels babaya:)))hatta kendi adına basket okuluda var...

Bu arada http://www.onlinesports.com/pages/I,VAL-113180.html linkinde görüleceği üzere Andrew jackson lisesinde bir sezon 31,2 sayı, 12,3 ribaund ve 10,3 asist gibi İNANILMAZZZ istatistikler de yapmış EFSANEVİ BİR BASKETBOLCU:))) bu linkteki forması 140bindolar değerinde...

http://www.turkbasket.com/haberanasayfa.asp?hid=35235 basketbola geri dönüyomus daniels baba hadi hayirlisi:)))...

2-)Gaylon Nickersen:Bizde 94-95 sezonunda oynamış büyük basketbolcumuz...Bu adam bize adeta tek başına izmirde türkiye kupasını kazandırdı ve ömrümde gs basket olarak gördüğüm tek kupaydı.Buda daniels gibi sokak basketbolcusu fakat ailesi büyücüymüs:)...Ek bir not bu adam bizi sampiyonda yapacaktı ama simdi küfür edip banlanıcam susuyorum MEMDUH OGET olacak o adam bize ülkerle oynadıgımız yarıfinal macında toplam 2 faul calmıstır ve beni cileden cikarttı o macta sadece gaylona 15-20 faul yapılmıstı...sampiyon olmamız o sene resmen engellendi...

3-)Bennet Davisson:Bence inanılmaz bir yeteneği vardı.Bir basketbolcu bu kadarmı güzel fiziğe ve atletik yeteneğe sahip olur be kardeşim..İnanılmaz zıplar felaket smac basardı...Bizden sonra krka telekoma gitmesini yadırgadım tam nbalik basketbolcuydu zaten bizde oynarken cok gencti..ama yazık etti kendine bence...

olumlu anlamda unutamadığım calvin,dawkins ve larry stewart.
olumsuz anlamda unutamadığım ise lloyd daniels tır.kanser etmişti beni o sezon.

Bonner
Pat Durham(winner man)
Nickerson
Tolbert
Crudup
Larry Stewart(Herşeyi yapardı)
Lloyd Daniels
Erick Meek(Basketbolu bizde öğrendi ama akıllı adamdı)
Lollis
Koul(Dev adam)
Terquin Mott
Gaines
J.R. Koch(Çokta unutulmaz değil bence)
Petrushka

Sanırım ve umarım Dixon ve Hadley de bu statüye katılırlar

Benim unutamadıklarım; 1)Brian Tolbert Kıbrıs'tan ikinci yarı gelip takımı uçurmuştu.2)Jason Robert Koch o da unutulmaması lazım.Geçenseneki Boddicker a benziyodu.Bi de şu Llyod Daniels ı çok merak ettim dorusu.

uğurcan' Alıntı:
Benim unutamadıklarım; 1)Brian Tolbert Kıbrıs'tan ikinci yarı gelip takımı uçurmuştu.2)Jason Robert Koch o da unutulmaması lazım.Geçenseneki Boddicker a benziyodu.Bi de şu Llyod Daniels ı çok merak ettim dorusu.

Merak etmesen de olur. Geldiğinde anlatılanlara bakarak ben de çok heyecanlanmıştım ama başarılı olduğunu söyleyemeyeceğim. Korac'ta Cagiva maçında muhteşem bir ilk yarı oynadı, onun dışında etkileyici bir performansı olmadı. Çoğu maçta üçlük isabeti 1/5 veya 2/7 gibiydi.

Ben de jenerasyon itibariyle Daniels'a yetişemedim ama Supersport'ta izlediğim Galatasaray-Beşiktaş maçı bile adamın klasını bana anlatmaya yetti.

Derrick Gerwin ve Stuart Gray süper heriflerdi.Bi maçta Fener'i fena harcamışlardı.Efendi, mazlum adamlardı, her ikisi de.Of of... Gelmedi sonra onlar gibi adamlar.

Lloyd Daniels Galtasaray'da 5-6 maç oynayıp gönderilmiş bir adam. Öyle efsane falan olacak kadar da bi adam değildi.Hiç unutmam Avrupa Kupalarında İtalyan Cagiva Varese ile oynuyoruz.Adam çiktı ilk yarı 9da 9 üçlük atıp 30 sayı ile de ilk yarıyı bitirdi.İkinci yarı adamın karşısına Meneghin'i diktiler.Adam potayı göstermedi bizimkine.0 sayı attı ikinci yarı. 20 sayı falan farkla da maçı kaybettik. Galatasaray'da o senelerde para çoktu. Lloyd Daniels, Anthony Bonner, Sheron Mills gibi oyuncuları vardı.Orhun Ene, Teoman Öztürk falan da bizdeydi. Ama sezon ortasında takım dağıldı.Aydan Siyavuş rahmetli oldu. Yerine Koray Mincinozlu geldi. Bir sürü talihsizlik. Of ulan be...Hatırlayınca gözlerim yaşardı. Ne günlerdi be.Tüh!

şimdi aklıma geldi. Bir de Corey Gaines, Eric Meek ikilisi vardı. o sene klasmanı dördüncü bitirdik. Yarı finalde karşımıza Ülker çıktı. Türlü hakem oyunlarıyla bizi elediler.Hıncal Uluç dışında bi Allah'ın kulu da çıkıp Noluyo demedi.Göz göre göre Şampiyonluğumuzu çaldılar. Corey oyun kurucu Eric pivottu.Corey süper penetre yapardı. Eric de yeni kolej mezunu değerli bir arkadaştı. Lütfi Arıboğan da biz de oynuyordu. Hey gidi goca Lütfi...