Unutamadığımız Yerli Oyuncularımız

• Konbuyu başlatan tracy McGRADY
  • Başlangıç tarihi
Cem YILMAZ' Alıntı:
tabi ki orhun ene ve kerem tunçeri'dir.ayrıca birde selim demir vardı guard o ne oldu bilen var mı?
Selim Demir yanılmıyorsam basketbolu bıraktı. Ağır bir sakatlık geçirmişti, geri dönebilirdi ama sakatlığı süresince kendisiyle ilgilenilmediğini söyleyip genç yaşta emekli oldu.

tabikii orhun ENE levent TOPSAKAL selim DEMİR ve deeeeee lütfi ARIBOĞAN

Ben biraz eskilerden başlayacağım onlarıda unutmak ayıp olur. Baba Nusret denilen Nusret Işıldaksoy, şu an kız takımını çalıştıran Cem sultan lakaplı Cem Akdağ, daha sonra eczabaşına geçen gelmiş geçmiş en iyi skor atan adamlardan Hüseyin, M.Ali Tılabar, Cem Canikoğlu, Utku, Lütfi Arıboğan, Cihat, Remzi Dilli, Mehmet Baç, Mehmet Ali Altıoklar, Ali Kurt, Hakan Yörükoğlu, Turgay Demirel, Ömer Saybir, Ömer Büyükaycan, Recep Şen, Orhun Ene, bizlere bu güzel sporu sevdiren herkese teşekkürler. emeği geçmiş adını hatırlayamadığım herkesi saygıyla selamlıyorum.

Yeri burası sayılır herhalde,dün Gelişim-Yeşilyurt maçına gittim.Yeşilyurtta Serdar Tabay,Kemal Tunçeri vardı.Serdar Tabay Amerikalının yedeğiydi,hoş şaşırmamak lazım burda farklı bı ısımı yapıyordu sanki,cok az oynadı,oynadıgı anlardada verımlı olamadı.

Kemal Tuncerıde ısın makarasındaydı,ah be guzel abım halamı o ıgrenc,bombeli serbest atıs stılınde ısrar edıyorsun olmadı yıne ıste 0/4 attın,3lukler farklımıydı sankı 0/4 tu o da.Veletler resmen makara yaptı sızle,keske guzel hatırlayabılseydım 2nızıde.

Neyse acarsınız bı basketbol okulu,sımdı moda o ya,basketbol sıtesının bırıne poz verırsınız ufaklıklarla,hayatta boyle akıp gıder...

Ben de dün gece ikinci ligin sitesini karıştırıyordum,orada görmüştüm Tabay'la,Tunçeri'yi. Aslında, hatırladığım kadarıyla geçen sezona İTÜ formasıyla fena başlamamıştı;ancak sakatlanmıştı.

Anlaşılan,İstanbul'dan ayrılmadan basketbol oyanmayı tercih ediyorlar.

ömer büyükaycan tek favorim..dünyayı sallamayan bi sitili vardı ömer büyükaycan' ın..sanki maçtan önce bi büyük içmiş çıkmış gibiydi..canı basketbol oynamak istediği zaman durduracak adam yoktu..

üçlük diyince aklıma efes ten taner korucu ve fenerli hüsnü gelir..

hakan yörükoğlu idolümdü küçükken ama fenere gidinci soğumuştum ve çok üzülmüştüm..

Hangi sene hatırlamıyorum. Kadıköyde bir kupa maçı. Lağımın içinden geçerek tribüne girdiğimiz maç. 4-4 bitmişti sanırım penaltılarla elenmiştik. Donumuza kadar ıslanmıştık o gün. Maçtan önce stadın dışında beklerken bir baktım kaldırımda biri oturuyor uzun boylu, Selim Demir. Garip ve saçma bir şekilde senin ne işin var burda diye sordum. Cevap tabiki gülerek "maça geldim" oldu. Kadıköye deplasamana bir basketbolcunun gelmesi pek alışılagelmiş birşey değildi tabi.