Galatasaray'a Gelen En Kötü Yabancı?

yıllardır her sezon galatasarayımıza ortalama 5-6 yabancı gelip gidiyor bir yabancının 2 sezon oynadığını ben hatırlamıyorum sizce son 10 yılı ele alırsak sizce galatasaray takımına gelen en kotu yabancı kimdir

bence hiç tartısmasız erman kunterin deyimiyle polonezköylü Krzystof Willangowski efes pilsene hala nasıl attığını anlamdığım bir 17 sayısı dısında basketbolculuğundan bile süphe ettiğim birisi

bana göre NBAdan büyük ümitlerle takımımıza gelen randy livgstone büyük hayal kırıklığı olmuştur.. bizden ayrıldıktan sonra yine NBAda 10 sayı ortalamayla oynaması ilginçti ..

Chris Garnett mıydı geçen sene türkiye kupasında oynayan cok övülen her yerden smac vuran adam dedirten ama bişey çıkmayan.Onu hiç beğenmemiştim.

bencede en büyük hayal kirikliklarindan 1 i chris garnett i canli izlememe ragmen hiç begenmemistim istatistikleri falanda iimis baya iii oyuncu diolar onun için biz basketboldan anlamayan ikizini falanmi izledik

Chris Garnett

Full Name: Christopher LaJuane Garnett
Position: Center
Height/Weight: 6-11 / 255
Birthdate: January 23, 1980 (Tucker, Ga.)
High School: Mt. Zion Christian Academy (Durham, N.C.)
College: Indiana Southeast

NBA Draft 2004
NBA Draft 2004 Home
Draft Bios Home

Eastern Kentucky
Season G GS FGM FGA PCT FTM FTA PCT 3PM 3PA PCT REB AST STL BL PTS AVG
1999-00 27 22 77 148 .520 47 72 .653 0 0 147 12 6 25 201 7.40
West Virginia
2001-02 24 2 17 35 .486 10 24 .417 0 0 56 9 7 4 44 1.80
Indiana Southeast
2002-03 31 11 203 316 .642 117 183 .639 0 1 .000 246 22 5 46 523 16.9
2003-04 32 27 272 443 .614 106 160 .663 0 2 .000 348 46 14 59 650 20.3
Totals 63 38 475 759 .626 223 343 .650 0 3 .000 594 68 19 105 1173 18.6

Career Highlights: Named Honorable Mention NAIA All-American his junior and senior seasons. Finished career at Indiana Southeast University, a NAIA Division II school in Albany, Ind., after previously playing one season each at Eastern Kentucky and West Virginia. Sat out the 2000-01 season at West Virginia under NCAA transfer rules.
Senior (2003-04): Averaged 20.3 points (15th nationally), 10.9 rebounds (tied for third), while shooting 61.8 percent from the field (third). Scored season-high 33 points and grabbed 16 rebounds against Fontbonne. Posted 19 double-doubles, including a 21-point, 20-rebound performance against Aurora (Ill.). Tallied 24 points, 13 rebounds and a season-high six blocked shots against Bethel. Scored 30 points and grabbed 18 rebounds against Indiana Tech. Opened season with 18 points and 20 rebounds against Huntington.

Junior (2002-03): Led the team in scoring (16.9 ppg), rebounding (7.9 rpg), blocked shots (46) and field goal percentage (.642, third in the nation) despite coming off the bench for most of the season. Registered nine double-doubles. Scored career-high 35 points on 15-for-22 shooting against Spalding. Posted 22 points and season-high 15 rebounds against Illinois-Springfield. Tallied 30 points and 14 rebounds against Bethel (Ind).

Sophomore (2001-02): At West Virginia, scored season-high eight points twice, against Arkansas-Montecello and against Georgetown. Grabbed season-high 10 rebounds against Rutgers.

Freshman (1999-00): At Eastern Kentucky, led team in blocked shots and ranked second in rebounding. Set season highs with 23 points and 21 rebounds against American. Posted first double-double of the season with 15 points and 11 rebounds against Shawnee State.

Strengths: Moves well for a big man and likes to play with his back to the basket.

Personal: Favorite pro athlete is Tracy McGrady. Favorite movie is The Goonies

>wilangovski'ye katılmamak mümkün değil ancak son birkaç sezonda oldukça fazla sayıda kötü oyuncu tercihleri oldu.
>ancak biraz nostalji yapmak gerekirse;damari riddick,rudy hackett,scot meents ve stuart gray'i anmadan geçmeyelim...
>bu saydığım isimlerin bir kısmını bu forumun büyük kısmı ilk defa duymuş olabilir tabi... yaşları gereği:)görenler görmeyenlere sakın anlatmasın,anlatılacak bir yanları yoktu çünkü....ama bir siyasi büyüğümüzün!!! deyişiyle "bu forma için basket atanda,basket yiyende kahramandır":)saygıyla analım....

amari riddick,rudy hackett,scot meents ve stuart gray'i :D :D

hepsininde isimleri birbirinden güzel. :kop

bence en kötü isim düsmemeye oynadığımız zaman oyun kurumuz ve pota altımız vardı RON JONHSAN İLE JASON KEEP ÇOK KÖTÜYDÜLER

Mehmet Durmaz' Alıntı:
bence en kötü isim düsmemeye oynadığımız zaman oyun kurumuz ve pota altımız vardı RON JONHSAN İLE JASON KEEP ÇOK KÖTÜYDÜLER

Ben katılmıcam bu ikisi de vasattı ama kötü değildi...

Gökce Başaran' Alıntı:
Ben katılmıcam bu ikisi de vasattı ama kötü değildi...
Evet sana katılıyorum Gökçe. Hatta bence bu isimler iyiye yakındı diyebilirim çünkü çok daha kötü yabancılar var Galatasaray tarihinde. Bu iki isim oynadıkları sezon takıma çok iyi katkı yaptıkları maçlar oldu. Özellikle Jason Keep sezonun sonuna doğru gelmesine rağmen baya iyi maçlar çıkardı bana göre. Hatırlıyorum bi Tuborg maçı vardı ligin sonundaydı. Son saniyelere 1 sayı farkla yenik girmiştik. Pota altında bi pozisyonda Keep'e faul yapıldı. Halil Üner mola aldı. Molada maçın spikeride söyledi Jason Keep inanılmaz kötü serbest atış atıyodu ve eğer yanılmıyorsam o maçta hiç bi serbest atıştan yararlanamamıştı. Zaten atış stilide bi değişikti. Mola bitti, Keep serbest atış çizgisine geldi, heyecan doruktaydı. Keep inanılmaz olanı yaptı ve kullandığı iki atışıda sayıya çevirdi. Zor günlerimizde gerçekten çok güzel bi galibiyet almıştık. Keep'ten konu açılınca aklıma o maç geldi :)

Mehmet Durmaz' Alıntı:
bence bu saydığın 2 adamda boddicker dışında Üner döneminde gelmis kötünün iyisi yabancılardı.
ama benim hatırladığım Üner döneminin kötü yabancılarından little vardı.hatta all star smaç yarısmasında yarısmıstıda topu potaya atamamıstı bir türlü :ehue

Mott diye bir oyuncu vardı bir ara belki hatırlayan çıkar antbirlik maçında cama yumruk atmıştı ve takımla ilişkisi kesilmişti bu oyuncu yanılmıyorsam 1 maç oynadı oda antbirlik maçıydı.hatta tufan'da o zaman antbirlikteydi.bende antbirlik maçını salonda izlemiştim o oyuncu gerçekten iyi bir oyuncuydu

aklıma gelmişken bende nostalji yapayım dedim...

en kötü yabancılar bana göre;Willangowski,Tyrone Washington ve birde brezilyalı bir oyuncu vardı oda fazla oynamamıştı

Yanılmıyorsam RON JONHSAN da bize bir Fener maçı kazandırmıstı.Son saniyede ki inanılmaz turnikesiyle...

Olabilir ama ben şöyle hatırlıorum ( yanlıs olabilir) Ahmet Cömertteydi gene maç ve Atv de Murat Muratanoğlu ile İsmet Badem anlatıyordu maçı ...

Thomas Kelley turnike değil üçlükle kazandırmıştı galiba..Yanlış hatırlamıyorsam..

Tyron Washington çok berbattı...