Şebnem Kimyacıoğlu

Bugün müthiş oynadı.Şebnemi özellikle dış atışlarda daha çok kullanmalı ve ona uygun setler hazırlamalıyız diye düşünüyorum.

Şebnem Kimyacıoğlu İle Sözleşme Yenilendi

Galatasaray Kadın Basketbol Takımı, Şebnem Kimyacıoğlu ile 1 senelik anlaşmaya varmıştır.

Şebnem Kimyacıoğlu
14 Haziran 1983 doğumlu Şebnem Kimyacıoğlu basketbola ABD'de başladı. Kolej kariyerini Stanford Üniversitesi'nde geçiren oyuncu mezun olduktan sonra Türkiye'nin yolunu tuttu. Beşiktaş ve Galatasaray formaları giyen Kimyacıoğlu A Milli Takım kadrolarında yer alma onurunu da yaşadı. Geçtiğimiz sezon takımımızla ligde 31 maça çıkan ve yaklaşık 14 dakika süre alan kısa forvet TED Kolejliler karşısında 13 sayı, Mersin BŞB. önünde 6 ribaund ve İstanbul Üniv. BGD'ye karşı 4 asist üretmişti. Finalde Fenerbahçe'yi yenerek Türkiye Kupası'na uzandığımız maçta 5/6 saha içi isabetiyle 12 sayı kaydeden Kimyacıoğlu galibiyette önemli pay sahiplerinden olmuştu. Avrupa Ligi'nde 12 maça çıkan tecrübeli oyuncu Novi Zagreb karşılaşmasında 16 sayı bularak kariyer rekorunu elde etmişti.

Maçın en iyi oyuncusu Işıl oldu ama Şebnem bence maçın anahtar oyuncusuydu. Hem Angel'a yaptığı savunma, hemde soktuğu şutlar kaderimizi belirledi. Eline sağlık aslan kız.

Hücumda kilitlenmişken, tam Fener öne geçmek için adımını atacakken kaderi değiştirdi :) Hele o 2. üçlüğü yok mu... Karşı takım şuurunu kaybetti o 3 lükte :)

FIBA'nın F8 öncesi değerlendirmelerinde, Şebnem'den "unsung hero" yani "isimsiz kahraman" diye bahsetmişlerdi. Daha güzel bir tanım olamaz sanırım :)

Maçı Ercan Taner anlatsaydı, o üçlükten sonra "şebnem! şebnem!" diye en az 10 kere bağırırdı. :D

Klasik bir FB maçı izliyoruz dedim fark iki sayıya inince. Takım maça iyi başlar farkı açar, bizdeki yorgunluk başgösterdikçe fark erir ve maçın sonunda noktayı koyarlar.

İlk üçlüğü gönderdin, o tabelaya 3 sayı olarak yansıdı ama o basket üç sayıdan çok daha fazla bir anlam içeriyordu. İkinci üçlüğüne tasvir edecek cümle yok şu anda, olmayacak da.

Maç öncesi içime doğmuştu Şebo 3 üçlük atacak demiştim ama orada eksik yazmışım, bu üçlükleri bize kupayı getirecek diye yazmayı unutmuşum, 2 tane ama öyle bir anda attı ki, bize kupayı getirdi, kesinlikle o bir gizli kahraman.. Seni seviyorum be Şebo <3

Birara Ray Allen oyunda sandım, bütün takımın ne kadar innandığını turnuvada üçlük isabeti olmayan Şebnem'in maçın sonunda oyuna girip, attığı inanılmaz üçlüklerden belliydi, Şebo sen neymişsin be maça en az Rusya kadar soğukken bunu yapmak müthiş birşey :)