Avrupa'dan Basketbol

İtalya Seri A'a Şampiyon Olimpia Milano...

Olimpia Milano deplasmanda Reggio Emilia'yı 74-70 mağlup etti ve seriyi 4-2 kazanarak şampiyon oldu...

Milano'da Alessandro Gentile 16 sayı, Krunoslav Simon 15 sayı, Rakim Sanders 13 sayı ile oynadı.

Reggio Emilia'da Rimantas Kaukenas 18 sayı ile oynadı.

Fransa LNB Pro A'da Şampiyon Asvel Lyon Villeurbanne...

Normal sezonu 5. sırada bitiren Asvel, 2-0 geriye düştüğü seride deplasmanda Strasbourg'u 80-77 mağlup etti, seriyi 3-2 kazanarak şampiyon oldu.

Asvel'de Casper Ware 27 sayı, David Lighty 11 sayı, Kahudi 11 sayı 10 ribaunt, David Andersen 10 sayı 4 ribauntla oynadı.

Strasbourg'da ise Beaubois 23 sayı 4, Collins 21 sayı 5 asist, Fofana 15 sayı 7 ribauntla oynadı.

Hollanda ile oynanan hazırlık maçında rakibine yumruk atan Danilo Gallinari' nin eli kırılmış.Eurobasket2017 kadrosundan çıkarılan Gallinari' nin Nba açılışına yetişmesi zor gözüküyormuş.

Devam eden Avustralya-Philippines maçında philippines 3 kişi ile oynuyor senelerdir basketbol takip ediyorum ilk defa böyle bir olaya şahit oldum.Çok ilginç bir durum.��

Devam eden Avustralya-Philippines maçında philippines 3 kişi ile oynuyor senelerdir basketbol takip ediyorum ilk defa böyle bir olaya şahit oldum.Çok ilginç bir durum.��

Bundan 4-5 sene önce Sırbistan'da lig finalinde Kızılyıldız-Partizan maçında toplam 16 oyuncu oyundan atılıp (Partizan 9, Kızılyıldız 7) sahada aynı tablo ortaya çıkmıştı. Ki maç bitimine doğru faul probleminden dolayı Partizan sahada 2, Kızılyıldız da 4 kişiyle tamamlamıştı.

Tabi yine de kavga deyince her zaman Marcus Haislip Reis der köşeye çekilirim. =))

Filipinlerdeki 16 numara sert bir faul yapmış ama sonrasında 12 numaralı sarı formalı oyuncu intikam almak için dirseği geçirince olaylar kopmuş..

Hirvatistanin neredeyse son sanslarindan biri oldugu macta 4 Nba oyuncusuyla evinde rezil oldugu maci izliyorum. ilk yarisi 36 - 43 bitti. Pek oyle zevkli felan da degildi hani. Bojan Bogdanovic, Dario Saric, Ante Zizic, Ivica Zubac simdilik fark yaratamadilar. Sanirim olur da yenilirsek taraftar tepkisi ne boyutta diye kendilerini veremediler maca.

Litvanyaya gelecek olursak; Basketbolda ekol bir ulkeyiz diye bagiriyorlar resmen. Bunda gurubun lideri olmalarinin buyuk avantaji da var haliyle. 2. yariyi merakla bekliyorum.

Mac Litvanyanin galibiyetiyle bitti. Son 1.45 dakika kala 73:73 beraberligi yakalamasina ragmen 83:84 yenilmekten kurtulamadi. Bu arada son 1 dakika da inanilmaz sayi cikti macta.

Son düzenleme:
Fener Maccabi ile yapıyor saat 18.30 da FBTV veriyormuş. Avrupa basketbolunu özleyen basketseverler için yazayım dedim.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Barcelona-Real Madrid maçını izliyorum.
Müthiş bir basketbol şöleni var.
İlk 3 çeyrek yakın geçerken maç 68-64 ile giderken Kuric ile 13-0 seri yapan Barcelona bir anda skoru 81-64'e getirdi.
Sanırım maç Barcelona galibiyeti ile biter ve buradan dönmez.
Kyle Kuric muazzam bir şütör.
Keşke bizim atmamız altında izlesek..

Olympiakos hakem atamasına tepki olarak son maça çıkmadı ve Yunan Ligi'nde küme düştü. Daha önce belirttikleri gibi Adriyatik Ligi başvurusu yaptılar eğer Adriyatik'te yer alan tüm takımlar kabul ederse artık orada oynayacaklar.