La Liga

Tugay Aktepe' Alıntı:
Getafe : 3 - 1 : Real Madrid

Valencia,Atletico Madrid,Villareal gibi takımların şampiyonluk konusunda tecrübesizliğini düşünürsek bu sene Barcelona ipi göğüsleyecek gibi duruyor.

Bravo valla Getafe'ye bu sene onlardan beklemezdim.
La Liga'da bu sene Real Madrid ve Sevilla Şampiyon olmasında kim olursa olsun ama ne yalan söyleyim gönlüm Valencia'nın şampiyon olmasından yana

Saadet Unal' Alıntı:
[quote="Tugay Aktepe":2gdje1t2]Getafe : 3 - 1 : Real Madrid

Valencia,Atletico Madrid,Villareal gibi takımların şampiyonluk konusunda tecrübesizliğini düşünürsek bu sene Barcelona ipi göğüsleyecek gibi duruyor.

Bravo valla Getafe'ye bu sene onlardan beklemezdim.
La Liga'da bu sene Real Madrid ve Sevilla Şampiyon olmasında kim olursa olsun ama ne yalan söyleyim gönlüm Valencia'nın şampiyon olmasından yana[/quote:2gdje1t2]

Ben de Valencia'yı çok seviyorum.
Bu sene turuncu formalarımızı giyince Valencia'yı andırıyoruz...

Geçmiş günler gözümde canlanınca Angulo'nun müthiş performansını özlüyorum.

Canizares zaten başlı başına bir efsane...

Barcelona gerek kadro kalitesiyle,gerek oyun tarzıyla bu ligi şampiyon bitirirse hiç şaşırmam.Gönlümden Real Madrid geçiyor lakin bizim takım sallantıda.Schuster gitmeden düzlüğe çıkmamız zor.Beni düşündüren konu şu;Guardiola gibi bir antrenörle Barcelona ne kadar başarılı gidecek merak ediyorum.Çünkü Raijkard da geldiğinde herşey çok iyi gidiyordu lakin bir yerde teker patlamıştı birçok yıldız takımdan gitmişti.Yukarıdaki yorumlara da katıldığımı söylemek isterim.Valencia bir diğer şampiyonluk adayım. ;)

Huntelaar resmen Real Madrid'de
Real Madrid'in 6. Hollandalı oyuncusu Klaas Jan Huntelaar oldu. İspanyol kulüp, bir süredir görüşme halinde olduğu Ajax'ın golcü futbolcusunu 20 milyon Euro karşılığında 2013'e kadar renklerine bağladı.

İspanya'nın Real Madrid kulübü, resmi internet sitesinden yaptığı açıklamada, Ajax'ta oynayan Klaas Jan Huntelaar'ın Ocak ayındaki ara transferde alınması için tüm anlaşmaların yapıldığını duyurdu.

25 yaşındaki forvet oyuncusu Huntelaar ve Ajax Kulübü ile anlaşan Real Madrid, ara tansfer dönemi başladığında Hollandalı futbolcuyu önce sağlık kontrolünden geçirecek, daha sonra da 2013 yılı Haziran ayına kadar renklerine bağlayacak. Transferin maliyetinin 20 milyon Euro olacağı, ancak Huntelaar'ın gelecek 4.5 yıl içindeki performansının iyi olması halinde 7 milyon Euro'luk fazladan prim de olduğu iddia ediliyor.

Bu sezon en büyük sıkıntısı sakat oyuncular olan Real Madrid'in yaklaşık 1 ay süren sakatlıktan yeni çıkacak olan Huntelaar'ı alması futbolcular arasında espri konusu olurken, Michel Salgado, ''Gelecek futbolcu bile sakat, düşünün artık durumumuzu'' dedi.

Real Madrid'de Van Nistelrooy, Drenthe, Robben, Sneijeder, Van Der Vaart'ın ardından Huntelaar 6. Hollandalı olacak.

Golcü oyuncu geçen sezonu 34 maçta 33 gol atarak gol kralı olarak tamamladığı Hollanda Ligi'nde bu sezon 6 gole imzasını atmış ve milli takımda da Van Nistelrooy'un yerini almıştı.

Tüh ya Huntelar sevdiğim bir oyuncuydu Real Madrid'e transfer olmasına çok üzüldüm. :(

Saadet Unal' Alıntı:
Tüh ya Huntelar sevdiğim bir oyuncuydu Real Madrid'e transfer olmasına çok üzüldüm. :(

Bende ne kadar sevindim anlatamam :) Huntelaar'ın gelişi hücum yönünde büyük güç getirecektir.Barca'nın Hollandalı ekolü şu anda Madrid'e geçmiş durumda.Sanırım şu anda 6 Hollandalı var takımda..

Bu arada Madrid'in başı sakatlıklarla dertte.Bugün Diarra da sakatlanmış ve sezonu kapattığı söyleniyor..

Saadet Unal' Alıntı:
Bu hafta Barcelona'yla maçımız var.
Ne dersin Tugay onları Nou Camp'ta yenebilecekmiyiz? :)

Çok zor Saadet ama yine de inanıyoruz. =)
Perşembe günü UEFA maçında evimizdeki Club Brugge beraberliği beni bir hayli karamsarlığa soktu.Ama bir yandan da futbolcuların aklının bu maçta olduğunu düşünmedim değil...

Haydi Yarasalar,Bask'ı Barca'nın başına yıkın ! =D

Tugay Aktepe' Alıntı:
[quote="Saadet Unal":26bwq2an]Bu hafta Barcelona'yla maçımız var.
Ne dersin Tugay onları Nou Camp'ta yenebilecekmiyiz? :)

Çok zor Saadet ama yine de inanıyoruz. =)
Perşembe günü UEFA maçında evimizdeki Club Brugge beraberliği beni bir hayli karamsarlığa soktu.Ama bir yandan da futbolcuların aklının bu maçta olduğunu düşünmedim değil...

Haydi Yarasalar,Bask'ı Barca'nın başına yıkın ! =D[/quote:26bwq2an]

hadi bakalım hayırlısı inşallah yaparız güzel birşeyler Barcelona'ya. :p
Club Brugge beraberliği benide çok şaşırttı.

Uğur YILMAZ' Alıntı:
Barca'nın kazanacağı bir maç olacaktır. Hatta şöyle söyleyeyim sizin Yarasalara fark atabileceklerini bile düşünüyorum...
Beklediğim gibi hatta daha da iyi geçti maç. Barca Henry(3) ve Dani Alves'in golleri ile 4-0 kazandı. Barca çok formda gerçekten. Şuan Avrupa'nın en iyi ekibi desek yanlış olmaz. İyi bir hava yakaladılar ve Valencia'yı sürklase ettiler... Valencia, Barca'ya hafif geldi...

Schuster'den itiraf!
La Liga'nın 14. haftasında sahasında oynadığı maçta Sevilla'ya 4-3 yenilen Real Madrid'de, başkan Ramon Calderon ve teknik direktör Schuster karşıtı polemikler yeniden başladı. Real Madrid'de pazar sabahı yapılan tartışmalı genel kurulda bütçe için onay alan Calderon, akşam oynanan Sevilla maçında tribünlerin ''İstifa'' protestolarına maruz kaldı. Schuster ise alınan yenilgide taktik eksikliği olduğu gerekçesiyle İspanyol basınınca eleştirilirken, 77. dakikada kırmızı kart görerek oyundan atılmasına rağmen sahanın en iyisi olan, sakatlıktan yeni çıkan Robben'in mükemmel futbolunun Real Madrid'i kurtarmaya yetmediği belirtildi.

Lider Barcelona ile aradaki puan farkı 9'a yükselen Real Madrid'in, gelecek cumartesi deplasmanda Barcelona ile oynayacağı maç için Schuster'in, ''Şu anda Nou Camp'ta kazanmak imkansız. Barça yıkıp geçiyor, onun yılı. İyi bir şeyler yapmaya çalışacağız, daha fazla konuşmaya gerek olduğunu sanmıyorum'' yorumunda bulunması da mevcut olumsuz ortamı daha da gerginleştirdi.

La Liga'nın 15. haftasında oynanacak ''Klasik''e son 2 hafta gelen yenilgilerle çıkacak Real Madrid'te, sakat olan Pepe, Diarra, Van Nistelrooy, De la Red, Torres ve Heinze'nin yanı sıra kart cezalısı olan Robben ve Marcelo da forma giyemeyecek.

İspanya'nın resmi radyosu RNE, Schuster'in Real'deki görevinden ayrıldığını söylemiş. Real'de antrenörlük için Ramos'un ismi geçiyormuş.

Uğur YILMAZ' Alıntı:
[quote="Timur Saglam":11mq4c5c]Valencia Hildebrand'la olan sozlesmesini karsılıklı feshetmiş. G.Saray transfer baslıgına mı koysaydım? :=)
Abi De Sanctis hakkındaki görüşlerin hala netleşmedi mi? Hala sana güven vermiyor mu?[/quote:11mq4c5c]
Ugur, asıl onemsendigim De Sanctis Hildebrand farkından cok, sene sonu acık kalma riskimiz. Geçmişte bir Mondragon ornegi var, evlere senlik.

Koca sene yattık. İyi cıkınca devreye kulupler girdi, Metz fiyat yukseltti. Pletikosa, T.Slyva derken 2m euroluk oyuncuyu 3.6m euroya aldık. Mondi'ye de kariyerinde gormedigi ucreti odedik.

Hele bir de UEFA'da basarı gelirse, Morgan'da yan cizmeye baslayabilir. Sozlesmesi bitiyor(sozde, bitse Sevilla nasıl bu kadar rest ceker anlayabilmiş degilim) baska kulupler de devreye girebilir.

Kısacası onemli olan ocak ayında kaleci sorununun bir sonuca baglanması gerekliligidir. Kalecilik olarak farklı tipteler ama toplamda benzer kalitedeler.

Kerem SEÇER' Alıntı:
Real'den adam olmaz. Ramos sezon sonu yolcu olur. ;)
Abi aslında başarılı olabilir. İspanyol teknik direktörlerin ortak özelliği kendi ülkelerindeki takımlarda başarılı olurlar, ama yurt dışında sudan çıkmış balığa dönerler...

Başarılı olması için güven gerekiyor ve ben o güvenin olmadığını düşünüyorum. Adamlar Capello'ya bile o güveni veremediler. Hatta daha ileri gideyim CM oynarken bana bile o güveni veremiyorlar ehehe.

Kerem SEÇER' Alıntı:
Başarılı olması için güven gerekiyor ve ben o güvenin olmadığını düşünüyorum. Adamlar Capello'ya bile o güveni veremediler. Hatta daha ileri gideyim CM oynarken bana bile o güveni veremiyorlar ehehe.
:) O konuda da haklısın abi. Demek ki para saadet getirmiyormuş...