Öğretmenler Bir Nevi Hakem midir?

mustafa_güler' Alıntı:
Coğrafya cı 69 dan Psikoloji ci 68 den bırakmış.Ben böyle hocanın...

hoca bırakmaz sen kalırsın :)

Bizim bi matematikçi vardı hep böyle derdi deli ederdi beni.Üzülme 2.dönem verirsin.

Karne almayalı 2 yıl oldu özledim valla ya :(

Burak Barut' Alıntı:
Hocam ofsayt değil babası babası :)
Karne alan kardeşlerimin yanaklarından öperken, not veren öğretmen abilerimin, ablalarımında geçmişte karşıdaki sıralarda oturduğunu unutmaması gerektiğini düşünüyorum.

Bizim lanet edebiyatçı çoktan unutmuş geçmişte öğrenci olduğunu.

Murat Baylan' Alıntı:
69 , 68 den kalınıyor mu? bu notlar 3 yani orta'ya tekabül ediyordu. Ben mi sistemi unuttum acaba?

yok o anlamda değil yani 68 69 u 70 yapmamış hocalar

benim notlar

matematik........5
ingilizce...........5
beden.............5
din kültürü.......5
felsefe............5
trafik..............5
alamanca........4(84)
dil anlatım.......4(81)
inkılap.............4
edebiyat.........4
fizik................4
biyoloji............4
kimya..............2
geometri..........2

öğüt vermek istemem ama ne ekersek onu biçiyoruz bu bir gerçek..
onur abinin dediği gibi,bu arada telafi edebilmek önemli olan.

üniversiteli arkadaşlar karneleri olmadığı için üzülmesinler onlardan da transkriptlerini bekliyoruz..

bende lise1 de geometriden ilk sınavdan 35 almıştım,bu eğitim hayatım boyunca aldığım en düşük nottu, fakat daha sonra geometriden özel derse gittim,sorunun bende değilde geometri dersinin öğretmeninde olduğunu anladım, geometrim 4 düştü, öss de de geometriden soru kaçırmadım..

geometriyi severseniz bulmaca çözmek kadar eğlenceli gelir insana..

öğrencileri suçladığım kadar öğretmenleri de suçluyorum,özellikle liselerdeki öğretmenlerde gözle görülebilen bir isteksizlik var,halbuki arkadaş olmak lazım öğrenciyle..ki yaşları çok yakın öğrencilerine...
neyse artık bizim tepkilerimiz mühim değil de ailelerinizi 2. dönem herşeyin düzeleceğine ikna edin ve bunun için çaba gösterin..

bir de not:karne günü her kanalın haber bülteninde aman çocugunuza iyi davranın diye haberler yapılması sinir bozucu..

EsraGerçek' Alıntı:
öğüt vermek istemem ama ne ekersek onu biçiyoruz bu bir gerçek..
onur abinin dediği gibi,bu arada telafi edebilmek önemli olan.

üniversiteli arkadaşlar karneleri olmadığı için üzülmesinler onlardan da transkriptlerini bekliyoruz..

bende lise1 de geometriden ilk sınavdan 35 almıştım,bu eğitim hayatım boyunca aldığım en düşük nottu, fakat daha sonra geometriden özel derse gittim,sorunun bende değilde geometri dersinin öğretmeninde olduğunu anladım, geometrim 4 düştü, öss de de geometriden soru kaçırmadım..

geometriyi severseniz bulmaca çözmek kadar eğlenceli gelir insana..

öğrencileri suçladığım kadar öğretmenleri de suçluyorum,özellikle liselerdeki öğretmenlerde gözle görülebilen bir isteksizlik var,halbuki arkadaş olmak lazım öğrenciyle..ki yaşları çok yakın öğrencilerine...
neyse artık bizim tepkilerimiz mühim değil de ailelerinizi 2. dönem herşeyin düzeleceğine ikna edin ve bunun için çaba gösterin..

bir de not:karne günü her kanalın haber bülteninde aman çocugunuza iyi davranın diye haberler yapılması sinir bozucu..

benim geodan ilk yazılı 30 ikincisi 38 ama hoca sağolsun 70 verdi sözlü :) hayatımda 3 kere zayıf aldım 3 üde bu sene 2si geo 1i kimya(27)

Öncelikle, karne alan bütün öğrencileri, 2008 - 2009 eğitim öğretim yılının ilk dönemini kazasız belasız bitirdikleri için tebrik ediyorum.

Klasik bir değerlendirme olacak ve bir öğretmen olarak yaklaşacağım olaya. Aldığınız bu notlar, hiçbir zaman sizin kişiliğiniz değildir. 1 de alırsınız, 5 de alırsınız. Önemli olan; bu hayatta ne için nefes aldığınızı bilmektir. İleride ne yapacağınızdır. Ne düşündüğünüzdür.

"Ben, şunun için varım." diyebiliyorsanız, gerisi önemli değil.

Hayatımız sınav olmuş ne yazık ki. Kağıtlara karalanan yazılarla öğrencileri değerlendirmek zorunda kalıyoruz. Kağıda iyi yazarsan iyisin, kötü yazarsan kötüsün. Sistemin içinde bu var maalesef.

Ama bu demek değildir ki, öğrenci bilgisi olmadan değerlendirilsin. Hem derslere olan ilgiyi arttırmak, hem de bünyede bilgiyi sağlamak lazım.

Bütün öğrencilere güzel bir tatil diliyorum.

-----

Hakemler gibi, öğretmenler de tarafsızdır. Hatasız değildir elbette. Maç boyunca hiçbir art niyet aramayan, işi sadece oyununu oynamak olan bir sporcuya, hakem hiçbir şekilde ceza vermez. Yalnız, maç boyunca amacı sporunu yapmak değil, sinsice düşünüp etrafını rahatsız etmekse, hakem gerekeni yapar. Hakem iyi niyetliyse, (futbolda) sarı kartsız tamamlamak ister maçı.

Her ne kadar dün e-okula giremediğim için fazla hayıflansam ve sinirlensemde, karneyi elden alıp, öğrenmek bir farklı oluyor. Tabi o heyecanı da tam yaşayamadım. Hastalığım yüzünden kafam yerinde değil zaten.
Karneye gelince. Benim için çok iyi geçtiğini söyleyemeyeceğim bir dönemde teşekkür almak gayet güzel. Kimya ve Biyoloji 5, Fizik 4... Alan derslerinde pek zorlandığımı söyleyemem ancak bu Geometri beni öldürüyor. Gerçekten birşey yapamıyorum. Benimde buna bir çözüm bulmam lazım...
Bu arada Recep fazla üzülme, bizim sınıfta 8 ve 9 da vardı...

Onur BALCI' Alıntı:
... Hakemler gibi, öğretmenler de tarafsızdır. Hatasız değildir elbette. Maç boyunca hiçbir art niyet aramayan, işi sadece oyununu oynamak olan bir sporcuya, hakem hiçbir şekilde ceza vermez. Yalnız, maç boyunca amacı sporunu yapmak değil, sinsice düşünüp etrafını rahatsız etmekse, hakem gerekeni yapar. Hakem iyi niyetliyse, (futbolda) sarı kartsız tamamlamak ister maçı.
Aslında düşününce öğretmenler ile hakemler arasında başka ortak noktalar da bulmak mümkün. Mesela hakemlerin atamasını yapan MHK´den kimse memnun değildir tıpkı MEB´de olduğu gibi : )

Öğretmenlerin yaşam koşulları düzeltilmediği sürece eğitim sistemimiz rayına oturamaz. Öğretmen dersanelerde öğretmenliğe başlar okuldaki öğrenciyi hor görür, bu da öğrenciyi okuldan, derslerden soğutur.

Diğer yandan Onur çok önemli bir noktaya değinmiş; önemli olan aldığınız, alacağınız karneler değil. Önemli olan geleceğe dair hedeflerinizin olması ve bu hedef doğrultusunda çalışmalara başlamak.

İlk dönemin en iyi öğrencisine bir sürprizim var...

Hüseyin Karaçil' Alıntı:
Hayatımda ilk defa karne gününe bu kadar heyecansız giriyorum.Çünkü bütün notlarım belli.Kritik durumda olan bir tek tarih var(42).Onuda 45 e tamamlarsa karnede zayıf yok.Onuda artık hocanın vicdanına bırakıyorum. :)
Tarih hocası 45 e tamamlamış sağolsun.

Matematik 5
Fizik 5
Kimya 4
Biyoloji 4
Geometri 3
Analitik Geometri 4
İngilizce 5
Almanca 5
Dil ve Anlatım 4
Edebiyat 4
Din Kültürü 5
Beden Eğitimi 5
Demokrasi 5
Astronomi 5

Not ortalaması: 82

------------------------

Karnenin de keyfini çıkartamıyorum hastalıktan dolayı. 1 hafta dersane var hızlandırma, ona gitmeye çalışacağım yarın başlıyor -ki, kesin gitmeliyim. Eksiklerim oluştu haliyle 2 hafta dersaneye gidemedim. Umarım bir an önce hastalıktan kurtulurum da eksiklerimi hızlı bir şekilde kapatırım. Aksi takdir de, Ankara Başkent Hastanesi veya İstanbul Cerrahpaşa yolu görünür bana...

Arkadaşlara ufak bir tavsiyem; Ben hep yazılılara çalışırken Galatasaray tutkusuyla çalışmışımdır. Eğer yazılılardan 85 üzerinde alamazsam, takımımız yenilecekmiş gibi düşünürüm. Yenilgiyi önlemenin tek yolu sadece yazılıdan sizin 85 üzerinde almanız, bir nevi kendimi hayali kahraman yaparım. Ben yazılılara hep böyle hazırlanıyorum belki saçma gelebilir ama sonuçta bu da bir şartlandırma, bu da bir yoldur. Umarım notu zayıf olanlar,beklentilerini gerçekleştiremeyen arkadaşlar 2.dönem diledikleri gibi bir karne alırlar.

Onur abi, çok doğru söylüyorsun; bu karneler insanların kişiliklerini ortaya koymuyor...

Burak Ceyhan' Alıntı:
Matematik 5
Fizik 5
Kimya 4
Biyoloji 4
Geometri 3
Analitik Geometri 4
İngilizce 5
Almanca 5
Dil ve Anlatım 4
Edebiyat 4
Din Kültürü 5
Beden Eğitimi 5
Demokrasi 5
Astronomi 5

Not ortalaması: 82

Benim İlkokuldaki karnemde bile bu kadar yüksek notlar yok. :) Tebrikler Burak...Geleceğin baya parlak...

Teşekkür ederim Hüseyin iyi düşüncelerin için ama insan bu notlarla bir yere gelemiyor, keşke bu notlar insan hayatına yön verseydi... Hayat bu kadar kolay değil sanırım.

Burak Ceyhan' Alıntı:
Teşekkür ederim Hüseyin iyi düşüncelerin için ama insan bu notlarla bir yere gelemiyor, keşke bu notlar insan hayatına yön verseydi... Hayat bu kadar kolay değil sanırım.

öss psikolojisindeki bir gençin haykırışları(bende bir senem olmasına rağmen yavaş yavaş haykırmaya başlıyorum)