Öğretmenler Bir Nevi Hakem midir?

Gökce Başaran' Alıntı:
Astronomi ne abi? :)

Astronomi'yi biz geçen sene seçmeli ders olarak seçtik. Bir kere ders işledik o da gülerek,eğlenerek işte. Yıldızlar,uzay bilimleri falan filan... Tabi bu işin hikaye tarafı. Koskaca bir dönem fizik işledik 2.dönem de fizik işleyeceğiz. Amaç bu sene ki fizik konusunu bitirmek, fiziği lise 1'den itibaren baştan almak. Zaten bu yılın fizik konuları bitti. 2. dönem fiziği baştan alıyoruz. Astronomi'yi seçmekte ki amaç bu. Hoca da, kim ne kadar test çözüyorsa ona göre not verdi işte... Çok seviyorum bu dersi yıldızlar falan :) .

Yok be Veysel, stres mutlaka oluyor ama öss'ye çalışmayı bence zevk haline getirmek önemli. Düşünsene kendi hayatını kendin belirliyorsun.Ne olmak istediğini kendin seçiyorsun bu da senin bunu ne kadar istediğine bağlı. Herşeyden önce istemeyi bileceksin... Benim tek sıkıntım hastalık,yatağa düşmek vs... Yine de önemli olan zor zaman da ne kadar bir an önce ayağa kalkmak istediğin,hasta oldum ama yine de hedefimden kopmadım diyebilmek bu çok önemli...

Sana bir tavsiye, şimdiden düzenli bir şekilde çalış, lise 1-2'deki eksiklerini yazın kapat. Bu sene ki eksiklerini de 15 dönem de kapat. Lise 4'te yata yata sınava hazırlanırsın. Bir insan gibi hazırlanmak var, (deyim de yanlış olmaz) köpek gibi çalışarak hazırlanmak var... Tercih senin.

Bende bari karnenin tamamını yazayım;
Almanca 4
İngilizce 3
Dil Anlatım 4
Din 4
İnkılap 5
Felsefe 4
Trafik 5
Edebiyat 5
Biyoloji 5
Fizik 4
Geometri 2(!)
Kimya 5
Matematik 3
Müzik 5

Ortalama: 78

NOT: Geometri'yi geçen sene de yapamıyordum bu sene de yapamıyorum. Bunu halletmem gerekiyor ama bir türlü olmuyor. 2. dönem bunun için çalışmam gerek. Matematiği ise normalde gayet iyi yapıyorum ancak ilk yazılımızda geçen senenin son konuları olan olasılık, kombinasyon çıkmıştı. O sınavda çakmıştım. Bundan dolayıdır...
Bu arada Felsefe Hocama içimden birşeyler söylemek geçiyor ama neyse...

Matematik 4
Geometri 3
İngilizce 4
Almanca 4
Dil ve Anlatım 4
Edebiyat 3
Din Kültürü 5
Beden Eğitimi 5
Demokrasi 5
Tarih 5
Coğrafya 4
Proje 5

Ben teşekkür aldım.Bir de 'Onur Belgesi' verdiler.Bunu pek beklemiyordum aslında.Edebiyat'ın 3 gelmesi pek hoş değil.TM öğrencisi olarak daha yüksek olması gerekirdi.2.dönem artıracağımı umuyorum.Herkese iyi tatiller...

Ne güzel karneler tebrikler arkadaşlar. Notlarınız artarak bu seneyi bitirirsiniz inşallah. Eee transkriptler nerede? :)

Üniversite öğrencilerinin notlarını bir arada görebildiği ve bizim fakülteden almanın hiç de kolay olmadığı bir belge. :)

Burak'ın yorumu da güzel olmuş :)

Burak ne var ne yok sende? :)

Tahmini olarak şu an karneleri gören ve üniversiteye giden abilerimiz: '' Zamanında biz de böyle notlar alıyorduk. Hele bir üniversiteye gelin sizin havanızı alırlar...'' şeklinde birşeyler söylüyordur kendi kendilerine... :)

Bu arada forumda o adı söylenmesi güç şeyi(transkriptler :? ) gören veya alan var mı? :)

Benim karnemde her tür notu bulabilirsiniz.Ama notlarımı yazdıktan sonra Türkçe'yi seven abilerim ne der bilemiyeceğim :)

Edebiyat:3
Dil ve Anlatım:3
Tarih:4
Coğrafya:4
Matematik:2
Geometri:3
Psikoloji:2
Sağlık Bilgisi:2
Beden Eğitimi:5
Din Kültürü:4
İngilizce:2
Almanca:3

Berkan açıklarsam sürprizin ne anlamı kalır : ) Sen notları dökül öncelikle, şu ana kadar en iyi sanırım 8,50 ile Turgut. Yormayın bizleri, not ortalamasını da yazın.

Kerem, Burak´ı seneye göreceğim ben, Anadolu Lisesi´nden mezun olup keyfi olarak hazırlık okuyor beyfendi : )

Burak aslında üniversiteyi de dahil etmeyi düşünüyordum ama aklıma sen gelmedin hiç. Şimdi dahil edersem sürprizi hak eden kişi direk sen olursun. Onun için üniversite öğrencileri kapsam dışı : )

Onur Yavuz' Alıntı:
Berkan açıklarsam sürprizin ne anlamı kalır : ) Sen notları dökül öncelikle, şu ana kadar en iyi sanırım 8,50 ile Turgut. Yormayın bizleri, not ortalamasını da yazın.

Kerem, Burak´ı seneye göreceğim ben, Anadolu Lisesi´nden mezun olup keyfi olarak hazırlık okuyor beyfendi : )

Burak aslında üniversiteyi de dahil etmeyi düşünüyordum ama aklıma sen gelmedin hiç. Şimdi dahil edersem sürprizi hak eden kişi direk sen olursun. Onun için üniversite öğrencileri kapsam dışı : )

Aman abi es geçme bizi.... :)
Ayrıca hadi Berkancım göster notları... :)