BuzzerBeater (Basketbol Menajerliği)

Bu Oyunla bir Arkadaşımız sayesinde tanışmıştık :) Sitedeki sorun yüzünden konuda arkadaşda silinmiş 10un hatırasına ben açayım dedim Basketbol severler mahrum kalmasın :) Arkadaşımızdan hatıra bir oyun :oops: :)
BuzzerBeater'a Hoşgeldiniz!

En iyi olmak için gerekli olanlara sahip misin?
BuzzerBeater online simülasyon oyunu olup sizin dünyanın diğer yerlerinden menajerlerle karşılaşmanıza olanak verir. Diğer rakiplerle kafa-kafaya oynayın, stratejik oyun planları kurun, istatiksel verilerden yararlanın. Fantezi basketbol dünyasının ötesinde kendi klubünüzü yönetin.

Takımınızı ligin zirvesine çıkarın. Daha sonra dünyanın diğer yerlerinden menajerleri yenerek BuzzerBeater'a devam edin. Özür dilemek yok. Geri çekilmek yok. Sadece sen ve senin salondan koşarak kaçmanı isteyecek 54148 tane kullanıcı.
Gerçekçi basketbol fırtınası. Şu ana kadar olan en gelişmiş basketbol simülasyon oyununu oynayın. Maçları canlı olarak, bir sanatçı edasıyla izleyin.
Menajer olan sensin. Oyuncuları sen seç, onları sen çalıştır ve nasıl oynayacaklarını sen söyle. daha büyük bir salon mu istiyorsun? İnşa et! Drafttan süperstar mı istiyorsun? Tamamen oyuncu izleme ile ilgili. Kararları sen ver, sorumlu ol!
BuzzerBeater hiç uyumaz, peki ya sen? Dünyanın her tarafından en iyi basketbol menajerleri ile oynamak istiyorsan hemen kayıt ol. Ve hey...tamamen bedava!

http://www.buzzerbeater.com/BBWeb/

İçimdeki Azerbaycan sevgisine karşı koyamayarak o ligden bir takım bulup liderliğe oynayan bir takım kurmuştum hatta liderdim konferansımda filan (en son bıraktığımda şimdi ne haldedir bilmiyorum) bir kaç milli ve u-21 adam yetiştirip tam lige yumruğu vuracaktım ki olması gerektiği gibi bb yönetimi bana vurdu yumruğu ilk zamanlarda baya üzülmüştüm ancak bir managerzone kadar bağlayıcı olmadığı için kısa süreli bir şokun ardından kaldığımız yerden devam etmiştik.. Oyun güzel ama ben gibi transfer delisi olunca ayrı bir güzel oluyor abi, tabii yenilince duyulan müthiş! hazı pas geçmemek lazım.. Tavsiye ederim şiddetle.

Forum 1 ay öncesine dönmeden bu konuda bilgilendirici mesajlar vardı. Eğer zahmet olmaz yine bu tarz mesajlar atılırsa ben gibi yeni kullanıcılar da oyuna daha rahat alışırlar.

Uğur YILMAZ' Alıntı:
Forum 1 ay öncesine dönmeden bu konuda bilgilendirici mesajlar vardı. Eğer zahmet olmaz yine bu tarz mesajlar atılırsa ben gibi yeni kullanıcılar da oyuna daha rahat alışırlar.

Haklısın şöyle yapalım kafanıza takılan yerleri tekrar sorun ve ben de tekrar cevaplayayım.

Oyuncu satımından başlayayım. Transfer listesine koymak istediğiniz oyuncunun sayfasına girdiğinizde bu oyuncuyu transfer listesine koy sekmesini göreceksiniz. Transferde işleyiş şu şekilde; atıyorum şuan bir oyuncumu satmak istiyorum. satılık listesine koyduğum oyuncu 3 gün sonra satılıyor. Yani 3gün boyunca listede kalıp teklif gelmesini bekliyor. oyuncuyu listeye hangi saatte koymuşsam 3 gün sonra o saatte satılıyor tabi eğer teklif gelirse. bir de resim göstereyim nasıl listeye koyacağınla ilgili. kırmızılı alana oyuncuya istediğin fiyatı yazıp sat diyorsun.
1sjfpy.jpg

transfer konusuna gelince de eğer yeni başlamışsanız takıma transfer yapıcam diye elde olan 3kuruş parayı harcamayın derim. onun yerine antrenman verip gençleri yetiştirin hem takımı güçlendirin yetenekleri arttıkça hem de yetiştirdiklerinizden 1-2 tanesini satıp para kazanın.

Bir de antrenman için antrenörünüzü seviye 4 yapın. neden seviye 4 hem alırken yeni başladığınız için çok fazla para ödemeyeceksiniz. hem de maaşları haftalık ekonomi giderlerine ket vurmayacak.tabi bir de oyuncularınızı seviye 1 antrenöre göre daha hızlı geliştirecek. sadece antrenörünüzü değiştirin şimdilik..ileri de gelirleriniz arttıkça doktor ve menajer de değiştirirsiniz.
soldan personel sekmesine basıyorsunuz. sonra işaretlediğim yerden yenisini bul diyorsunuz. ardından işaretlediğim yerleri aynı şekilde yapıp ara butonuna basın. sanırım 1000 dolara bu transferi kapatırsınız. zaten 2000 dolar bile vermeyin bir çok antrenör var başkasıyla teklif yarışına girmeye değmez.

zogegh.jpg

eran3r.jpg

Erdal Icelli' Alıntı:
Menüyü nasıl türkce yapabiliriz acaba

solda eğer show full menu diye bir sekme varsa ona tıkla önce..ardından açılan sekmelerde aşağılarda your profil diye bir sekme çıkacak. ona tıkladıktan sonra oyun dilini türkçeye çevirebilir ve site arayüzünü istediğin renk yapabilirsin.

yetenek listesi şu şekilde.. en kötüden en iyiye sıralanışı.
2ngsqdh.jpg

pivot ve uzun forvet için yani içeride oynayacak adamlarınız için ilk önce önemli olması gereken özellikler içeriden şut,içeriden defans,ribaunt ve blok.
oyunkurucu,şutör guard ve kısa forvet için ise dışarıdan defans,uzaktan şut,top tutma,top sürme ve pas yeteneklerine bakın. yani elinizdeki mevcut kadroda en iyisini çıkarıp sahaya sürün. bir de size önerim ilk aldıgınızda kadronuz 18 kişi ile geliyor. bunu 12 ye indirin. en kötü 6 oyuncunuzu kovun ki maaş yükünüz azalsın.
aşagıda da bir kısa bir uzun adamımın resmini koydum. zaten nedemek istediğimi anlayacaksınız.
ap9xtx.jpg

birde solda üstte yardım sekmesine basarsanız. türkiye forumlarında yeni başlayanlar için tecrübeli oyuncuların yardımlarını görebilirsiniz. ben oradan size bir alıntı yapayım. gerisine siz de bakarsınız.

El kitabınız http://bb-playbook.blogspot.com/

Ben bu oyunda yeniyim bi takım aldım elim ayağıma dolaştı nolur yardım edin için :

http://bb-playbook.blogspot.com/2008/11/beginners-ilk-takm.html

Birisi bana bütün taktikleri açıklasın valla n'apçamı bilmiyorum nolur yardım edin için :

http://bb-playbook.blogspot.com/2008/12/beginners-taktik.html

Erkin Aksoy' Alıntı:
Ayşegül teşekkür ederim ( : unutmamışsın beni ve oyunu.
Sizi ve Oyununuzu unutmak ne mümkün ;)
Erkin Ben takımıma Banner Ve Logo yapmıştım onlar artık görünmüyor :oops: Birda Arkadaş Lİstesi Kalkmış :oops:
Burak Barut' Alıntı:
Hazırlık maçlarını nasıl ayarlayacağım :)
Hazırlık maçı yapmak istediğin takıma tıklayınca Bu takıma hazırlık maçı... yazıyor ;) Erkin Hazırlık maçı yapmak takımı yormaz mı ben hazırlık maçı yaptım çok da iyi giderken hazırlık maçından sonraki lig maçında yenildim hemde son periyotta 5-6 sayı farkla yorgunlukmu acaba
adszgxt.png

Ayşegül Aygün' Alıntı:
Erkin Ben takımıma Banner Ve Logo yapmıştım onlar artık görünmüyor :oops: Birda Arkadaş Lİstesi Kalkmış :oops:
Erkin Hazırlık maçı yapmak takımı yormaz mı ben hazırlık maçı yaptım çok da iyi giderken hazırlık maçından sonraki lig maçında yenildim hemde son periyotta 5-6 sayı farkla yorgunlukmu acaba

oyuna yeni başlayanlar için 1 haftalık taraftarlık paketi veriliyor ücretsiz olarak. 1 haftanı doldurmuşsun demek ki :)

hazırlık maçının oyuncuları yorma gibi bir fonksiyonu yok. aksine haftada 2 lig maçında 48 dakıkayı geçemeyen oyuncularını hazırlık maçında 48 dakıkayı doldurmasını sağlayıp o oyuncuların formlarını yükseltirsin. son periyotta yenilmen genelde kondisyonla alakalıdır. tabi deplasmandaysan rakip takım da son periyotta taraftarın gazı ile seni yenmiş olabilir ( :

Alison Sudol' Alıntı:
[quote="Sinan Soysal":3rrtjanr]Üst üste üc macimida kazandim.

Bu arada DMI nedir ?

Sanırım oyuncunun sayısal değeri maaş ile orantılı oluyordu sanırım yanlış hatırlıyor olabilirim bilen düzeltsin.[/quote:3rrtjanr]

verimlilik gibi bir şey herhalde

açıklamaların devamını bekliyorum :)