Şebnem Ferah

489317aa291335bd2155852674f588279e5e4ae3m.jpg

Rock müziğin kraliçesidir, ilahtır.. Bu zamana kadar canlı izleyemediğim için hep hayıflanmışımdır..

22 Ocak'ta Ankara'da konseri varmış, tesadüfen Biletix'te gördüm. Bir an önce bilet alsam iyi olacak, bu ilahı canlı izlemek büyük keyif olacak galiba..

Yeni albümü bugün çıktı piyasaya. Aslında beklediğim gibi değil ama yinede zamanla dinledikçe daha da yer edecektir. Albümde ilk dikkat çeken sound anlamındaki değişiklik, biraz daha klavyeler ön plânda bu sefer.. Hem iyi bir insan hemde çok kaliteli bir müzisyendir kendisi ayrıca, Ankara'yı da çok sever.. :)

"Benim Adım Orman "
Dört buçuk senenin sonunda nihayet kavuştum.
Söz ve müzikleri Şebnem Ferah'a ait 12 şarkıdan oluşuyor...
Dğer albümlerine göre çok farklı bir tarz denenmiş dinledikçe kıvamını bulan şarkılar fazla. Zaten Şebnem Ferah hangi albümde kendini tekrarlamış ki bu albümde tekrarlasın. Sanırım Yalnız isimli şarkısına klip çekilecekmiş ...
Benim favorim "Merhaba" ve "İstiklal Caddesi Kadar"

İlk konseri 09.01.2010 Bostancı Gösteri Merkezinde olacak ... (http://www.biletix.com/event.htm?id=LKJA1 )

Evde, işte, yolda Şebnem Ferah dinlemek kadar keyifli bir şey yok yahuuuu :)

Şebo'da 24 Mayıs'ta Ankara Üniversitesi Bahar Şenlikleri'ne katılacak, bunda da fiyat aynı. 13.50 TL. Gitmek isteyenler kaçırmasın derim..

Dün gece ki konserle birlikte Şebnem Ferah'a olan saygım sevgim tavan yaptı.. Hakikaten çok büyük sanatçı.. Birde belirtmesem olmaz çok kilo almış Şebo :)

Sadece Ünzile'yi söyleyip kenara çekilmiş olsaydı bile saygım sonsuz olurdu. Bu arada erkekler söylemesin Ünzile'yi rica ediyorum. Erkek egemen toplumu hedef almış bir şarkının icrasını da kadınlara bırakın.

Sadece Ünzile'yi söyleyip kenara çekilmiş olsaydı bile saygım sonsuz olurdu. Bu arada erkekler söylemesin Ünzile'yi rica ediyorum. Erkek egemen toplumu hedef almış bir şarkının icrasını da kadınlara bırakın.
Ünzile demişken Aysel Gürel'i de rahmetle analım. Tu kaka edilen, başkalarının doğrularına inat hep kendi hayatını yaşayan bir insan olmasa bu tür harika ötesi şarkılardan mahrum kalacaktık.

Nur içinde yat Aysel Gürel.

Fransa'nın Serge Gainsbourg'u varsa bizim de Aysel Gürel'imiz var diyelim. :) Durmadan üretmişler vermişler, gündemden de düşmemişler.