Kaan Kural İle Röportaj

Arkadaşlar Kaan Kural ile röportaj yapacağım benim blog icin. Sorularınızı yazarsanız cok sevinecegim. Yalnız biraz cabuk olursanız kendisine soruları mail atacagım malum.

1- ) Galatasaray' ın şu anda içinde bulunduğu durumu nasıl değerlendiriyor ?

2- ) Kaç numaraya takviye gerekli ?

3- ) Avrupa' da finale kadar gidebilir miyiz ?

4- ) Futbolda çuvalla para harcanırken basketbol şubesinde neden komik rakamlar konuşuluyor ?

5- ) Play Off şansımız nedir ?

1-Basketbolda yorumculuk dışında, idari anlamda bir çalışma içinde olmayı düşünüyormu? milli takım yada bir klüp takımında..

2- Ligde en iştahlı oynadığını düşündüğü takımlar hangisi

3-GS'a verilen ceza ligin 20 haftas verilseydi gene 20 maçta hükmen mağlupmu edilirdi GS yoksa bu tarz cezalar için hükmen mağlubiyet yerine puan silme cezası verilse daha mantıklı ve hkuki olmazmıydı?

4-Kendisi türk milli takımını kursa ilk 12ye ve ilk beşe hangi oyuncuları alırdı..

Hastasıyım bu oyunun diye harika bir kitap çıkmıştı kaleminden.Bunun devamını getirmeyi düşünüyormu.

Her Orlando maçı oynarırken söylediği "4 Şutör kısa ve 1 tam pivot" sisteminin birkaç yıl içinde NBA'de her takım tarafaından yapılacağını söylüyor.Bu doğru mu?

Yapılan her akrobatik hareketten sonra yaptığı "Oğaaanüstü smaç!" tepkisini değiştirebilir mi?:)

Batıda Houston Rockets,Sacremento Kings,Oklahoma City Thunders, Doğuda Charlotte Bobcats,Miami Heat ve Atlanta Hawks takımlarının geleceğini nasıl görüyor?

Montepaschi Siena hep düşük bütçeyle Euroleague'de final-four'mu yapacak?Bunun sonu yok mu?

Gsbasket'e üye olabilir mi?

Kolay gelsin Nilay abla!

Kendisi Garnett'in sezonu bitiremeyeceğini söylemişti.Hala bu görüşü devam ediyor mu? Ayrıca bir Boston taraftarı olarak takımın geleceğini nasıl değerlendirir ?

Erdal olagan ustu smac sozunu degistirmesi soru degil istek oluyor. O sorulmaz o yuzden. Buraya uye olacagını sanmam.

Diger sorularını ekledim. Sagolasın.:)

Cemal Nalga olayından sonra Ntv'de yaptığı yayında çok sert konuştuğunu düşünmüyor mu ?

Yıllardır Türk Basketbolu ve Milli takımımız bizleri 2010'a hazırlanıyoruz bahanesiyle bizi uyuttular.2010 bittikten sonra yeni hedef ne olacak ?

Ülker'in aslan payını Fener'e sus payını Bjk Ve Galatasaray'a aktarmasını nasıl değerlendirecek ?

Murat Kosova ile nerede tanıştılar ?

Ayrıca Kaan Kural'ı Trabzon'da görmeyi çok isteriz bunu da özel bir not dilek olarak aktarırsan çok sevinirim Nilay abla.

Basketbol'cu Olmak İstese Kimin Fiziğine Sahip Olmak İsterdi Shaq,Le Bron,Dwight Howard yada bir başkası.

Basketbol Antrenör'lüğü Yapmayı Düşünürmü İleride ?

Türkiye Beko Basketbol Liginin En Kaliteli Yerli Ve Yabancı Oyuncusu Kim ?

Acaba Nba'ye Shaq Fiziğinde,ve O'nun Kalitesinde bir oyuncu gelirmi ? 39 Yaşında Olmasına Rağmen aldığı süreye göre yaptığı istatistikler çokta kötü değil.

Bursa'nın Basketbol Adına Neler Yapması Lazım ? Oyak Reno ve Tofaş'ı Nasıl buluyor ? Bursa'ya Salon Lazım'mı ?

Furkan Aldemir Hakkındaki Düşünceleri Nelerdir ? Kendisinde Nba Potansiyeli Görüyor mu ?

Acaba Efes Pilsen'in sorunu ne ? Bu kadar güçlü kadroya rağmen eurolig'te zar,zor top 16'ya kaldılar.Ve Efes grupta neler yapar,popovic'in gelmesinden sonra gruptan çıkma şansları oluştu mu ?

Günlük hayatında neler yapıyor ? Bütün gün nba mi takip ediyor,nba hakkında bu kadar bilgiye nasıl sahip oldu ?

1-) Öncelikle, McGrady hakkındaki genel düşünceleri nedir? Tracy McGrady'nin transfer edileceği bir çok takımın ismi geçiyor ama en son ismi geçen takım 76ers, kendisi McGrady'nin hangi takımla ve hangi oyuncuyla takas edileceğini düşünüyor, hangi takıma gitse başarılı olur?

2-) Tracy McGrady yine eski günlerine döner mi sizce?

3-) Rick Adelman neden ocak sonunda,McGrady'i, oynatmaya başlatacağım deyip sonra oynatmadı,amacı neydi ? Oynatsaydı Rockets'ta neler değiştirdi ?

4-) Bir ara Franchise efsanesi vardı, Steve Francis! O efsaneye ne oldu, şimdi nerde, onun bugünlere gelmesine neden olan en büyük etkenler nelerdir? Tekrar geri döner mi?

5-) Kariyerine ilk başlanıldığı andan itibaren ele alınırsa, herşeyiyle( oyun anlayışıyla,ahlâkıyla,oyun zekasıyla) Kobe Bryant mı, Tracy McGrady mi ? Nedenini kısaca açıklayabilir mi ?

Bu 5 sorunun cevabını bekliyorum Nilay abla benim için çok önemli sorular.

Kendisine şimdiden teşekkür ediyor,en içten saygılarımı sunuyorum Büyük Üstâd Kaan hoca'ya.

Sana da teşekkür ediyorum Nilay abla bana soruları sormam için böyle bir fırsat yarattığın için.

Teşekkürler. . .

Not:/ Belirtmeden geçemeyeceğim,herkes mükemmel sorular sormuş hakikaten tebrik ediyorum,hayatımda okuyacağım en keyifli röportaj bu olacak kesinlikle. . .

Açık ve net olarak sormak istiyorum ;

Philadelphia'nın durumunu nasıl görüyor?Philly'de ciddi bir değişim yaşanacağını biliyoruz.Bu değişim koç cephesinden mi gelecek yoksa bir takasa mı başvuracaklar?Elton Brand'in takas edilebileceği konuşuluyo ; mümkün müdür?

Teşekkürler Nilay Abla : )

Nilay abla benim de iki farklı sorum olacak:

1) Son günlerde patlak veren bir Erman Toroğlu krizi var... Bu duruma yani Digitürk'ün Erman hocayı kaba tabirle sepetlemesine ne diyor? Aynı olay kendisinin başına gelse ne düşünürdü?

2) Ntv bünyesinde çıkan Slam dergisi -ki onu severek okurduk- kapandı bildiğimiz gibi... Acaba yeniden bir basketbol dergisi planı var mı Ntv grubunun?

Ve bir de ricam var Nilay abla; bu röportajı sadece senin bloğun adına değil gsbasket.org adına da yapman...Bu arada ona Fasulye filmi ile ilgili anılarını sormayı ihmal etme, röportajı çok eğlenceli hale getirir... Şimdiden teşekkürler...